Lista
  Kafelki
  Wolisz widok listy? Wystarczy zmienić tutaj.
  Wolisz widok kafelków? Wystarczy zmienić tutaj.

  Porady

  Świece LED, węże i kurtyny świetlne, a także inne dekoracje świąteczne sprawią, że dom w czasie świąt będzie pełen światła. Sprawdź oświetlenie bożonarodzeniowe, które nie tylko rozjaśni wnętrza lub posesję, ale będzie także oryginalną dekoracją, pomagającą budować wyjątkowy klimat.

  Oświetlenie świąteczne - magia świąt wewnątrz i na zewnątrz

  Oświetlenie bożonarodzeniowe


  W tej kategorii zebraliśmy akcesoria, dzięki którym wykonasz różnorodne dekoracje świąteczne, rozświetlające domowe wnętrza lub dodające klimatycznego blasku posesji. Sprawdź bogatą ofertę kurtyn, węży i łańcuchów świetlnych, a także innych elementów dekoracyjnych, takich jak choinki, gwiazdy czy bałwany. Dzięki zróżnicowanym formom i możliwościom montażu poszczególnych akcesoriów, stworzysz przy ich użyciu oryginalną iluminację, dopasowaną do stylu i atmosfery danego miejsca.  
   

  • Boże Narodzenie - lampki i światełka świąteczne

  • Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze oświetlenia?

  • Najpopularniejsze oświetlenie świąteczne - systemy łańcuchów świetlnych

  • Akcesoria do wydajnego oświetlenia

   

  Boże Narodzenie - lampki i światełka świąteczne

  Oświetlenie bożonarodzeniowe


  W okresie świątecznym, domy, firmy i sklepy błyszczą i mienią się różnymi kolorami, mimo że na zewnątrz jest ciemno i zimno. Oświetlenie nie tylko choinki ale także domu, ogrodu czy firmy stało się nieodłącznym elementem grudniowego krajobrazu. Kurtyny, węże i łańcuchy świetlne należą do najpopularniejszych dekoracji, które możesz zastosować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz domu. Jeśli poszukujesz sposobu oświetlenia dużej powierzchni, np. całej ściany lub przęsła ogrodzenia, wybierz kurtynę, którą łatwo zawiesisz w odpowiednim miejscu. Ciekawy efekt możesz też uzyskać, oplatając kurtyną znajdujące się na posesji krzewy, szybko zamieniając je w urokliwe ozdoby świąteczne.

  Węże świetlne mają postać elastycznego przewodu i bardzo dobrze sprawdzają się zwłaszcza przy tworzeniu świetlnych obrysów bryły budynku. Możesz je zamocować także wzdłuż krawędzi sufitu lub jako dodatkowe doświetlenie schodów. Z kolei łańcuchy świetlne to nie tylko sprawdzona ozdoba na choinkę, ale także element atrakcyjnie prezentujący się po zawieszeniu np. wzdłuż belek stropowych, gzymsów czy parapetów.

  Bajkowe lampki sprawiają, że wiecznie zielone żywopłoty, nagie drzewa i krzewy w ogrodzie lśnią pięknym świątecznym blaskiem. Promienne renifery, błyszczące pingwiny, świecące bałwany i inne klasyczne i oryginalne podświetlane figury z akrylu dopełniają świąteczne oświetlenie zewnętrzne.

   
   

  Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze oświetlenia?

  Oświetlenie bożonarodzeniowe
   

  Jeśli wybierasz oświetlenie na zewnątrz, warto upewnić się, że wybrane światełka są w stanie wytrzymać zimowe warunki i dużą wilgotność. Zwróć uwagę na podany stopień ochrony IP. Oznacza ona stopień zabezpieczenia przed wilgocią i w przypadku lampek oraz całej instalacji powinna wynosić przynajmniej IP44. Podłączając taką dekorację, pamiętaj również o odpowiednim zabezpieczeniu gniazdka, a w razie potrzeby także przedłużacza. W niektórych przypadkach doprowadzenie zasilania może się wiązać z koniecznością dodatkowych prac – w takich sytuacjach możesz rozważyć opcję dekoracji zasilanych solarnie.
   

  W przypadku światełek stosowanych w pomieszczeniach, nie trzeba się o to martwić. W dekoracjach świątecznych do oświetlania wykorzystywane są najczęściej diody LED. Ich popularność to przede wszystkim zasługa wysokiej sprawności, oznaczającej w praktyce niskie zużycie prądu i związane z tym oszczędności. LED-y wykazuje także długą żywotność – od 30 do 100 tys. godzin – i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Doskonale sprawdzają się łańcuchy świetlne LED z zasilaniem bateryjnym, dzięki temu mamy dużą swobodę ich umieszczenia – niekoniecznie blisko gniazdka.

   

  Oświetlenie wewnętrze

  Oświetlenie zewnętrze

   

  Najpopularniejsze oświetlenie świąteczne - systemy łańcuchów świetlnych


  Standardowy łańcuch świateł zawsze ma określoną liczbę świateł lub diod LED. Zasilacz lub jednostka zasilająca łańcucha świetlnego jest wtedy zawsze przeznaczona dla dokładnie takiej liczby światełek. Jeśli liczba lampek nie jest wystarczająca do oświetlenia choinki, należy przymocować drugi lub trzeci komplet światełek. Każdy łańcuch ma swoje własne zasilanie. Przy dużym drzewku rozdział prądu staje się prawdziwym wyzwaniem.
   

  Dobrym rozwiązaniem jest zakup łańcucha świetlnego w wersji podstawowej, który posiada mocny zasilacz i indywidualnie go rozbudowywać i dostosowywać za pomocą różnych zestawów uzupełniających. Należy jednak pamiętać, że łączyć można ze sobą tylko komponenty jednego producenta. Dlatego ważne jest, aby przed podjęciem decyzji o zakupie dowiedzieć się, jakie komponenty są dostępne.

   

  Akcesoria do wydajnego oświetlenia


  Podobnie jak dobór i montaż, również sterowanie lampkami bożonarodzeniowymi musi być dobrze zaplanowane. Ponieważ nawet w przypadku zastosowania energooszczędnych łańcuchów świetlnych LED, czasy włączania i wyłączania powinny być precyzyjnie określone. Pozwala to uniknąć niepotrzebnych kosztów energii elektrycznej.

  Wyłączniki czasowe 

  Sprawdź wyłączniki czasowe›

  Gniazdka bezprzewodowe

  Sprawdź gniazdka bezprzewodowe›

  Gniazda elektryczne

  Sprawdź gniazdka elektryczne›

  Gniazda ogrodowe

  Sprawdź gniazda ogrodowe›

     

  Listwy zasilające

  Sprawdź listwy zasilające›

  Przedłużacze

  Sprawdź przedłużacze›

  Baterie


  Sprawdź baterie›

  Żarówki zapasowe

  Sprawdź żarówki zapasowe›

   

   

  Nasza rada dotycząca oszczędzania:


  Dla naszych klientów zwracających uwagę na cenę oferujemy bogatą ofertę produktów Polarlite. Odwiedź nasz sklep i oszczędź podczas zakupów nowego oświetlenia bożonarodzeniowego.