bulkycostscartcheckbox-checkedcheckbox-uncheckedclosecomparison Folder home hook iso list Magnifier NEU picto-tablerating-stars star tooltip warning wishlist

Porady

Uwaga! Poniższy opis został przetłumaczony automatycznie.

Informacje na temat diod LED SMD

  • Jak działają diody SMD-LED?

  • O czym należy pamiętać przy wyborze diod LED SMD?

  • Pytania i odpowiedzi

Diody LED SMD to diody elektroluminescencyjne typu urządzenia do montażu powierzchniowego (SMD). Są przylutowane bezpośrednio na płytkach drukowanych, dlatego są bardziej płaskie i małe w konstrukcji niż tradycyjne żarówki LED. Kompaktowe diody SMD stosowane są do różnorodnych zastosowań w przemyśle i elektronice codziennej.

 

Jak działają diody SMD-LED?

Diody LED SMD to diody elektroluminescencyjne wytwarzane przemysłowo przy użyciu procesu urządzenia montowanego powierzchniowo (SMD) . W języku niemieckim mówi się o komponentach montowanych powierzchniowo w tej produkcji. W przeciwieństwie do elementów przewodowych do montażu obwodów drukowanych, komponenty elektroniczne wykonane z wykorzystaniem SMD nie mają złączy drutowych. Diody LED SMD są po prostu przylutowane bezpośrednio na płytce was oszczędzają miejsce i koszty produkcji.

 

1 płytka

2 radiatory

3 warstwa fosforu

4 optyka

5 chipy LED

6 drutów wiążących

Płytka drukowana (1) jest płytą podstawy, na której elementy diody elektroluminescencyjnej (4/5) są lutowane bezpośrednio . Chip LED (5) służy do sterowania zachowaniem świecenia. Optyka (4), kryształ, tworzy zewnętrzną powłokę lampy, w której czasem są zintegrowane kąty załamania do powiększania strumienia światła i kolorów.

Aby miniaturowa dioda LED nie przegrzewa się, a tym samym nie odgrzewa się funkcjonalnego uszkodzenia, pasywny radiator (2) zapewnia odprowadzanie ciepła powstającego w trybie światła. Ponadto drut łączący (6) na chipie LED rozprasza ciepło, które powoduje przepływ prądu i które w przeciwnym razie gromadziłoby się w diodzie.  

Praktyczna wskazówka : Ryzyko przegrzania jest największym wrogiem wszystkich miniaturowych elementów elektronicznych, w tym miniaturowych diod w formacie SMD. Dlatego lampki nie powinny być umieszczane obok elementów przewodzących ciepło.

Zaletą diod SMD jest zdecydowanie ich oszczędzająca miejsce i płaska konstrukcja. To szkodliwe, że ta zminiaturyzowana konstrukcja o niewielkich przekrojach szybko nagrzewa się przy standardowym natężeniu prądu, a minidiody LED mają jednocześnie jeszcze mniej powierzchni chłodzenia niż zwykłe diody LED. Ze względu na uszkodzenie cieplne może dochodzić do awarii działania, dlatego diody SMD LED powinny być zasilane z odpowiedniej cyrkulacji powietrza z zewnątrz i w chłodne pomieszczeniach, aby w pełni wykorzystać ich żywotność.

Ponieważ diody LED SMS są na stałe przylutowane do płytki drukowanej, uszkodzone źródło światła nie można wymienić oddzielnie. Jeśli lampka jest wypalona lub uszkodzona w inny sposób, należy wymienić całą diodę SMD.

Instalacja diod SMD jest możliwa dzięki prefabrykacji złączy wtykowych po bokach, czasami także poprzez przylutowanie do przewodów zasilających.

 

O czym należy pamiętać przy wyborze diod LED SMD?

