bulkycostscartcheckbox-checkedcheckbox-uncheckedclosecomparison Folder home hook iso list Magnifier NEU picto-tablerating-stars star tooltip warning wishlist

Porady

Uwaga! Poniższy opis został przetłumaczony automatycznie.

Informacje o akumulatorach do telefonów komórkowych

W czasach, gdy prawie nikt nie może lub nie chce obejść się bez swojego smartfona, istnieje zapotrzebowanie na wydajne baterie do telefonów komórkowych. W końcu nie ma nic bardziej irytującego niż wtedy, gdy telefon komórkowy oddaje ducha w ruchu, gdy nie ma źródła zasilania, które mogłoby go naładować. Jeśli akumulator nie działa prawidłowo, okazują się praktyczne akumulatory zapasowe. W naszym poradniku dowiesz się, na co zwrócić uwagę.

  • Co to jest bateria telefonu komórkowego?

  • Jakie są rodzaje akumulatorów do telefonów komórkowych? 

  • Kryteria zakupu baterii do telefonów komórkowych - to się liczy 

  • Wydłuż żywotność baterii 

  • Nasza praktyczna wskazówka: zlokalizuj pożeraczy energii 

  • FAQ - często zadawane pytania dotyczące akumulatorów telefonów komórkowych 

Co to jest bateria telefonu komórkowego?

Akumulator do telefonu komórkowego jest akumulatorem, czyli ładowanym zasobnikiem energii przeznaczonym specjalnie do zasilania telefonów komórkowych i smartfonów. Akumulator znajduje się z reguły za zdejmowaną osłoną tylnej części telefonu komórkowego, w której znajduje się również karta SIM. W większości modeli baterię można wyjąć i włożyć w zaledwie kilku prostych krokach - praktyczne, gdy konieczna jest wymiana baterii. Tak jest w przypadku, gdy nie działa prawidłowo, więc na przykład bardzo szybko się rozładowuje, że zwykłe korzystanie z telefonu komórkowego nie jest możliwe lub gdy nie można go już naładować.
Podobnie jak wszystkie akumulatory , żywotność akumulatorów do urządzeń mobilnych jest ograniczona. Liczba cykli ładowania/rozładowania, które czasami podaje producent, informuje o częstotliwości ponownego naładowania akumulatora, ale istnieją czynniki wpływające na jego żywotność. Aby chronić akumulator, zoptymalizować czas pracy i wesprzeć długą żywotność, ważne jest prawidłowe postępowanie. Odnosi się to między innymi do sposobu ładowania akumulatora i stopnia, w jakim go potrzebujesz, aby korzystać z telefonu komórkowego. Poniżej znajduje się przegląd typów baterii do telefonów komórkowych, kryteria wyboru nowej baterii, gdy stara się wyładowała, oraz wskazówki, jak najlepiej wykorzystać baterię smartfona.

Bateria do telefonu komórkowego

Jakie są rodzaje akumulatorów do telefonów komórkowych?

Bateria do telefonu komórkowego

Rodzaj akumulatora jest zwykle definiowany przez używane materiały. Powszechnie używane są dziś przede wszystkim akumulatory litowo-jonowe (krótkie: Litowo-jonowe), takie jak akumulatory litowo-polimerowe, a czasem także niklowo-metalowe akumulatory hybrydowe (Ni-MH) i niklowo-kadmowe (NiCd), przy czym te ostatnie zostały w dużym stopniu oderwane od akumulatorów litowo-jonowych, między innymi ze względu na ich podatność na tzw. efekt pamięci. Efekt pamięci występuje w przypadku niektórych typów akumulatorów (np. samych akumulatorów NiCd), jeśli akumulator nie jest całkowicie rozładowany, zanim zostanie ponownie naładowany. „Zapamiętuje” zapotrzebowanie na energię i w rezultacie nie ładuje się już prawidłowo. Konkretnie chodzi o spadek napięcia. Jeśli napięcie spadnie zbyt daleko, akumulator przestanie zużyć energię, nawet jeśli pojemność (w mAh) jeszcze się nie wyczerpie. Dlatego w przypadku akumulatorów tego typu zawsze obowiązuje: Rozładowanie jest możliwe przed ponownym naładowaniem telefonu.

