Lampy marki Paulmann

Firma Paulmann specjalizuje się w produkcji wszelkiego rodzaju opraw i akcesoriów służących do montażu modułów oświetleniowych. Wśród nowych produktów, tego znanego niemieckiego producenta znaleźć można zróżnicowane rodzaje lamp sufitowych, ściennych, elementów oświetlenia do zabudowy oraz oświetlenia zewnętrznego.

Oświetlenie sufitowe

Lampy sufitowe Paulmann oświetlają równomiernie całe pomieszczenie. W ofercie dostępne są modele klasyczne pasujące do przestrzeni domowych, jak i biurowych urządzonych w zróżnicowanych stylach oraz lampy wiszące, które stanowią ciekawy dodatek do oświetlenia w całym pomieszczeniu. Dzięki możliwości regulowania wysokości zawieszenie można dopasować do każdego miejsca.

Reflektory punktowe

Reflektory marki Paulmann dają szeroką gamę możliwości montażowych. Minimalistyczna konstrukcja sprawia, że doskonale sprawdzą się na suficie lub na ścianach. Lampy z serii:

dopasują się do każdej aranżacji, a dzięki skupionemu oświetleniu podkreślą pojedyncze obszary domu lub biura i zapewnią większą ekspozycję wybranych elementów. Głowice w większości lamp są obracane, co pozwala w łatwy sposób dostosować oświetlenie do własnych potrzeb. Szeroka gama produktów Paulmann umożliwia wybór pojedynczych, podwójnych czterokrotnych czy sześciokrotnych reflektorów do montażu na ścianie i suficie. Dodatkowo do głowic można indywidualnie dobrać źródło światła z gniazdem GU10 i mocą wyjściową maksymalnie 10 W.

System szynowy Urail

To uniwersalny system oświetleniowy montowany na szynach bezpośrednio pod sufitem. Pozwala na zrealizowanie niemal każdej koncepcji oświetleniowej. Największą zaletą systemu Urail jest możliwość montażu poszczególnych lampek w dowolnym punkcie i indywidualne regulowanie rozprowadzania światła. W zależności od własnych wymagań można zmieniać ich ustawienie i przesuwać bez potrzeby dodatkowej pracy montażowej.

Gotowe zestawy systemu szynowego URail, jak i pojedyncze elementy pozwalają na skompilowanie oświetlenia dostosowanego do odpowiednich potrzeb.

Korzyści:

 • Szyny dostępne są w długościach od 10 do 50 centymetrów oraz od 1 do 2 metrów.
 • Spory wybór elementów łączących pozwala z łatwością ominąć każdą przeszkodę.
 • System bazowy może być w łatwy sposób powiększany, co umożliwia praktyczne, a zarazem widowiskowe oświetlenie nawet pomieszczeń o dużej powierzchni.
 • Bazuje tylko na jednym źródle prądu i nie wymaga transformatora, ponieważ jest podłączony bezpośrednio do sieci.
 • Wszystkie elementy podstawowe dostępne są w trzech kolorach: tytan, chrom lub biały.
 • System URail umożliwia zastosowanie różnych typów oświetlenia: lamp LED, lamp energooszczędnych i halogenowych.

Elementy systemu linkowego Paulmann

System linkowy jest alternatywą dla osób ceniących innowacyjne produkty, a przede wszystkim poszukujących elastycznych rozwiązań. To niezastąpiony system do instalacji oświetlenia w niestandardowych miejscach, na pochyłym suficie czy w rogach pomieszczeń. Długie, wąskie korytarze to również idealne przestrzenie dla tego typu rozwiązań.

Korzyści:

 • Dostosowany jest do zróżnicowanych rodzajów światła, oferuje dużą elastyczność instalacji, dzięki możliwości indywidualnego rozmieszczenia głowic.
 • Prąd płynie przez dyskretną, cienką, aluminiową rurkę do głowic wykonanych z metalu. Niemal przezroczysty system przewodów AirLED wykonany jest z wyjątkowo mocnego włókna plastikowego, co sprawia wrażenie jakby światło unosiło się w przestrzeni.
 • Te dyskretne kable są bardzo trwałe i w połączeniu z diodami LED gwarantują utrzymanie systemu linkowego w dobrym stanie przez wiele lat.

