Edukacja i uczenie się dostosowane do przyszłości? Z inteligentnymi technologiami dla edukacji.

Dobrze wyposażone sale lekcyjne i funkcjonalny sprzęt to ważne warunki nauczania treści naukowo-technicznych. Szybkie uczenie się, zrozumienie, ocena wyników pomiarów, jak również bezpieczne posługiwanie się techniką pomiarową, są dziś decydującymi punktami centralnymi w edukacji i szkoleniach.

  • Podstawowy zestaw multimetrów i oscyloskopów

  •  Technologia dla warsztatów, laboratoriów i miejsc pracy 

  • Analogowa i cyfrowa technika pomiarowa, zasilanie i narzędzia

Marka VOLTCRAFT w szczególności imponuje doskonałym stosunkiem jakości do ceny.   

Technologia pomiarowa firmy BENNING. Bezpieczna, niezawodna i wydajna.

Ludzie stają się profesjonalistami w codziennym życiu, gdy już w trakcie edukacji uczą się, jak radzić sobie z techniką pomiarową i przepisami oraz jak interpretować wyniki. Specjaliści pracują z wysokiej jakości produktami firmy BENNING od dziesięcioleci i wiedzą o ich niezawodności i bezpieczeństwie.

Firma dostarcza różnorodne multimetry cyfrowe i mierniki cęgowe, które zapewniają dokładne odczyty podczas szerokiego zakresu zadań pomiarowych. Nowoczesny sprzęt jest również w stanie poradzić sobie z testowaniem przenośnych urządzeń elektrycznych, w pełni zgodnych z normami VDE 0701, 0702, 0751-1 i 0544-4.

Oprócz testowania instalacji elektrycznych, jednym z najnowszych wymagań jest zapewnienie bezpieczeństwa użytkowników stacji ładowania pojazdów elektrycznych (Wallbox). Systemy energii słonecznej są testowane przy użyciu sprzętu specjalnie zaprojektowanego dla fotowoltaiki, mierzącego krzywe charakterystyczne PV.

Firma BENNING oferuje racjonalne rozwiązania w wielu obszarach technologii testowania i pomiarów.

Pomiary zautomatyzowane - wykonanie ośmiu odczytów za naciśnięciem przycisku

Tester elektryczny IT 200 Auto Sequence® firmy Benning jest doskonałym wyborem dla racjonalnej oceny i dokumentacji maszyn, urządzeń i ładowarek EV Mode 3 (Wallbox).

   

Rohde & Schwarz: wyznaczanie charakterystyk prądowo-napięciowych za pomocą oscyloskopu

Testery komponentów ułatwiają analizę właściwości sygnałowych aktywnych i pasywnych podzespołów w aplikacji. Programiści mogą szybko sprawdzić funkcjonalność komponentu, natomiast studenci wykorzystać i zweryfikować swoją wiedzę teoretyczną w praktyce.

Oscyloskopy R&S®RTC1000

Oscyloskopy R&S® RTC1000 posiadają wbudowany tester komponentów, co sprawia, że nadaje się do całkiem sporej ilości zadań. Składają się z generatora sygnałowego, który dostarcza sygnał sinusoidalny 50 Hz lub 200 Hz o określonej amplitudzie (maks. 9 V) i ograniczonym prądzie dla danego komponentu. Oscyloskop digitalizuje sygnał wyprowadzany przez komponent i wyświetla go w postaci krzywej I-V.

Seria R&S® RTC1000 wyposażona jest w osiem wejść cyfrowych, opcjonalne wyzwalacze i dekodery, szeroki zakres trybów pomiarowych oraz najwyższej klasy algorytm FFT.

Rys. 1: Charakterystyka I-V rezystora o wartości 2,1 kΩ           

Rys. 2: Charakterystyka I-V rezystora 110-Ω                   

Rys.3 Krzywa I-V kondensatora o pojemności 0,1 μF przy częstotliwości 50Hz

Rys. 4: Krzywa I-V kondensatora 0,1 μF przedstawionego na rys. 3 przy częstotliwości 200 Hz

Rys. 5 Wykres charakterystyki I-V diody Si                                                                                                                            

Rys. 6: Krzywa charakterystyczna diody Zenera o napięciu przebicia ok. 5 V                                                           

   

PHYWE - Doskonałe kształcenie cyfrowe w zakresie nauk ścisłych

O co chodzi w nauczaniu cyfrowym w dzisiejszych czasach:

Niezależnie od tego, czy siedzimy w klasie, uczestniczymy w lekcjach zdalnie czy wybieramy się na wycieczkę w teren - sposób, w jaki się uczymy, uległ zmianie. Transformacja cyfrowa obejmuje obecnie każdy aspekt naszego życia. Dotyczy to również lekcji. W nauczaniu przedmiotów ścisłych i przyrodniczych potrzebujemy rozwiązań, które będą zarówno praktyczne, jak i przyszłościowe. Tutaj właśnie wkracza PHWE, które oferuje kompleksowy pakiet modułowy składający się z zestawów naukowych, czujników, oprogramowania i wyświetlacza. Moduły te mogą być łączone indywidualnie w zależności od obszaru tematycznego. Wszystkie są zgodne z programem nauczania i sprawiają, że współczesne kształcenie staje się prostym i efektywnym procesem.

   

Wybrane produkty PHYWE dla fizyki

Wybrane produkty PHYWE dla przemysłu chemicznego

Wybrane produkty PHYWE dla biologii

Wybrane produkty PHYWE dla branży nature & technology

40 lat VOLTCRAFT - technika pomiarowa dla edukacji i szkoleń


Wielu młodych ludzi wybiera karierę w branży elektrotechnicznej. Zawody techniczne cieszą się ogromną popularnością. Każde urządzenie używane podczas szkolenia musi stawiać na pierwszym miejscu bezpieczeństwo użytkownika. Testery VOLTCRAFT są z reguły wyposażone w szereg innowacyjnych środków bezpieczeństwa. Wyróżniającym się produktem w tym zakresie jest multimetr VC 200. Wybór gniazda sondy oraz komora baterii, która automatycznie blokuje się po podłączeniu przewodów pomiarowych, to tylko niektóre z cech, sprawiających, że produkt ten jest jednym z najbezpieczniejszych do stosowania w szkoleniach i edukacji.

Rozwiązania skoncentrowane na praktyczności i innowacyjne projekty, które stawiają na pierwszym miejscu łatwość użycia, sprawiają, że produkty te są wysoce wydajne, dzięki czemu można kontynuować szkolenie.