Porady

  Multimetry i mierniki cęgowe, urządzenia do pomiaru warunków środowiskowych, urządzenia pomiarowe laboratoryjne , mikroskopy oraz kamery inspekcyjne najlepszych producentów. Sprawdź urządzenia pomiarowe z zaawansowanymi funkcjami przeznaczone do profesjonalnych zastosowań przemysłowych oraz laboratoryjnych.  Czym są urządzenia pomiarowe?

  W technice pomiarowej stosowanej w przemyśle i handlu,wykorzystuje się urządzenia, które mierzą różne wielkości fizyczne. W ich skład wchodzątakie parametry, jak prąd elektryczny, napięcie, opór czy częstotliwości. Można mierzyć nimi takie zmienne jak siłę, ciśnienie i hałas, a także temperaturę zarówno przedmiotów, jak i otoczenia. Odpowiednie urządzenia bardzo dokładnie rejestrują również gazy, ciecze i pola elektromagnetyczne.

  Do przeprowadzania tych pomiarów lub do wskazywania i ustawiania odpowiednich parametrów, można wybierać spośród różnych narzędzi mierniczych. Urządzenia pomiarowe dzielimy na mobilne (przenośne) i stacjonarne. Urządzenia mobilne są idealne do stosowania u klienta lub w pracy w terenie. Stacjonarne przyrządy pomiarowe, takie jak urządzenia wolnostojące i narzędzia do podłączenia do komputera PC, lepiej nadają się do warsztatu lub do długotrwałego użytkowania.  Jak działają urządzenia pomiarowe?

  Urządzenia pomiarowe wykorzystują czujniki mechaniczne, optyczne lub elektroniczne do pomiaru badanej wartości w sposób ciągły lub w stosunku do wartości referencyjnej (wartości docelowej).

  W przeciwieństwie do przyrządów testujących, urządzenia czysto pomiarowe, takie jak urządzenia do pomiaru środowiska lub multimetry, wyświetlają wartości, które nie są interpretowane, ale wymagają sprawdzenia przez specjalistę w celu ich oceny. Z kolei urządzenia testujące emitują niekiedy sygnały optyczne lub akustyczne po osiągnięciu lub przekroczeniu określonych zakresów pomiarowych. Laboratoryjne przyrządy pomiarowe, które również należą do dziedziny techniki pomiarowej, niejednokrotnie posiadają nie tylko funkcje pomiaru sygnałów, ale również ich generowania, np. generatory funkcyjne.  Rodzaje urządzeń pomiarowych

  Wybieraj spośród wysokiej jakości laboratoryjnych przyrządów pomiarowych, multimetrów, urządzeń testowych i kontrolnych oraz narzędzi do pomiaru środowiska!

  Laboratoryjne urządzenia pomiarowe

  W laboratoriach i warsztatach stosuje się profesjonalne urządzenia, które są dostosowane do specjalnych warunków. W skład laboratoryjnych urządzeń pomiarowych, do oferty Conrada wchodzą obciążenia elektroniczne, które są funkcjonalnym przeciwieństwem źródeł prądu. Ponadto znajdziemy tu generatory funkcyjne i liczniki częstotliwości, a także analizatory logiczne do sprawdzania właściwości sygnału. Oscyloskopy i analizatory wyświetlają sygnały według przebiegów czasowych lub zakresów częstotliwości.

  Uzupełnieniem laboratoryjnych urządzeń pomiarowych dostępnych w firmie Conrad są moduły gromadzenia danych USB oraz inne akcesoria.


  Multimeter

  Multimetry służą do mierzenia prądu i napięcia oraz oporu elektrycznego. Niektóre urządzenia z oferty Conrada wskazują zakres częstotliwości, pojemności kondensatorów lub dodatkowo testują działanie diod lub przewodów. W asortymencie Conrada znajdziesz multimetry w następujących kategoriach: multimetry ręczne do zastosowań mobilnych, multimetry stołowe do zastosowań warsztatowych i laboratoryjnych, oraz multimetry cęgowe.

  Oferujemy multimetry dla następujących kategorii pomiarowych:

  • CAT I dla obwodów bez podłączenia do sieci elektrycznej;
  • CAT II dla urządzeń w sieciach niskiego napięcia;
  • CAT III do pomiarów na instalacjach budowlanych;
  • CAT IV w punktach przesyłowych do instalacji niskiego napięcia, takich jak domowe skrzynki przyłączeniowe.

  Urządzenia do testowania i sprawdzania

  Są to urządzenia do testowania i sprawdzania różnych wielkości fizycznych, od dwubiegunowych testerów napięcia, przez mierniki przewodów, mierniki uziemiania i izolacji, aż po tachometry i mierniki drgań. Do pomiarów materiałowych służą testery twardości i grubości materiału, a do kontroli optycznej wykorzystywane są mikroskopy i kamery endoskopowe.

  U nas znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz: do urządzeń testowych VDE po inne przyrządy przeznaczone dla profesjonalistów i specjalistycznych zadań.


  Urządzenia do pomiaru środowiska

  Czynniki środowiskowe, takie jak temperatura, wilgotność, promieniowanie, dźwięk i zanieczyszczenia, mają duże znaczenie w technice pomiarowej. W zakresie przyrządów do badania środowiska, Conrad oferuje szeroką gamę urządzeń do pomiaru wilgotności i cieczy, jak również tych do kontroli gazów i emisji zanieczyszczeń. W sklepie można znaleźć także urządzenia do pomiaru siły i ciśnienia, temperatury oraz określania wartości elektromagnetycznych (takich jak elektrosmog czy radioaktywność).  Dla prowadzenia długotrwałej ewidencji takich danych pomiarowych i możliwości ich późniejszej oceny, przydatnym dodatkiem są rejestratory danych. Są one integralną częścią niektórych jednostek i mogą być też opcjonalnie podłączone do innych.  Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie sprzętu pomiarowego?

  To, które urządzenie pomiarowe najlepiej nadaje się do danego zastosowania, zależy od wielu czynników:

  Rodzaj konstrukcji: urządzenie ręczne czy wolnostojące? To kwestia środowiska użytkowania. Jeśli chcesz wykonywać pomiary mobilne, ponieważ na przykład często jesteś w drodze z klientami, właściwym wyborem są urządzenia ręczne. Natomiastw środowiskach laboratoryjnych, warsztatowych lub do stałego użytku bardziej odpowiednie mogą być urządzenia stacjonarne, zwłaszcza że często oferują szerszy zakres funkcji.

  Zakresy pomiarowe:Urządzenia pomiarowe sprawdzą się tylko wtedy, gdy są używane w odpowiedni sposób. Oznacza to, że zakresy pomiarów muszą znajdować się w przedziale, w którym będą one wykorzystywane. Zwróć również uwagę na deklarowaną dokładność wartości i czy istotne są dla Ciebie wartości bezwzględne lub referencyjne do wartości zadanej.

  Akcesoria: Zwróć również uwagę, czy potrzebujesz dodatkowych akcesoriów, takich jak rejestratory danych do korzystania z urządzenia pomiarowego, oceny lub przesyłania danych. Zwykle nie jest to konieczne w przypadku urządzeń wolnostojących. Przydatne mogą być również interfejsy takie jak złącza USB czy czytniki kart pamięci.