Oświetlenie do zabudowy

Oświetlenie przeznaczone do zabudowy Paulmann oparte jest na diodach LED, dzięki czemu cechuje się wyjątkowo długą żywotnością, która wynosi około 30 000 godzin. Modele o różnorodnych kształtach oraz żarówkach o różnej mocy pozwalają na stworzenie indywidualnego charakteru w każdym wnętrzu. Lampy emitują niewiele ciepła, dlatego oprócz montażu w suficie mogą być zintegrowane z meblami czy szklanymi szafkami. W szerokiej gamie produktów do zabudowy firmy Paulmann znajdują się:

 • energooszczędne oprawy LED do zabudowania
 • płaskie oprawy typu downlight
 • nowoczesne panele o szerokiej powierzchni oświetlenia.

Dostępne są modele o różnym stopniu wodoodporności do montażu w miejscach narażonych na wilgoć, takich jak np. łazienka.

Paulmann Home

Paulmann Home oferuje szeroką gamę produktów oświetleniowych, które można kontrolować za pośrednictwem technologii Bluetooth lub Zigbee. Oba standardy dają wiele możliwości wygodnej obsługi.

Za pomocą aplikacji Paulmann Home App można bezprzewodowo przez Bluetooth sterować urządzeniami znajdującymi się w zasięgu do 25 metrów. Technologia Bluetooth pozwala na szybką i łatwą obsługę inteligentnym systemem oświetlenia. Nie wymaga dodatkowych urządzeń, takich jak most czy brama: każde oświetlenie w systemie smart home otrzymuje w aplikacji własną nazwę i symbol, a także jest przypisane do poszczególnych pomieszczeń. Za pomocą smartfona, tabletu lub pilota można:

⦁ włączyć i wyłączyć światło,

⦁ ustawić tony białego światła, od ciepłej bieli do białego światła dziennego

⦁ wybrać kolor światła

⦁ wybrać funkcję ściemniania, która pozwala określić nastroje oświetlenia np. przytulny wieczorny nastój.

Drugą technologią do wyboru jest Zigbee. To standard bezprzewodowego łączenia w sieć szerokiej gamy urządzeń typu Smart Home. Paulmann Home oparty na ZigBee umożliwia sterowanie za pomocą aplikacji lub pilota oświetleniem oraz dodatkowymi urządzeniami w domu. Do wyboru jest obsługa za pośrednictwem bramy domowej firmy Paulmann, bramy o tym samym standardzie innych producentów lub nadajnika ręcznego Zigbee Smart Home. Aplikacja Smart Friends pozwala na obsługiwanie urządzeń producentów Amazon, Alexa Echo Plus, Philips Hue Bridge 2, Osram Lightify, AIO Mediola Gateway V5 Plus i Ubisys Gateway G1 za pomocą jednego urządzenia. Użytkownik może sam tworzyć scenariusze np. otwieranie bramy garażowej, sterowanie ogrzewaniem oraz roletami. Istniejące w domu oświetlenie można zintegrować z systemem Smart Friends ZigBee za pomocą adaptera w formie wtyczki.

Oświetlenie zewnętrzne Paulmann

Oświetlenie zewnętrzne marki Paulmann posiada zabezpieczenie przed wodą rozbryzgową (IP44). Zestawy LED Flame są przeznaczone do montażu na ścianie, dzięki czemu mogą podkreślić indywidualny charakter domu, a także poprawić bezpieczeństwo, dzięki oświetleniu ścieżek i chodników wokół domu.

Oprawy ścienne House emitują ciepłe światło, które jest skierowane w dół. Doskonale sprawdzą się do oświetlenia fasady budynku bez oślepiania. Model House Cone wyposażony jest w detektor, który w momencie wykrycia ruchu automatycznie włącza lampę. Kąt padania światła jest regulowany w zakresie 30, 60 lub 90 stopni za pomocą dostarczonych wymiennych soczewek.

Alternatywą są wbudowane reflektory o kącie wiązki 55 lub 34 stopni, które doskonale sprawdzą się do oświetlania wejścia do domu, garażu czy tarasu. Reflektory punktowe House mają możliwość przyciemniania za pomocą ściemniacza.