Oszczedzanie energii

Podwyżki cen energii elektrycznej, wysoka inflacja oraz wzrost kosztów innych mediów sprawiły, że wiele gospodarstw domowych, właścicieli małych firm i dużych przedsiębiorstw aktywnie poszukujemy możliwości obniżenia ich zużycia. Wystarczy kilka zmian, a nasze rachunki będą mniejsze, zaś komfort codziennego życia znacznie większy. W Conrad mamy odpowiednie rozwiązania, które pozwolą poprawić szczelność energetyczną, namierzyć pożeraczy prądu czy ograniczyć marnowanie wody.

 

Oszczędzanie energii elektrycznej

Mniejsze wydatki na prąd to dla firm i gospodarstw domowych bardziej elastyczny budżet oraz działanie na rzecz ochrony środowiska. Wymiana tradycyjnych żarówek na oświetlenie LED czy instalacja czujników ruchu pozwala ograniczyć niepotrzebne zużycie energii, zapewnia światło, tylko gdy go potrzebujesz. Wybierając kompaktowe i łatwe w instalacji mierniki kosztów energii wykryjesz urządzenia, które powodują znaczne obciążenia prądowe oraz d przewidzisz budżet na nadchodzące tygodnie i miesiące.

Nasze rekomendacje

Energia odnawialna

Natura zapewnia najtańszą energię – wystarczy tylko umieć ją wykorzystać. Dzięki stale udoskonalonej technologii moduły solarne nadają się zarówno do bezprzewodowych lamp ogrodowych, jak i do dużych systemów generowania energii elektrycznej. Wykazują się wysoką odpornością na trudne warunki atmosferyczne oraz wydajnością, utrzymującą się przez lata. Powerbanki i ładowarki solarne umożliwiają naładowanie sprzętu z dala od sieci elektrycznej. Różnorodność zastosowań energii słonecznej nie ma granic.

Nasze rekomendacje

Oszczędzanie na kosztach ogrzewania

Gaz i prąd drożeje w zastraszającym tempie, a ceny węgla biją swoje rekordy. To będzie bardzo droga zima. Od podwyżek nie da się uciec, ale istnieją sposoby, aby zmniejszyć wydatki. Instalacja grzewcza, która wykorzystuje nowoczesne rozwiązania do zarządzania oraz sterowania dystrybucją ciepła zapewnia podniesienie komfortu przy jednoczesnej redukcji kosztów. Poznaj systemy sterowania ogrzewaniem, wentylacją i klimatyzacją.  Zainstaluj energooszczędne głowice grzejnikowe sterowane przy pomocy aplikacji za pośrednictwem Bluetooth lub Wi-Fi oraz termostaty z programem dziennym i tygodniowym, z którymi kontrola ogrzewania będzie wyjątkowo prosta.

Nasze rekomendacje

Lokalizacja strat ciepła

                

Branża budowlana stawia kamerom termowizyjnym bardzo wysokie wymagania. Podstawowe zastosowanie to ocena jakości izolacji cieplnej budynków, lokalizacja mostków cieplnych, pęknięć struktury budynków, kontrola pracy wentylacji klimatyzacji i systemu ogrzewania. W Conrad dostępne są również wyspecjalizowane do prac w budownictwie kamery termowizyjne z szerokokątnym obiektywem, które w przypadku budynków wysokich, szerokich, czy stojących blisko siebie skrócą czas prowadzenia pomiarów i sporządzania raportów.

Nasze rekomendacje

Zestawy startowe Smart Home

Nowoczesne technologie obecne są w każdej dziedzinie życia, co za tym idzie również oświetlenie i ogrzewanie domów czy miejsc pracy może być zautomatyzowane. Korzystaj z systemów oszczędzania energii i urządzeń Smart Home, którymi możesz zarządzać centralnie. Inteligentne systemy, takie jak Finder YESLY, pozwala kontrolować oświetlenie, elektryczne żaluzje, rolety i wiele więcej w domu za pomocą smartfona. Zapobiegają marnowaniu prądu i mogą być instalowane zarówno w pojedynczych pokojach, jak i w całych budynkach.

Nasze rekomendacje

Baterie i akumulatory

Trudno sobie dziś wyobrazić funkcjonowanie wielu urządzeń codziennego użytku bez baterii czy akumulatorów. Wybierz akumulatory lub baterie w wielu popularnych standardach: akumulatory AA, AAA, 9 V, a także akumulatory specjalne, które uzupełnią Twoje urządzenia o stabilne i wydajne źródło zasilania. Akumulatory stosowane w zasilaczach UPS stanowią magazyn energii. Zabezpieczą między innymi: komputery PC, stacje robocze, wyposażenie komunikacyjne czy terminale kasowe.

Nasze rekomendacje

Oszczędzanie wody

Chcesz zadbać o środowisko i zmniejszyć rachunki? Wybieraj więc produkty, które pomagają ograniczyć zużycie wody. Sterowniki nawadniania, hydrofory oraz inteligentne urządzenia do ogrodu mogą pomóc oszczędzać wodę. Jeszcze więcej możliwości zyskujesz, jeśli do podlewania roślin używasz wody ze zbiornika na deszczówkę lub studni. Możliwości jest wiele. Daj się zaskoczyć!

Nasze rekomendacje

Sprawdź również