bulkycostscartcheckbox-checkedcheckbox-uncheckedclosecomparison Folder home hook iso list Magnifier NEU picto-tablerating-stars star tooltip warning wishlist

Porady

Uwaga! Poniższy opis został przetłumaczony automatycznie.

    

Informacje na temat diod LED HighPower

 • Was są diody LED HighPower?

 • Do czego są wykorzystywane są diody LED HighPower?

 • Które diody LED HighPower są dostępne w Conrad?

 • FAQ – często zadawane pytania dotyczące diod LED o dużej mocy

 

Was są diody LED HighPower?

Skrótowa dioda LED oznacza „diodę elektroluminescencyjną”, w języku niemieckim „ lichtemittierende Diode ”. Dioda LED, jako elektroniczny element konstrukcyjny, ma takie same właściwości jak tradycyjna dioda, aby zezwolić na prąd stały w kierunku przepływu i zablokować go w przeciwnym kierunku. Jednakże w przypadku przepływu prądu dioda LED emituje światło o różnym składzie widma, w zależności od składu materiału. Pierwsze diody LED istniały już w latach 60-tych. Na przełomie tysięcy lat ich rozwój był na tyle zaawansowany, że możliwe jest użycie na szeroką skalę jako źródła światła. W odniesieniu do promieniowania światła dioda LED ma znacznie wyższą sprawność niż lampy żarnikowe lub halogenowe, w nowoczesnych wariantach wynosi do 85%.

Jednostką fizyczną strumienia świetlnego jest strumień świetlny emitowany przez światło widzialne (lm). „Proste” diody LED wytwarzają strumień świetlny od 0,001 do 1 lumenów. HighPower-LED to diody elektroluminescencyjne o wysokich parametrach mocy, przede wszystkim w odniesieniu do strumienia światła, który może osiągnąć do ponad 10.000 lumenów.

Dzięki specjalnej kombinacji różnych materiałów półprzewodnikowych dla diod LED możliwe są różne kolory. Do wytwarzania odcieni bieli różnokolorowe diody LED są łączone za pomocą addytywnego mieszania kolorów. Dzięki ukierunkowanym elementom można generować wszystkie kolory padającego światła, również płynne przejścia.

Niektóre moduły LED (w formie matrycy) są sterowane przez programowanie, a teraz również za pomocą APP i mogą być używane w różnych tryby świecenia.

 

Do czego są wykorzystywane są diody LED HighPower?

Dostępne są liczne możliwości zastosowania do wydajnych diod LED HighPower, na przykład:

 

Oświetlenie uliczne i architektoniczne

Oświetlenie panelowe dla stanowisk pracy

Oświetlenie punktowe i tło <2 /> do pomieszczeń biznesowych i witryn, również jako niezawodne źródło światła dla urządzeń chłodzących

Oświetlenie
sufitowe down Light do oświetlania w dół dla wszystkich:

Zadania oświetleniowe w samochodach osobowych

Oświetlenie sygnalizacyjne
np. sygnalizacji świetlnej i sygnalizacji świetlnej

Latarki kieszonkowe

Tablice pikseli LED <2 /> układ diod LED jako wyświetlaczy o indywidualnym kształcie (paski, sekwencje obrazów i różne programy kolorów) z programowalnymi jednostkami sterującymi.

 

Które diody LED HighPower są dostępne w Conrad?

Oferta Conrad obejmuje ponad 900 różnych HighPower LED na rynku od wielu dostawców i marek. Można je wybrać w sklepie internetowym według:

 • Ceny
 • Nowości i oferty, niższe ceny i niższe wymogi w zakresie produkcji RoHS zgodnie z dyrektywą UE.
 • Dostępność dla sklepów Conrad
 • Strumień światła: Od 5 do 10.500 lm
 • Napięcie przepływu (u f): Napięcie zależne od materiału półprzewodnikowego, was oznacza kolor diody LED
 • Kąt promieniowania: Od 60 do 170 stopni; znacznie zależy od konstrukcji soczewki LED
 • Prąd przepływu (i f ): Od 25 do 4.800 miliamperów
 • Kolor: Diody LED są dostępne w ponad 20 kolorach, w tym różne odcienie bieli
 • Kategoria: Rozróżnia się diody LED, listwy, moduły, płytki i elementy konstrukcyjne oraz diody LED do montażu przemysłowego w technologii SMD.
 • Moc: Od 0,25 do 150 W.
 • Cechy szczególne: Na przykład ściemnialne diody LED HighPower, LED na płytkach drukowanych lub warianty wielokolorowe
 • Napięcie robocze: Od 2 do 230 V; nowe moduły LED nadają się do bezpośredniej pracy przy napięciu sieciowym i nie wymagają już osobnych stateczników
 

FAQ – często zadawane pytania dotyczące diod LED o dużej mocy

Was należy zwrócić uwagę przy wymianie diod LED dużej mocy?

