Elektronarzędzia dla profesjonalistów

Produkt firmy Metabo wykonano z wysokiej jakości materiałów oraz przy użyciu nowoczesnych rozwiązań technologicznych, dlatego charakteryzuje się żywotnością, niezawodnością działania oraz wytrzymałością. 

Piły tarczowe 

Pilarki ręczne Metabo przeznaczone do cięcia materiałów drewnianych i drewnopodobnych, sprawdzą się do różnego rodzaju zadań w warsztacie i na budowiePilarka tarczowa KS 55 FS wyposażona jest w szereg udogodnień, które w tradycyjnych pilarkach nie są spotykane. Przede wszystkim przystosowana jest do współpracy z szyną prowadzącą, co zapewnia precyzyjne cięcie bez użycia adaptera. Montaż na szynie zwiększa stabilność na materiale oraz gwarantuje prostolinijność krawędzi cięcia, a także znacząco ogranicza możliwość powstawania tzw. wyrwań w materiale. 

Pilarka napędzana jest wydajnym i odpornym na przeciążenia silnikiem o mocy nominalnej 1200 W. Przystosowana jest do wykonywania cięć pod kątem 0°, ale także ukośnych do 47°. Ułożenie piły oraz głębokość cięcia można płynnie regulować. Tarcze o średnicy 160 mm rozpędza się maksymalnie do 56000 obr./min, co pozwala na wykonanie w drewnianym materiale cięć zgrubnych oraz wysokiej jakości tzw. czystych. Piła tarczowa schowana jest pod dwiema aluminiowymi osłonami w celu zapewnienia bezpieczeństwa pracy.  Górna osłona przymocowana jest na stałe, natomiast dolna jest ruchoma i odsłania tarczę w momencie kontaktu z ciętym materiałem.  Pewne i precyzyjne prowadzenie to zasługa wykonanego z aluminiowego odlewu ciśnieniowego blatu roboczego oraz uchwytu z antypoślizgową powłoką typu softigrip. 

Zalety pilarki tarczowej KS 55 FS: 

 • Ergonomiczna i pewna obsługa dzięki strefom softgrip
 • ębokość cięcia do 55 mm, cięcie ukośne pod kątem do 47°
 • Lekka płyta prowadząca z aluminiowego odlewu ciśnieniowego
 • Dobrze widoczny wskaźnik cięcia, przydatny do cięć według szablonu
 • Możliwość odsysania pyłu po podłączeniu odkurzacza uniwersalnego

Piła tarczowa akumulatorowa - do różnych zastosowań budowlanych. 

Mocna i zarazem lekka akumulatorowa pilarka tarczowa Metabo KSA 18 LTX 57, pod względem parametrów nie różnie się od przewodowych urządzeń. Należy do linii LTX, co oznacza, że jest przeznaczone do trudnych zadań i odporna na trudne warunki panujące na placach budowy. Może być zasilana wszystkimi systemowymi akumulatorami litowo-jonowymi Metabo z linii Li-Power i LiHD  o napięciu 18 V. Zastosowana w niej elektronika Ultra-M zabezpiecza silnik przed przeciążeniem oraz zarządza działaniem i ładowaniem akumulatorów. Chroni  przed nadmiernym obciążeniem i przegrzaniem, jak też optymalizuje proces ładowania – w ładowarce wentylator schładza ogniwa baterii, a elektronika czuwa, żeby ich nie przeładować. 

 

Dzięki nowej technologii LiHD,  Metabo jest jedynym producentem na świecie, którego oferta pokrywa cały zakres mocy od 400 do 3200 W – od standardowych maszyn do unikalnych rozwiązań systemowych. Prace, które wcześniej zarezerwowane były dla wydajnych urządzeń sieciowych, teraz możesz wykonać bezprzewodowymi elektronarzędziami. To efekt idealnego dopasowania wielu komponentów, które zapewniają większą moc, dłuższą żywotność i dłuższy czas działania. Nowe akumulatory LiHD są teraz dostępne w wersji:

Piła tarczowa KSA 18 LTX 57 posiada 4-polowy komutatorowy silnik na prąd stały o napięciu pobieranym z systemowych akumulatorów Li-ion. Prędkość obrotowa na biegu jałowym wynosi 4600 obr./min. Elektryczny hamulec zatrzymuje w ciągu sekundy wirujące ostrze, zapewniając bezpieczeństwo podczas pracy i zabezpieczenie obrabianego materiału przed uszkodzeniem. Urządzenie przystosowane jest do obsługi tarcz o średnicy 165 mm, które mocuje się na wrzecionie za pomocą śruby zakręcanej kluczem imbusowym. Dokładne ustawienie często używanego kąta 45° sygnalizuje kliknięcie mechanizmu zatrzaskowego. Dzięki temu jego ustawienie jest ułatwione i przyspieszone. 


Zalety Piły tarczowej KSA 18 LTX 57: 

 • Ergonomiczna i pewna obsługa dzięki strefom softgrip
 • Głębokość cięcia do 55 mm, cięcie ukośne pod kątem do 47°
 • Lekka płyta prowadząca z aluminiowego odlewu ciśnieniowego
 • Dobrze widoczny wskaźnik cięcia, przydatny do cięć według szablonu
 • Możliwość odsysania pyłu po podłączeniu odkurzacza uniwersalnego

Młoty wielofunkcyjne i pneumatyczne 

Młoty Metabo umożliwiają sprawne wiercenie w betonie, a także efektywne podkuwanie. Obudowa wykonana ze stopu aluminiowego jest wytrzymała na największe obciążenia mechaniczne, zapewnia stabilność działania narzędzia i skutecznie odprowadza ciepło z jego wnętrza. W asortymencie Metabo znajdują się młoty do wielu różnych zastosowań – od kompaktowych młotów akumulatorowych, młotowiertarek, po wyjątkowo mocne młoty udarowe. 

Układ elektropneumatyczny to zaawansowana konstrukcja. Zastosowano w niej m.in. ciężki bijak, a mechanizmy układu udarowego (np. tłok) wykonano z bardzo wytrzymałych materiałów. Bezpieczne sprzęgło przeciążeniowe S-automatic chroni użytkownika w momencie zablokowania się wiertła. Częstotliwość oraz energia udarowa regulowane są elektronicznie i ustawiane za pomocą pokrętła, dzięki temu można dość dokładnie dopasować parametry pracy młota do obrabianego materiału. Ustawiając minimalną prędkość i siłę pracy można kuć delikatne materiały.

Zalety młotowiertarek i młotów pneumatycznych Metabo: 

 • Młotowiertarki 2-funkcyjna: wiercenie z udarem i bez udaru
 • Łagodny rozruch
 • Sprzęgło zabezpieczające S-automatic
 • Uchwyt z powłoką Softgrip
 • Obudowa z odlewanego aluminium