Akumulatory litowo-jonowe nie stanowią tego problemu. Całkowite rozładowanie jest wręcz szkodliwe, ponieważ nie powoduje ono głębokiego rozładowania. Lepiej jest naładować akumulator litowo-jonowy, jeśli ładowanie akumulatora trwa od 20 do 30%. Akumulatory litowo-jonowe mają ponadto tę zaletę, że są bardzo łatwe w obsłudze i wykazują wysoką gęstość energii. Pozwala to na zastosowanie kompaktowych norm o niewielkiej masie własnej - praktyczny, zwłaszcza w przypadku urządzeń przenośnych, takich jak telefony komórkowe, w których liczy się każdy gram.

Kryteria zakupu baterii do telefonów komórkowych - to się liczy

Najpierw należy się upewnić, że akumulator jest kompatybilny z urządzeniem , który jest uproszczony, ponieważ musi być on zgodny z obudową. Informacje na temat tego, czy bateria pasuje do telefonu komórkowego są po prostu dowiedzieć się, jak dokładnie jesteś na miejscu o produkcie. Z reguły znajdują się tam wszystkie kompatybilne urządzenia. Czasami na nazwie produktu można rozpoznać, do którego smartfona lub telefonu komórkowego jest odpowiedni akumulator.

 Ważnym kryterium dla akumulatorów wszystkich typów jest pojemność (w mAh, miliamperogodzinach), czyli ilość energii, jaką ogniwo może przechowywać i uwalniać. Jeśli chcesz porównać produkty, musisz mieć podgląd na napięcie, ponieważ wydajność akumulatora najlepiej ustawić na podstawie watogodzin. Wartość ta wynika z pojemności w mAh razy z napięcia w V, podzielonego przez 1000. Oznacza to, że akumulatory o tej samej pojemności akumulatora w mAh, ale mają różne wartości napięcia, dostarczają różną ilość energii na godzinę. Jest to związane z tym, że należy zrozumieć pojemność na volt. W naszym sklepie dostępne są baterie do telefonów komórkowych od środkowego trzycyfrowego do wysokiego czterocyfrowego zakresu mAh. Pamiętaj: Wyjątkowo duża pojemność nie jest nieuchronnie potrzebna. Ważne jest, aby akumulator telefonu komórkowego został wybrany zgodnie z państwa urządzeniem. Wybierz produkt, który według producenta jest przeznaczony dla telefonu komórkowego lub smartfona, można założyć, że akumulator ma odpowiednie wartości pojemności i napięcia.

Bateria do telefonu komórkowego

W naszym sklepie można filtrować oferowane akumulatory smartfona, do których mogą być używane znaki towarowe i modele telefonów komórkowych. Ułatwia to wybór odpowiedniego akumulatora. Poza tymładowarki, kable USB do ładowania, powerbanki i inne metody ładowaniasmartfona można znaleźć obok zamienników i oryginalnych akumulatorów.
Kolejnym aspektem przy wyborze akumulatora jest gęstość energii. Określa ilość energii, którą można zapisać w przeliczeniu na jednostkę objętości lub masy. Jest to istotne, ponieważ duża gęstość energii pozwala na wprowadzenie mniejszych norm, a tym samym bardziej oszczędnych pod względem konstrukcji, bez szkody dla wydajności. Gęstość energii jest określana przez rodzaj akumulatora. Akumulatory litowo-jonowe mają stosunkowo dużą gęstość energii i dlatego cieszą się dużą popularnością, zwłaszcza w przypadku urządzeń przenośnych zasilanych za pomocą akumulatorów, które powinny być małe, lekkie i poręczne.

Wydłuż żywotność baterii

Poza tym, że urządzenie zostało technicznie określone, większość użytkowników telefonów komórkowych interesuje się przede wszystkim tym, jak długo akumulator jest w użyciu i kiedy należy go wymienić? Zasadniczo (czasami) określona liczba możliwych cykli ładowania może dać wyobrażenie o tym, jak długo żywotność baterii prawdopodobnie się nie powiedzie, ale zarówno żywotność, jak i czas do następnego ładowania zależą od tego, jak korzystasz z telefonu komórkowego i jak go używasz. omija akumulator.

