Najnowsza technika pomiarowa i profesjonalne wyposażenie stanowią doskonałą podstawę dla skutecznego zdobywania umiejętności przez uczniów, praktykantów i studentów. Dzięki szerokiemu asortymentowi urządzeń pomiarowych i narzędzi, Conrad oferuje najnowsze technologie dla warsztatów szkolnych, laboratoriów i miejsc pracy. Chcemy motywować do działania, tworzyć warunki sprzyjające rozwojowi oraz umożliwiać zdobywanie praktycznych umiejętności z zakresu techniki i elektroniki.

 

       

Chauvi Arnoux – partner w zakresie technologii pomiarowych dla edukacji i szkoleń

Chauvin Arnoux przywiązuje dużą wagę do edukacji. Doskonale zdaje sobie sprawę, że w celu pogłębienia i utrwalenia wiedzy teoretycznej niezbędne są umiejętności praktyczne i kontrole metrologicznej układów elektrycznych.

Szybka nauka, zrozumienie i ocena wyników pomiarów oraz bezpieczne posługiwanie się urządzeniami pomiarowymi to obecnie ważne kwestie w edukacji i szkoleniach. Dodatkowo wspieranie kształcenia zawodowego we własnym przedsiębiorstwie umożliwia ukierunkowane przygotowanie do przyszłych zadań.

Multimetry analogowe MX1 lub C.A 5003 często stosowane są do nauki prawidłowych pomiarów. Szkolenia koncentrują się na prawidłowym wykonaniu pomiaru i odczycie zmierzonych wartości. Dodatkową zaletą tych urządzeń jest zwiększone bezpieczeństwo – w funkcji pomiaru rezystancji przyłożone napięcie do 400 Vrms nie powoduje uszkodzenia multimetru. Podczas korzystania z funkcji pomiaru rezystancji, urządzenie informuje alarmem o podaniu na wejściu napięcia sieciowego AC. Podwójna izolacja do 1500 V i gniazda SECUR’X dla przewodów pomiarowych dopełniają pakiet bezpieczeństwa. Multimetr CA 5003 jest również odpowiednim wyborem do użytku w systemach CAT IV lub do pomiaru prądu stałego do 15 A.

Pomiary w rozdzielniach często muszą być przeprowadzane na modułowych listwach zaciskowych na szynach DIN. Dzięki tym nowym sondom pomiarowym o wyjątkowo cienkim kształtcie końcówki,  można uzyskać idealny kontakt do pomiaru. Nadają się do instalacji do CAT IV 1000 V.

Oscyloskopy dla edukacji Rohde & Schwarz RTC1000 i RTB2000

Firma Rohde&Schwarz posiada wieloletnie doświadczenie w opracowywaniu innowacyjnych, wiodących na rynku rozwiązań pomiarowych, które charakteryzują się wysoką jakością, precyzją i kompatybilnością. Firma wykorzystuje swoje rozległe techniczne know-how, aby wspierać uniwersytety i pomagać w kształtowaniu przyszłości - najwyższej klasy urządzenia inspirują studentów do osiągania optymalnych wyników. 

Rozwiązań Rohde&Schwarz dla edukacji:

►Dostępne modele oscyloskopów: R&S®RTC1002, R&S®RTB2002 i R&S®RTB2004.

► Większe oszczędności  przy zakupie sprzętu dla placówek oświatowych

► Opcje oscyloskopów: generator funkcji arbitralnych, generator wzorców, szeregowe wyzwalanie i dekodowanie (T&D) dla I2C, SPI, UART/RS-232/RS-422/ RS-485, CAN i LIN

► Dodatkowo dla R&S®RTB2002 i R&S®RTB2004: historia i pamięć segmentowa oraz analiza odpowiedzi częstotliwościowej (Bode Plot)

Zobacz oscyloskopy Rohde & Schwarz ›


Urządzenie pomiarowe, testujące i zabezpieczające od Benning

Jakość dla przemysłu, handlu i edukacji

Innowacyjny rozwój i stała jakość produkcji uczyniły urządzania firmy BENNING znanymi na całym świecie. Projekt i wykonanie są zorientowane na wymagania profesjonalnych użytkowników. BENNING oferuje szeroki zakres przyrządów pomiarowych VDE, testerów napięcia, innych urządzeń testujących, multimetrów i mierników cęgowych.

