bulkycostscartcheckbox-checkedcheckbox-uncheckedclosecomparison Folder home hook iso list Magnifier NEU picto-tablerating-stars star tooltip warning wishlist

Porady

Uwaga! Poniższy opis został przetłumaczony automatycznie.

Informacje na temat diod LED dużej mocy

Moduły LED dużej mocy to podzespoły elektroniczne z wieloma diodami LED, które indywidualnie lub w połączeniu zapewniają wysoką wydajność świetlną. W tej kategorii można znaleźć zarówno gotowe do użycia moduły LED z żarówkami, jak i elementy podstawowe LED do stosowania oddzielnie zamawiane diody LED.
Wskazówka dotycząca wyszukiwania: jeśli szukasz pojedynczych mocnych diod LED jako zastępczych źródeł światła do opraw lamp, znajdziesz je tutaj.
Dostępne są tutaj taśmy z wieloma diodami LED.

  • Co oznacza dioda LED HighPower?

  • Które moduły LED HighPower są dostępne?

  • Jakie cechy oferują moduły LED?

  • Co należy wziąć pod uwagę, mając do czynienia z wysokowydajnymi diodami LED i ich modułami?

  • FAQ - najczęściej zadawane pytania dotyczące modułów LED dużej mocy

 

Co oznacza dioda LED HighPower?

LED oznacza wyjątkowo diodę LED emitowaną przez światło.
W odniesieniu do diod elektroluminescencyjnych duża moc oznacza szczególnie wysoką moc wyjściową lub wysoką skuteczność świetlną na małym obszarze. Nie ma jednak oficjalnej definicji kryteriów, które moduł LED musi spełnić, aby być promowany przez producenta jako HighPower LED.
Postęp techniczny sprawia, że diody LED mogą być coraz mniejsze i mają wysoką moc świetlną.

 

Jakie są moduły LED dużej mocy?

W filtrze „kategoria” można wybierać między różnymi diodami i modułami HighPower LED:

Highpower-LED

 

Pod HighPower-LED znajdziesz tablice z kilkoma już używanymi żarówkami. Czasami są to wielokolorowe diody LED emitujące światło.

High Power-LED

Moduły LED są gotowymi do użycia lampami z jedną lub kilkoma diodami LED jako źródłem światła.

Punkt oświetleniowy LED HighPower

Reflektory LED to reflektory punktowe o małym kącie padania światła, czyli światło kierunkowe. Spoty są dostarczane wraz z oprawą i otwartymi końcówkami kabli do zasilania.

Moduł LED

Moduły LED to płytki z wieloma gniazdami dla diod świetlnych. Źródła światła należy zakupić osobno. Prefabrykowane płytki drukowane oferują wiele opcji sterowania dla diod LED. Istnieją płytki LED o różnych kształtach i różnych rozmieszczeń i liczb w gniazdach lamp.

SMD LED wielokolorowe

Diody LED SMD to elementy do montażu powierzchniowego, urządzenia do montażu powierzchniowego, które są lutowane bezpośrednio na płytce drukowanej i dlatego mogą być szczególnie płaskie i małe w porównaniu do konwencjonalnych diod LED. Dzięki kompaktowej konstrukcji, są one skupiane na kilku diodach LED na małej przestrzeni, które optycznie tworzą wielokolorowe wrażenie.

Nasza wskazówka: Kolory światła

Optyczny kryształ określa kolor światła diody. Dioda może świecić się tylko w różnych warunkach jasności, ale nie może być kolorowa. Efekt kolorów w zakresie RGB jest realizowany przez połączenie kilku monochromatycznych diod świetlnych, dlatego w przypadku wielokolorowych diod LED są zawsze modułami.

 

Jakie cechy oferują moduły LED?

Cechy szczególne filtra pozwalają wybrać dalsze właściwości dla komponentów LED HighPower.

  • Na płytce obwodu drukowanego: Płytki drukowane są na płytkach, do których mocowane są diody LED. W przypadku płytek drukowanych może być konieczne dodatkowe dostosowanie dla majsterkowiczów.
  • Przyciemnianie: Przy ściemnianych diodach LED HighPower można regulować jasność w sposób elastyczny.
  • Regulowane: Regulowane moduły LED oferują zaawansowane opcje sterowania dla zachowania diod. W ten sposób można na przykład oddzielnie włączać i wyłączać pojedyncze źródło światła lub sekcje budowlane w formacji.
  • Wielokolorowe: Wielobarwne diody LED w rzeczywistości nie są dostępne. Efekty świetlne generowane są przez wiele małych diod LED oraz wydania się osadów. Oprócz wielokolorowych modułów LED, istnieje również ogromny wybór kolorów dla poszczególnych diod LED.
  • Sztywna podstawa dla kilku diod LED jest czasem praktyczna, jeśli cały moduł LED ma być zainstalowany w większym środowisku.