Często zadawane pytania
 • Prace przy napięciu sieciowym mogą być wykonywane wyłącznie przez wykwalifikowanych specjalistów. Instalacja modułu (wraz z urządzeniem operacyjnym) musi odbywać się z uwzględnieniem wszystkich odpowiednich norm elektrycznych i bezpieczeństwa.
 • Wymiana źródeł światła dowolnego rodzaju powinna odbywać się tylko wtedy, gdy urządzenie jest wyłączone i odłączone od napięcia.
 • Należy używać diod HighPower LED o takich samych parametrach elektrycznych, ponieważ sieć robocza jest często przeznaczona do określonych zadań.
 • Poluzuj i zamocuj diody LED i wszystkie otaczające elementy bez gwałtownej siły mechanicznej, na przykład przez zbyt mocne skręcenie lub zgięcie. Dotyczy to również używanych na powierzchni montażowej płytek drukowanych. Do tej pracy nie nadają się ostre narzędzia, takie jak pęsety i boczne szczypce.
 • Podczas pracy z diodami HighPower LED nie należy dotykać soczewki. Może to doprowadzić do uszkodzenia elektroniki wewnętrznej.
 • Nie wolno patrzeć bezpośrednio w źródło światła i przy nowej instalacji należy pamiętać, że inne osoby są również chronione przed tym źródłem światła. Wysoka intensywność światła może spowodować uszkodzenie siatkówki oczu.
 • Podczas instalacji modułów LED należy zwrócić uwagę na ustalenia ESD. Skrót ten oznacza „wyładowania elektrostatyczne” (anglojęzyczne: Rozładowanie elektrody) i opisuje przebicia napięcia wynikające z dużych różnic potencjałów. Oprócz ryzyka pożaru otoczenia można w ten sposób zniszczyć diody LED.
 • W przypadku diod LED niskiego napięcia zaleca się stosowanie elektronicznie stabilizowanego urządzenia sieciowego z zabezpieczeniem przed zwarciem, przeciążeniem i przegrzaniem.
 • Przestrzegaj wskazówek dot. zarządzania ciepłem producenta. Nieprawidłowe zarządzanie ciepłem może spowodować uszkodzenie, zniszczenie lub ograniczenie trwałości, wysokiej jakości diody LED.
 • Uszkodzone diody HighPower LED nie należą do odpadów domowych, ale jako złom elektryczny w komunalnych punktach zbiórki.
   

Jak długo utrzymują diody LED HighPower?

Żywotność diod LED oznacza czas, po którym strumień świetlny spadł średnio do 70 % wartości początkowej. Żywotność diod LED osiąga wartości o 50.000 godzin (odpowiada ciągłej pracy przez około 5 do 6 lat). Wartości w kartach danych są powiązane z dotrzymywać warunków pracy i otoczenia, a w większości z procentowym wskaźnikiem awarii.
 

Jak rozpoznać wadliwą diodę LED dużej mocy?

 • Jasność diod LED znacznie spada pod koniec ich żywotności.
 • Możliwe źródła błędów to uszkodzone przyłącza i/lub ścieżki przewodzące z powodu zbyt dużego obciążenia mechanicznego.
 • Korozja przyłączy może mieć podobne skutki jak w przypadku tradycyjnych żarówek: Zmniejszona skuteczność świetlna i/lub migotanie. Korozja może spowodować, że jednostki montażowe nie będą już mogły się poluzować, was może wymagać wymiany innych części elektrycznych lub mechanicznych.
 • Uszkodzone stateczniki i zasilacze mogą być widoczne przez migotanie, malejąca moc światła, aż do całkowitej awarii.

Co to są diody LED?

Teraz spotykamy wszędzie diody LED: bez względu na to, czy są to sygnalizacja świetlna, telewizor czy oświetlenie w pokojach prywatnych i biznesowych. Dzięki długiej żywotności, niewielkim rozmiarom oraz zróżnicowanym kształcie i spektrum barw diody LED stały się w krótkim czasie egzekwowania w porównaniu do żarówek, lamp halogenowych oraz lamp energooszczędnych. Za każdą diodą LED kryje się cały zestaw technik, które wyjaśnimy Państwu w naszym poradnikiem. Dowiedz się więcej