Za pomocą testerów urządzeń BENNING ST 760+ / ST 755+ / ST 725 / ST 710 można bezpiecznie i w krótkim czasie przeprowadzić testy bezpieczeństwa i testy powtarzalności urządzeń elektrycznych zgodnie z normami DIN VDE 0701-0702, DIN EN 62353 (VDE 0751-1), DIN EN 60974-4 (VDE 0544-4) i DGUV. Adaptery pomiarowe, takie jak BENNING MA 4 umożliwiają zgodne z normami testowanie urządzeń 3-fazowych z wtyczką CEE.       

Polecane produkty:

Urządzenia testujące i testery instalacji

Testery instalacji BENNING IT 130 / IT 115 / IT 105 oraz tester rezystancji izolacji i niskiej rezystancji BENNING IT 101 są używane do badania bezpieczeństwa instalacji elektrycznych niskiego napięcia zgodnie z normą DIN VDE 0100/0105 (IEC 60364). Za pomocą cęgów uziemiających BENNING CM E1 można wykonywać szybkie, bezpieczne i beziskrowe pomiary. BENNING EV 3-2 jest adapterem pomiarowym pasującym do BENNING IT 130, specjalnie do testowania stacji ładowania pojazdów elektrycznych.

       

Polecane produkty:

Przyrządy pomiarowe dla systemów fotowoltaiki

Firma BENNING oferuje również przyrządy pomiarowe (BENNING PV 1-1 / PV 2 / PV 3 / SUN 2 / SOLAR Manager) i akcesoria przeznaczone do uruchamiania i przeprowadzania testów oraz oceny wydajności systemów PV, podłączonych do sieci zgodnie z normami DIN EN 62446 (VDE 0126-23) i DIN EN 61829 (VDE 0126-24). Za pomocą przyrządów pomiarowych BENNING CM 10-PV i BENNING MM 10-PV można dokonywać precyzyjnych i bezpiecznych pomiarów w systemach fotowoltaicznych 1500 V.

       

Polecane produkty:

Testery napięcia, ciągłości i kierunku rotacji faz

Seria przyrządów DUSPOL® i DUTEST® przeznaczona jest do badań napięć, faz, polaryzacji, kierunku wirowania pola, ciągłości i półprzewodników. Mierniki napięcia serii DUSPOL spełniają najwyższe wymagania norm bezpieczeństwa dotyczących przede wszystkim stopnia ochrony IP 65 oraz ochrony przeciwprzepięciowej CAT IV 600 V. Tester DUTEST wykrywa wadliwe okablowania, błędy stykowe oraz przerwy w kablach. Wyniki testu ciągłości o wysokiej i niskiej rezystancji pokazywane są na 3-stopniowym wyświetlaczu LED 100 Ω / 1 kΩ / 10 kΩ oraz za pomocą 3-stopniowego dźwięku.

       

Polecane produkty:

Multimetry cyfrowe i mierniki cęgowe

Szeroka oferta zapewnia optymalne rozwiązania dla wszystkich wymagań i zastosowań w przemyśle.  Urządzenia odznaczają się wysokiej jakości wykonaniem, wieloma podstawowymi funkcjami, precyzyjną metodą pomiaru rzeczywistej wartości skuteczniej (TRU RMS) oraz wysoką kategorią pomiarową do CAT IV.  Do precyzyjnych i bezpiecznych pomiarów w systemach PV z technologią 1500 V, jak również do wymagających zadań pomiarowych, oferowane są również mierniki z rejestratorem danych, Bluetooth®, bezpłatnym oprogramowaniem PC oraz aplikacją iOS/Android.

       

Polecane produkty:


Współpraca z dostawcami

Dzięki indywidualnej współpracy z wybranymi dostawcami, jako instytucja edukacyjna możecie nabyć swoje produkty po absolutnie preferencyjnych cenach. Dzięki fachowej wiedzy i innowacyjnym produktom chcemy motywować do działania, tworzyć warunki sprzyjające rozwojowi oraz umożliwiać zdobywanie praktycznych umiejętności z zakresu techniki i elektroniki.


 

Serwisy

 

 Serwis kalibracji
 

Więcej informacji>>Zapytanie ofertowe
 

Więcej informacji>>Zlecenia terminowe
 

Więcej informacji>> Przedłużona gwarancja
 

Więcej informacji>>Dostawa 24h
 

Więcej informacji>> 

Inne interesujące tematy:

Sprawdź profesjonalną technologię do badań i pomiarów  znanych marek.

Sprawdź teraz>

Poznaj nasze aktualne oferty i promocje.

Sprawdź teraz >