Wizjer dla profesjonalistów (konstrukcja) : przemysłowych nabywców znajdują diody SMD o normowanych kształtach. Wybierz filtr w konstrukcji. Ponadto w filtrze można wybrać rodzaj opakowania Tape cut, opcja RE-reeling, aby uzyskać dużą liczbę diod SMD jako taśmy w nawiniętej rolce.

Kolor

Diody LED SMS są dostępne w wielu różnych kolorach światła. Chętnie używa diod świecących w kolorze ciepłej bieli do normalnego oświetlenia pomieszczenia lub kolorowych kolorów światła dla lampek kontrolnych i efektów dekoracyjnych.

W kategorii filtrów możesz wybrać opcję „ wielokolorowe diody LED ”, aby uzyskać tylko te, które są wymienione jako trafienia wyszukiwania. Kryształ optyczny określa jednak kolor diody LED. Pojedyncza dioda może wprawdzie tworzyć różne jasności, ale nigdy nie tworzyć kilku kolorów światła. Kolorowe diody LED SMD składają się zawsze z różnych diod, każdy w kolorze.

Natężenie światła

W naszym sklepie możesz kupić diody LED SMD o 460 mcd do 36,3000 mcd. Wskazanie „mcd” oznacza milikandela lub 1/1000 kandela. Kandela odpowiada światłu jednej świecy.

Praktyczna wskazówka

Strumień świetlny w przypadku diod jest prawie proporcjonalny do prądu roboczego. Tym więcej prądu, tym Heller świeci jedna dioda. Jednak tylko wtedy, gdy prąd i temperatura otoczenia nie są zbyt wysokie, inaczej przepali się żarówka w wyniku przegrzania.

Kąt padania światła

Kąt promieniowania diod nie jest tak duży jak w przypadku żarówek. Zwłaszcza w przypadku diod LED SMD, ich płaski kąt rozwarcia dla stożka światła jest wyjątkowo niski, ponieważ źródło światła wystaje mniej eksponowane poza płytkę obwodu drukowanego. W naszym sklepie znajdują się diody SMD z kątem promieniowania 15° x 160° . Dla większych kątów należy połączyć kilka diod LED.

Wskaźniki elektryczne

Diody SMD, podobnie jak wszystkie diody, należy obsługiwać wyłącznie w kierunku przepływu prądu stałego. W przypadku diod kierunek przeciwny jest zablokowany.  

  • IF oznacza prąd przepływu w amperach.
  • UF podaje napięcie z większą rzeką w kierunku przepływu.

Wybierz odpowiednie produkty na podstawie wartości filtra IF i UF.

Diody LED SED są wrażliwe na prąd przeciążeniowy. Dlatego należy zawsze stosować rezystor szeregowy lub źródło prądu stałego. Podczas podłączania należy zwrócić uwagę na prawidłową biegunowość elementu konstrukcyjnego.

 

 

Pytania i odpowiedzi

Dlaczego diody SMD-LED są często dostarczane jako cewek z nawijanymi taśmami?

Jest to związane z produkcją. Diody LED jako urządzenia do powierzchni górskich są wytwarzane maszynowo jako długie paski. Również w przypadku przetwarzania, na przykład w telefonach komórkowych, przemysłowe urządzenia odbiorcze takich taśm LED wykorzystują wyposażenie maszyn produkcyjnych. Przy tym diody LED są stosowane nie pojedynczo, ale jako taśma. Rozkład zazwyczaj przejmuje automatyczny proces produkcji, ale może być również przeprowadzony ręcznie. Rodzaj opakowania Tape cut, opcja RE-reeling można wstępnie zdefiniować za pomocą filtra do wyboru.

Co mam zrobić z uszkodzonymi diodami LED (utylizacja)?

Diody SMD-LED mają wady, które są przylutowane do płytki drukowanej. Dzięki temu nie można wymienić ich oddzielnie. Jeśli lampka LED jest uszkodzona, cały element LED należy wymienić na nowy. Lamp LED nie należy wyrzucać do śmietnika. Zamiast tego zanieś je do centrum recyklingu lub innych punktów zbiórki odpadów.