Nasza praktyczna wskazówka

Moduły LED do podłączenia do napięcia zmiennego posiadają zawsze zintegrowany prostownik, ponieważ diody mogą być zasilane wyłącznie prądem stałym.

 

Co należy wziąć pod uwagę, mając do czynienia z wysokowydajnymi diodami LED i ich modułami?

Przed uruchomieniem modułów LED należy przestrzegać wskazówek zawartych w kartach produktowych. Jeśli przyłożone zostanie zbyt wysokie napięcie lub prąd, lub jeśli biegunowość jest nieprawidłowa po włączeniu, cały moduł LED zostanie szybko zniszczony.

HighPower-LED to mocne źródła światła, które w przypadku bezpośredniego dostępu do informacji mogą spowodować uszkodzenie siatkówki. Nie należy patrzeć bezpośrednio w emiter

Drugie źródło zagrożenia w przypadku diod LED o wysokiej mocy to wytwarzanie ciepła. W porównaniu z lampami żarowymi dostarczanie promieniowania cieplnego dla diod LED jest stosunkowo niskie, ale zsumuje się, gdy kilka diod LED znajduje się w ciasnych pomieszczeniach. Przede wszystkim wysokie temperatury są bardzo szkodliwe dla żarówek i zapewniają przedwczesną awarię modułów LED. W szczególności miniaturowe diody LED, często wykonane w konstrukcji SMD, mają mało miejsca na radiator i nie powinny być umieszczone w pobliżu źródeł ciepła.

Nasza praktyczna wskazówka

Wiele wysokowydajnych modułów LED jest wyposażonych w radiator, ponieważ diody LED są wrażliwe na ciepło. Ciepło jest wytwarzane zarówno przez żarówki, jak i przez prąd roboczy.

Diody LED to technicznie diod. Podobnie jak wszystkie diody, również diody świecące pozwalają na przepływ prądu tylko w jednym kierunku i muszą być zasilane prądem stałym. Do tego dochodzi fakt, że dioda LED emitująca światło może się szybko przegrzać i dlatego może być zasilana tylko przy niskim napięciu. W celu utrzymania napięcia roboczego wynoszącego maksymalnie 24 V, do którego przeznaczone są diody elektroluminescencyjne, w każdym przypadku potrzebny jest odpowiedni zasilacz, inny opornik szeregowy lub źródło prądu stałego o niskim napięciu wyjściowym. W naszym sklepie otrzymasz moduły LED HighPower na napięcie robocze od 5 do 24 V.

Nie należy mylić napięcia przepływu UF z napięciem roboczym, które jest stosowane jako napięcie źródłowe w całym module LED. Napięcie przepływowe i natężenie przepływu IF są regulowane przez komponenty sterowania płytek, na których źródła światła są połączone w jeden moduł. W przypadku wymiennych diod świetlnych używaj tylko tych, które są dopuszczone do użytku przez producenta w module.

 

FAQ - najczęściej zadawane pytania dotyczące modułów LED dużej mocy

Co wskazuje strumień świetlny?

Strumień świetlny jest podawany w lumenach i opisuje widoczny udział emisji światła. Tym wyższa wartość, tym Heller świeci się dioda. Dostępne w sklepie są prądy świetlne Highpower do 6.483 lumenów.

Dlaczego w oferowanych modułach LED ma tylko kąt promieniowania do 120 stopni?

Diody LED mają mały kąt promieniowania, ze względu na typ konstrukcji. Większy stożek światła lub nawet oświetlenie wokół diod LED mogą być generowane przy użyciu kilku żarówek. W przypadku modułów LED poszczególne diody LED są zwykle umieszczone obok siebie i można je wyraźnie zidentyfikować jako pojedyncze źródło światła.

W naszym sklepie znajdują się moduły LED o wysokiej mocy z kątem promieniowania od 3 do 120 stopni.