Oszczędzaj na ogrzewaniu

Oszczędzaj na ogrzewaniu

5 sty 2022

Zużycie gazu w całej Europie drastycznie wzrasta, tym samym ceny tego surowca idą w górę w ekspresowym tempie i w najbliższym czasie nie zanosi się na ich obniżkę. Oznacza to, że sezon grzewczy może być jednym z najdroższych.

Trzecia podwyżka cen gazu w tym roku

Szykuje się rekordowo drogi sezon grzewczy. Ceny prądu i gazu nieustannie idą w górę, a analitycy szacują, że w przyszłym roku podwyżki będą jeszcze większe. Na wniosek Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa prezes Urzędu Regulacji Energetyki zatwierdził trzecią w tym roku podwyżkę. Najpierw w kwietniu gaz podrożał o 5,6 proc., a potem o 12.4 proc. w lipcu. Kolejna podwyżka o 7,4 proc przewidziana jest na październik. Od nowego roku w górę mają pójść również stawki za prąd, który według danych URE w 2021 roku podrożał o 8-10 proc.

Najdotkliwiej podwyżki odczują osoby używające gazu do ogrzewania budynków. Według informacji podanych przez PGNiG, wysokie stawki utrzymają się do końca sezonu grzewczego. Bezpośrednim powodem są rekordowe ceny gazu na Towarowej Giełdzie Energii, która jest głównych źródłem pozyskiwania paliwa gazowego.

Dodatkowo za trzy lata (w 2024 r.) nastąpi liberalizacja rynku gazu i przestanie obowiązywać urzędowe zatwierdzanie cen gazu dla gospodarstw domowych, co może skutkować kolejną dużą podwyżką. Do uwolnienia cen Polskę zobowiązała Komisja Europejska.

Podnieś efektywność energetyczną

Wzrost cen zarówno gaz i prądu nie sprawia, że jesteśmy skazani na wysokie rachunki obciążające budżet. Zastanawiasz się jak oszczędzić na ogrzewaniu? Twoi pracownicy lub domownicy nie muszą marznąć! W Conrad mamy odpowiednie rozwiązania do optymalizacji i sterowania systemem grzewczym.

Sprawdź teraz >> 

 

Największy wpływ na wysokość rachunków ma sposób korzystania z instalacji grzewczej. Częstym problemem jest nadmierne dogrzewanie przez całą dobę pomieszczeń, w których nikogo nie ma oraz ustawienie takiej samej temperatury dla wszystkich pokoi.

Optymalna temperatura w pomieszczeniach użytkowych to 20-21 °C. Nie należy ogrzewać mieszkań powyżej tego poziomu. W sytuacji, gdy na zewnątrz temperatura spadnie poniżej zera, a w mieszkaniu są 23°C, tracimy o 15 proc. więcej ciepła niż przy 20 °C.

Postaw na nowe technologie do sterowania różnymi systemami grzewczymi, które pozwolą znacząco poprawić efektywność instalacji i ekonimiczne zarządzać ciepłem. Mogą współpracować zarówno z wyposażonym w inteligentny termostat piecem, jak i funkcjonować samodzielnie w mieszkaniach, gdzie doprowadzone jest miejskie CO.

Zainstaluj energooszczędne regulatory grzejnikowe i zaprogramuj optymalną dla Ciebie temperaturę. Możesz skorzystać również z pomocy inteligentnych systemów sterowania ogrzewaniem oraz termostatów, które wiedzą, kiedy jesteś w domu, a kiedy Cię nie ma. Mogą odpowiednio wcześniej zwiększyć temperaturę – wszystko to dzięki aplikacjom na smartfona lub tablet wykorzystującym geolokalizację. Rozwiązania tego typu to nie tylko komfort na co dzień, lecz także niemałe oszczędności wynikające z racjonalnego gospodarowania energią.

Inteligentna kontrola ogrzewania zapewnia stworzenie komfortowej temperatury w każdym pomieszczeniu domu i biura - w zależności od:

 •  pory dnia,
 •  preferencji,
 • warunków otoczenia.

Wymień swoją głowicę termostatyczną na oszczędny model

Różnorodność rozwiązań, które różnią się między sobą zarówno zastosowaną technologią, jak i funkcjonalnościami, sprawia, że wybór odpowiedniej głowicy termostatycznej nie zawsze jest łatwym zadaniem. Zasadniczą różnicą pomiędzy urządzeniami jest mechanizm ich działania. Przede wszystkim wyróżnia się głowice sterowane mechanicznie lub elektronicznie. Rozwiązania mechaniczne wykorzystują tradycyjny system zamykania i otwierania zaworu termostatycznego.

Dzięki elektronicznym głowicom termostatycznym zyskasz możliwość indywidualnego programowania temperatury pomieszczeń – zgodnie z ich przeznaczeniem i codziennym rytmem funkcjonowania. Najprostsze głowice posiadają czujnik wbudowany, alternatywą są modele z czujnikiem zdalnym, współpracującym z termostatem pokojowym. To nowoczesne urządzenia, które mogą być sterowane przy użyciu technologii – Bluetooth lub Wi-Fi, Zdalny programator umożliwia szybkie i komfortowe ustawienie harmonogramu tygodniowego oraz dobowego temperatury. Głowice kontrolują temperaturę i pozwalają na uzyskanie realnych oszczędności. Wszystko dzieje się automatycznie, bez konieczności pamiętania o konieczności zakręcenia zaworu.

