Festo Simplified Motion Series

Plug & work z napędami elektrycznymi - Simplified Motion Series firmy Festo z cyfrowymi We/Wy i IO-Link ®.

Asortyment napędów elektrycznych Simplified Motion Series to zintegrowane rozwiązanie napędowe do prostych zadań ruchowych, które umożliwia pracę bez oprogramowania zgodnie z zasadą - podłącz i pracuj. Bezpośrednio na napędzie mogą być ustaiwane parametry prędkości wysuwania i cofania, siła napędu w położeniu „wysuwania”, wybór odniesienia dla pozycji końcowej oraz uruchamianie ręczne.

    

Intuicyjne uruchamianie

Dzięki intuicyjnemu, prostemu i szybkiemu uruchamianiu bezpośrednio na napędzie, konfiguracja nie wymaga żadnego oprogramowania ani specjalistycznej wiedzy. Ruch może być łatwo kontrolowany poprzez cyfrowe I/O (DIO), tak jak w przypadku zaworu pneumatycznego. Informacja zwrotna o pozycji końcowej, która w swojej funkcji odpowiada zwykłemu przełącznikowi zbliżeniowemu, dostarcza informacji o zakończeniu zadania ruchowego.

Rozszerzone funkcje dzięki IO-Link®

Dodatkowe, rozszerzone funkcje są dostępne przez IO-Link®: należą do nich wygodne zdalne ustawianie parametrów, funkcja kopii zapasowej i funkcje odczytu rozszerzonych parametrów procesowych. Dzięki IO-Link® napędy mogą inteligentnie komunikować się w sterownikach i w chmurze - co zapewnia proste ruchy, a także łatwą obsługę, uruchomienie i sterowanie. Cyfrowe We/Wy (DIO) i IO-Link® są zawsze zintegrowane jako standard, dlatego napędy Simplified Motion Series wyposażone są w dwie możliwości sterowania.

Uproszczona, ale pełna funkcjonalność

Dzięki swojej uproszczonej funkcjonalności napędy te są idealne do prostych ruchów pomiędzy dwoma mechanicznymi położeniami krańcowymi, bez konieczności rezygnacji ze zoptymalizowanej charakterystyki ruchu, łagodnego amortyzowania cofania do położenia końcowego lub uproszczonej funkcji wciskania i zaciskania.

Bardzo kompaktowy i ekonomiczny napęd ze śrubą ELGS-BS z precyzyjnym i wytrzymałym prowadzeniem na łożyskach kulkowych obiegowych dla wózka i wydajnej śruby tocznej.

 • Trzy wielkości dla obciążeń do 20 kg przy maks. skoku 800 mm
 • Unikalny system montażowy typu „one-size-down” do mocowania ze sobą oraz z jednostką mini EGSS
 • Opcja: przyłącze podciśnienia dla zmniejszenia emisji cząstek stałych z napędu do systemu
 • Silnik można obracać 4 x 90 ° - możliwość zamiany w dowolnym momencie

Niezwykle ekonomiczny i trwały napęd z paskiem zębatym z wytrzymałym prowadzeniem na łożyskach kulkowych obiegowych dla wózka o kompaktowej konstrukcji, szczególnie jako główny napęd systemów manipulacyjnych.

 • Dwie wielkości dla prędkości do 1,3 m/s przy maks. skoku 2000 mm
 • Zamocowana na stałe listwa maskująca ze stali szlachetnej zabezpieczająca prowadnicę i pasek zębaty lub śrubę
 • Unikalny system montażowy typu „one-size-down” do mocowania ze sobą oraz z jednostką mini EGSS
 • Opcja: przyłącze podciśnienia dla zmniejszenia emisji cząstek stałych z napędu do systemu
 • Możliwość obracania silnika 4 x 90° w dowolnej chwili

Ekonomiczna i wytrzymała jednostka mini EGSS zapewnia cichą pracę przy pionowych ruchach w osi Z lub ruchach liniowych z prowadzeniem w każdej pozycji montażu. Wewnętrzne prowadzenie liniowe absorbuje siły poprzeczne i zapewnia bardzo dobrą odporność na skręcanie przy dużych momentach obrotowych.

 • Trzy wielkości z maks. skokiem 200 mm
 • Elektryczny napęd obrotowy ERMS może być montowany bezpośrednio bez potrzeby użycia adapterów
 • Opcjonalnie: przewodowe wyrównywanie ciśnienia powietrza zapobiega wnikaniu cząstek lub wilgoci oraz ucieczce cząstek do środowiska
 • Unikalny system montażu „one-size-down” w połączeniu z ELGS-BS / -TB

Napędy z paskiem zębatym zapewnia bardzo płynną pracę dzięki prowadzeniu na łożyskach kulkowych ELGE-TB. To atrakcyjne cenowe, kompletne rozwiązanie o zoptymalizowanej konstrukcji idealnie nadaje się do bardzo prostych zadań o stosunkowo niskich wymaganiach dotyczących obciążenia mechanicznego, dynamiki i precyzji, a także ochrony środowiska.

 • Wysoka charakterystyka ruchowa 5 000 km
 • Opcjonalna sygnalizacja położeń końcowych z czujnikami zbliżeniowymi
 • Silnik można zamontować z obu stron, powyżej lub poniżej i obrócić o 4 x 90 ° w dowolnej chwili