Inteligentne systemy regulacji ciepła

Gaz i prąd drożeje w zastraszającym tempie, a ceny węgla biją swoje rekordy. To będzie bardzo droga zima. Od podwyżek nie da się uciec, ale istnieją sposoby, aby zmniejszyć wydatki. Instalacja grzewcza, która wykorzystuje nowoczesne rozwiązania do zarządzania oraz sterowania dystrybucją ciepła zapewnia podniesienie komfortu przy jednoczesnej redukcji kosztów. Poznaj systemy sterowania ogrzewaniem, wentylacją i klimatyzacją.  Zainstaluj energooszczędne głowice grzejnikowe sterowane przy pomocy aplikacji za pośrednictwem Bluetooth lub Wi-Fi oraz termostaty z programem dziennym i tygodniowym, z którymi kontrola ogrzewania będzie wyjątkowo prosta.

Głowice termostatyczne

Nowoczesne głowice termostatyczne oferują możliwość ustawienia odpowiednich scenariuszy czasowo-temperaturowych, jak i  zdalnego sterowania przez Wi-Fi lub Bluetooth wykorzystując odpowiednie aplikacje. Pozwalają kontrolować temperaturę wewnątrz pomieszczeń, a także w przypadku modeli bardziej zaawansowanych – dostosować ją do odpowiedniej pory dnia i nocy. Zastosowanie programowalnych głowic pozwala znacznie obniżyć koszty ogrzewania, a dodatkowe funkcje, takie jak wykrywanie otwartego okna lub cotygodniowe czyszczenie zaworu wpływają na komfort użytkowania. Prosty montaż i obsługa  umożliwiają  instalację na każdym grzejniku, również przy użyciu specjalnego adaptera.

Nasze rekomendacje

Termostaty pokojowe

Przewodowe i bezprzewodowe termostaty pokojowe umożliwiają indywidualne zarządzanie   urządzeniami grzewczymi, ogrzewaniem podłogowym oraz urządzeniami klimatyzacyjnymi i wentylacyjnymi. Te praktyczne urządzenia wyposażone w zewnętrzne czujniki lub gniazda, zapewniają komfort i kontrolę klimatu w pomieszczeniach. Mogą być obsługiwane za pomocą przycisków, pokrętła lub wyświetlacza. Proste modele grzejnikowe pozwalają na zaprogramowanie temperatury w trybach dzień/noc lub układzie tygodniowym. Bardziej zaawansowane termostaty  mają dodatkowe tryby, takie jak urlop i ochrona przed zamarzaniem.

Nasze rekomendacje

Bezprzewodowe sterowanie ogrzewaniem

Systemy sterowania ogrzewaniem przez Internet dają komfort ustawień bez konieczności fizycznej obecności w danym pomieszczeniu, co szczególnie sprawdza się w przypadku wyjazdów. Nowe technologie zapewniają bezpośredni dostęp do elementów systemu i kontroli poziomu temperatury we wszystkich zaprogramowanych pomieszczeniach z poziomu telefonu komórkowego lub tabletu. W pełni zautomatyzowany system koordynuje  pracę bezprzewodowych termostatów pokojowych, automatycznych głowic grzejnikowych oraz czujników otwarcia okna - w całym budynku lub w wybranych pomieszczeniach.

Nasze rekomendacje

Sterowniki cyrkulacji

Sterowniki cyrkulacji sprawdza się wszędzie tam, gdzie wymagane jest precyzyjne monitorowanie i regulowanie temperatury w trybie ogrzewania lub chłodzenia. Pozwalają zapewnić przyjemny klimat w pomieszczeniu i uniknąć niebezpiecznej dla zdrowia pleśni. Czytelny wyświetlacz prezentuje stałe  informacje o aktualnej temperaturze, wybranej funkcji i aktualnym stanie przełączania zintegrowanych przekaźników.

Nasze rekomendacje

Termostaty instalacyjne

Systemy przemysłowe wymagają odpowiedniej kontroli oraz regulacji temperatury, by w odpowiednim momencie urządzenia wchodzące w ich skład mogły zmienić ustawienia, dostosowując się do panujących warunków. Dzięki prostym, mechanicznym regulatorom temperatury do układów chłodniczych, klimatyzacyjnych, urządzeń przemysłowych zapewnisz bezpieczną i ekonomiczną pracę  systemu. Wyróżnia je solidna jakość, prosta instalacja z niewielką ilością wymaganego miejsca oraz czujnik umieszczony na końcu jednometrowej (lub dłuższej) kapilary, dla dokładnych pomiarów.

Sprawdź również