Głowice MECHANICZNE

 • Regulacja tylko ręczna
 • Brak dokładności (zwykle możliwość regulacji od 1 do 5)
 • Konieczność ręcznej zmiany ustawień w zmieniających się warunkach atmosferycznych
 • Brak możliwości dopasowania do potrzeb użytkowników
 • Brak możliwości zwiększenia funkcjonalności
 • Nie wymagają dodatkowego zasilania energią elektryczną
 • Duża odporność na uszkodzenia mechaniczne

Głowice ELEKTRONICZNE

 • Wysoka precyzja ustawień temperatury
 • Możliwość programowania
 • Czytelny wyświetlacz
 • Możliwość dopasowanie do codziennego funkcjonowania użytkowników
 • Możliwość rozbudowy systemu o dodatkowe komponenty
 • Możliwość sterowania za pomoca Bluetooth lub Wi-Fi
 • Wykrywanie otwartego okna i ochrona przed zamarzaniem
 • Wymagają dodatkowego zasilania w postaci baterii
 • Bardziej podatne na uszkodzenia

 

Zdalne sterowanie grzejnikami

Termostaty pokojowe oraz głowice termostatyczne sterujące ogrzewaniem w zależności od temperatury w pomieszczeniu lub na zewnątrz to bardzo wygodne rozwiązania, ale czasem niewystarczającym. W dzisiejszym świecie niemal wszystko chcemy kontrolować  zdalnie.  Bezprzewodowe systemy sterowania ogrzewaniem zapewniają jeszcze niższe zużycie energii, przy zapewnieniu maksymalnego komfortu. Wystarczy tablet lub smartfon, aby zdalnie operować ustawieniami instalacji grzewczej w poszczególnych pomieszczeniach z każdego miejsca – konieczny jest tylko dostęp do Internetu.
 

Zdalne sterowanie ogrzewaniem pozwala znacznie zaoszczędzić na rachunkach. Obniżenie temperatury w pomieszczeniach o zaledwie 1 stopień zapewnia oszczędność w granicach 6-7 proc.

System bezprzewodowego sterowania ogrzewaniem składa się z:

 • czujników temperatury
 • głowic termostatycznych

 • modułu sterującego (centralki).

Czujniki zapewniają monitoring temperatury w pomieszczeniach, moduł sterujący porównuje dane z wprowadzonymi ustawieniami, a głowice sterują dopływem ciepła do grzejników. Zestawy mają często budowę modułową, dzięki temu niemal każdy system można z czasem rozbudować o dodatkowe elementy.


Inteligentne rozwiązania zapewniają dostęp w każdej chwili do parametrów i bieżących ustawień pracy urządzenia. Umożliwiają stworzenie tygodniowego harmonogramu ogrzewania - zgodnie z Twoim kalendarzem i planami. Bez konieczności pamiętania o zmianie ustawień na termostatach. System pozwala także eliminować takie sytuacje, jak chociażby utrata ciepła podczas wietrzenia.  Szacuje się, że tego typu inteligentne rozwiązania pozwalają obniżyć rachunki za energię nawet o 30%!

Ciesz się doskonałym klimatem i oszczędzaj na kosztach:

 • Tworz harmonogramy dobowe i tygodniowe
 • Sprawdzaj aktualne parametry pracy w dowolnym miejscu
 • Zmianiaj temperatury w poszczególnych pomieszczeniach przed powrotem do domu lub wyjściem do pracy

Zainwestuj już teraz w nowoczesne rozwiązania do  sterowania ogrzewaniem. Koszty mogą zwrócić się już po 2-3 sezonach, a urządzenia będą działać i przynosić oszczędności przez kolejne lata.

Poznaj nasze inteligentne systemy regulacji ciepła i zapewnij sobie oszczędność oraz wygodę. >>  

Ostatnio dodane

Przekaźnik czasowy na szynę DIN - przełączanie w zależności od położenia słońca

8 dni temu

Przekaźnik czasowy na szynę DIN - przełączanie w zależności od położenia słońca

Wysokiej jakości, niezawodne przełączniki i złącza? Wybierz z oferty C&K Switches

17 dni temu

Wysokiej jakości, niezawodne przełączniki i złącza? Wybierz z oferty C&K Switches

Oscyloskopy MSO5000. Pełne wyposażenia już w podstawowej wersji

17 dni temu

Oscyloskopy MSO5000. Pełne wyposażenia już w podstawowej wersji

Multimetr Fluke 87V MAX definiuje nowy standard pracy w ekstremalnych warunkach

17 dni temu

Multimetr Fluke 87V MAX definiuje nowy standard pracy w ekstremalnych warunkach

Poznaj nowe markami PHYWE i PCE Instruments w ofercie firmy Conrad

17 dni temu

Poznaj nowe markami PHYWE i PCE Instruments w ofercie firmy Conrad

Zestawy narzędzi ESD

3 mar 2022

Zestawy narzędzi ESD

Proste i nowoczesne zabezpieczenia linii produkcyjnych

3 mar 2022

Proste i nowoczesne zabezpieczenia linii produkcyjnych

Wielofunkcyjne urządzenie pomiarowe - kamera termowizyjna z multimetrem Voltcraft WBM-460

3 mar 2022

Wielofunkcyjne urządzenie pomiarowe - kamera termowizyjna z multimetrem Voltcraft WBM-460

Jeden akumulator do urządzeń różnych producentów! Cordless Alliance System.

3 mar 2022

Jeden akumulator do urządzeń różnych producentów! Cordless Alliance System.

Kompaktowy miernik cęgowy VOLTCRAFT VC-330

28 lut 2022

Kompaktowy miernik cęgowy VOLTCRAFT VC-330