Bateria do telefonu komórkowego

Na pytanie, jak poprawnie ładować akumulator telefonu komórkowego, odpowiedź była najczęściej brzmiała wcześniej: Zawsze całkowicie rozładunek przed ponownym naładowaniem urządzenia. Jest to związane z powyższym efektem pamięci, który występuje między innymi w akumulatorach NiCd. Problem ten nie stanowi już problemu w przypadku używanych obecnie akumulatorów litowo-jonowych, a zatem zmienia się zalecenie. Jeśli masz taki akumulator w smartfonie, należy rozpocząć proces ładowania, gdy stan ładowania wynosi od ok. 20 do 30 procent. Akumulatory litowo-jonowe nie dobrze przenoszą całe rozładowanie; jeżeli często „rozbiegają się”, może to mieć negatywny wpływ na żywotność. Poziom naładowania między 30 a 70 procent jest uważany za „idealny” dla „kondycji akumulatora”. Urządzenie należy również ładować bez zbędnych ładowania (zgodnie z hasłem: „szybkie ładowanie przed pracą jeszcze 10 minut”), ponieważ proces ładowania zawsze stanowi obciążenie akumulatora.

Nowoczesne urządzenia często umożliwiają„szybkie ładowanie”– funkcję umożliwiającą znacznie szybsze ładowanie akumulatora. Może to być praktyczne, gdy czas jest rzeczywiście krótki, ale zazwyczaj wyższe doprowadzenie energii jest obciążane baterią, was może być szkodliwe dla żywotności.
Kolejnym aspektem są akcesoria. Zaleca się stosowanie kabli i ładowarek wysokiej jakości, najlepiej oryginalnych części producenta, aby zapewnić jak najłagodniejsze i najskuteczniejsze ładowanie.
Wreszcie: ekstremalne temperatury otoczenia są szkodliwe zarówno dla baterii, jak i samego smartfona. W miarę możliwości urządzenia i akumulatora nie powinny być narażone na działanie bardzo wysokich i niskich temperatur. Na przykład latem ważne jest, aby unikać bezpośredniego światła słonecznego; Zimą smartfon woli pozostać w kieszeni, gdy temperatury są bardzo niskie.

Bateria do telefonu komórkowego

Nasza praktyczna wskazówka: zlokalizuj pożeraczy energii

Częste ładowanie jest możliwe tylko wtedy, gdy minimalizowane jest zużycie energii przez smartfon. Warto korzystać z trybu oszczędzania energii i na przykład wyregulować jasność wyświetlacza. Funkcje takie jak „obracanie ekranu”, Bluetooth lub GPS powinny być również wyłączone, jeżeli nie są one obecnie potrzebne. Bardzo ważne jest również zidentyfikowanie aplikacji, które zużywają dużo prądu. Z reguły można to łatwo przejść przez menadżera aplikacji lub odpowiednie menu w ustawieniach smartfona. Nieużywane aplikacje, które mogą pracować w tle, mogą zużywać dużą ilość energii i powinny być wyłączone lub odinstalowane.

FAQ - często zadawane pytania dotyczące akumulatorów telefonów komórkowych

Co oznacza „ładowanie podtrzymujące”?

Ładowanie podtrzymujące oznacza proces ładowania, który wyrównuje samorozładowanie akumulatora, a tym samym zapewnia, że poziom naładowania pozostaje na poziomie 100%. Ładowanie podtrzymujące rozpoczyna się, gdy akumulator jest naładowany i pozostaje w sieci elektrycznej. Nie sprzyja to jego trwałości; ogólnie rzecz biorąc, pełne ładowanie akumulatorów litowo-jonowych jest niezalecane, dopiero w przypadku gdy akumulator jest już pełny, należy zrezygnować z pozostania telefonu komórkowego przez wiele godzin dalej przy ładowarce lub gniazdku elektrycznym. Może to mieć wpływ na wydajność, a więc trwale ograniczyć wydajność i czas pracy.

Dlaczego akumulatory eksplodują?

Na szczęście zwykle tego nie robią, ale zawsze pojawiają się doniesienia o spalonych i wybuchających bateriach telefonów komórkowych - więc może się to zdarzyć w indywidualnych przypadkach. Z reguły dotyczy to akumulatorów litowo-jonowych. Ich wysoka gęstość energetyczna jest powodem. W przypadku niesprawnych akumulatorów litowo-jonowe poruszają się powoli między komorami elektrodowymi, ponieważ między nimi znajduje się półprzepuszczalna przegroda. Uszkodzenie tak zwanego separatora może doprowadzić do zwarcia, które w najgorszym przypadku może spowodować zapalenie się urządzenia. Przyczyną uszkodzenia mogą być wypadki, zgniecenia, nadmierne ciepło lub uszkodzenia konstrukcyjne. Jeśli wybuchnie pożar, lepiej nie gasić go wodą, w przeciwnym razie może nastąpić eksplozja. Sproszkowany proszek gaśniczy jest lepszym wyborem. Prawdopodobieństwo, że bateria smartfona zacznie się palić, jest bardzo niskie.