Niezawodne i innowacyjne części elektroniczne? Dokładnie to oferuje OMRON

Firma OMRON opracowała jeden z pierwszych timerów rentgenowskich, pierwszy bezdotykowy wyłącznik na świecie oraz automat na bilety. A to tylko niektóre z rozwiązań wynalezionych przez markę, która specjalizuje się w produkcji części i przyrządów elektronicznych. Produkty właśnie tej firmy Klienci znajdą w naszej ofercie. 

Firma OMRON należy do najbardziej znanych producentów przyrządów medycznych, zautomatyzowanych systemów i części do elektroniki. Jej zaawansowane rozwiązania znajdują zastosowania na całym świecie.

Historia marki sięga aż do 1933 roku, kiedy Kazuma Tateisi założył przedsiębiorstwo Tateisi Electric Manufacturing Co.

Od części do rentgenów aż po automaty

Firma pierwotnie produkowała timery do aparatów rentgenowskich, ale stopniowo rozszerzała swój asortyment i coraz wyraźniej koncentrowała się na innych komponentach elektronicznych i automatyce. W 1960 roku, już pod nazwą OMRON, wprowadziła na rynek pierwszy na świecie bezdotykowy wyłącznik.

Później zautomatyzowała także np. sterowanie sygnalizacją świetlną i wystawianie biletów. Stworzyła pierwszy praktycznie bezobsługowy dworzec kolejowy. 

Jednocześnie firma mocniej skupiła się na cybernetyce i ochronie zdrowia. Dobrym przykładem są tutaj jej elektroniczne ciśnieniomierze. Ludzie używają ich na całym świecie, a w latach 1973–2009 marka sprzedała ich 100 milionów. Dziś ta liczba wzrosła ponad trzykrotnie!

Przełączniki, przekaźniki i złącza o długiej żywotności

Produkty firmy OMRON można znaleźć w szerokim zakresie zastosowań elektrycznych - od przemysłowych, przez medyczne, po robotykę.

W naszej ofercie znajdziesz prawie 5 000 rozwiązań OMRON, z kategorii takich jak:

Możesz polegać na najwyższej jakości i innowacyjnych rozwiązaniach, które zapewniają długą żywotność.

Wybierz sam odpowiednie urządzenia dla swojego projektu i ułatw sobie pracę ze sprawdzonymi produktami OMRON.