Grubościomierze
Warstwomierze do metali żelaznych i nieżelaznych, warstwomierze z czujnikami elektromagnetycznymi lub dźwiękowymi do analizy grubości i rodzaju badanego materiału. Sprawdź grubościomierze z certyfikatem TÜV/GS o dwupunktowej kalibracji zapewniającej najlepszą dokładność pomiaru.
Czym są grubościomierze, czyli co oferuje warstwomierz
Grubościomierze, lub jak wolą niektórzy warstwomierze, są urządzeniami przenośnymi techniki pomiarowej, które są w stanie (dzięki badaniu wiroprądowemu / indukcyjnemu / ultradźwiękowemu) dokonać wskazania grubości powłok naniesionych na powierzchnię odpowiadającego ich zakresowi zastosowania materiału, a jednocześnie podołać dokonaniu jego rozpoznania i klasyfikacji. Niezwykle niska tolerancja pomiaru (mierzona w nanometrach) sprawia, że grubościomierze bez zarzutu sprawdzają się w określaniu grubości warstw tak skąpo pokrywających powierzchnię substancji, jak lakiery.
Mierniki grubości kieszonkowych rozmiarów – przydatne gadżety w wyposażeniu miłośnika motoryzacji
Mierniki grubości, których kategoria cenowa jest przyjazną również dla portfela hobbysty, nie są znacząco mniej miarodajne od profesjonalniejszych grubościomierzy. Te poręczne urządzenia pozwolą na sprawne określenie różnic grubości lakieru pojazdu rozważanego pod kątem kupna, bezbłędnie wskazując na miejsca, które poddano naprawie. Kieszonkowe grubościomierze mogą współpracować zarówno z karoseriami stalowymi, elementami aluminiowymi, jak i komponentami z tworzywa sztucznego, na których powierzchnię również naniesiono lakier – w przypadku dwóch ostatnich kategorii pomiar może jednak być nieco mniej dokładny. Urządzenia do pomiaru grubości tej kategorii cenowej posłużą również mniej zorientowanym na usługi lakiernicze warsztatom naprawy samochodów do roboczego wskazania miejsc uprzednio konserwowanych.
Urządzenia do pomiaru grubości dla profesjonalistów i zaawansowanych celów analitycznych
Grubościomierze do zadań specjalnych to przyrządy miernicze, które początkowo dokonają wskazania rodzaju badanego metalu, dysponując także technologią do wykrywania powierzchni żelaznych (tu sprawdza się pomiar indukcyjny) i nieżelaznych (skierowanych pod działanie pomiarowych prądów wirowych). Po wstępnej analizie, urządzenie do pomiaru grubości określa dalszą strategię analizy warstw, wydając z siebie alarm w przypadku przekroczenia przez badany obiekt zaprogramowanych wartości granicznych. Dzięki obecności płytek kalibracyjnych, wyeliminować będzie można błędy nawet przy wysokiej częstotliwości dokonywania pomiaru przez urządzenie. Zbadaniu warstw pod kątem grubości mogą w tego typu urządzeniach podlegać nie tylko powłoki lakiernicze czy farby, ale też powłoki izolujące (np. anodowane).
Bezbłędne grubościomierze – od zawsze w Conrad
Sklep Conrad niezmiennie trzyma rękę na pulsie, pozwalając odwiedzającym jego strony na zapoznanie się z zawsze aktualną pod względem osiągnięć rynku ofertą grubościomierzy różnego, węższego lub szerszego, zastosowania. Dzięki temu możliwe jest dziś także – oprócz oferującego imponującą, mierzoną w nanometrach dokładność pomiaru warstw – sprawienie sobie miernika grubości o zwiększonej funkcjonalności rejestracyjnej lub choćby kompatybilnego z nowej generacji technologią Bluetooth