Bahco – poznaj szeroką ofertę narzędzi ręcznych

Narzędzia ręczne Bahco

To światowa marka specjalizująca się w projektowaniu i produkcji profesjonalnych narzędzi dla przemysłu, budownictwa, motoryzacji i ogrodu. Narzędzia Bahco charakteryzują się innowacyjnością, wydajnością i ergonomią. Na tle innych narzędzi ręcznych wyróżniają się zastosowaniem wysokiej jakości stali oraz wykorzystaniem ostrzy bimetalicznych i węglikowych, które są precyzyjne i przede wszystkim bardzo wytrzymałe.

Narzędzia Bahco ERGO™

Firma Bahco stworzyła rewolucyjną gamę narzędzi ERGO™, które charakteryzują się idealnym dopasowaniem do dłoni. Seria opracowana została we współpracy z profesjonalistami, specjalistami od ergonomii i projektantami przemysłowymi. Odpowiednia rękojeść narzędzi ERGO™ minimalizuje nacisk powierzchniowy i napięcie mięśniowe, zapewnia pewny chwyt i eliminuje ryzyko kontuzji.

Pilniki i dłuta Bahco

Firma Bahco wciąż rozwija te - wydawałoby się - proste narzędzia. Pilniki stosowane są do obróbki zarówno metali, jak i drewna. Dzielą się na cztery grupy: pilniki warsztatowe, igiełkowe, do ostrzenia i frezowane. Pilniki Bahco dostępne są w różnych długościach od 100 mm do 300 mm i o kształtach płaskich, trójkątnych, półokrągłych, kwadratowych i dwukrawędziowych. Wykonane są z najwyższej jakości stali stopowych z ergonomiczną, dwukomponentową rękojeścią zapewniającą pracę przy minimalnym wysiłku. Pilniki ręczne dostępne są pojedynczo, jak i w zestawach.


Dłuta z precyzyjnie oszlifowanymi ostrzami zapewniają bardzo ostre cięcie, a dwukomponentowa rękojeść ERGO™ wygodnie leży w dłoni i zapobiega przypadkowemu wyśliźnięciu się narzędzia. Szeroki wybór dłut z różnymi rękojeściami umożliwiają dobór odpowiedniego narzędzia do najbardziej wymagających prac. Dłuta dostępne są także z rękojeścią wykonaną z drewna bukowego z niklowanym, stalowym pierścieniem, który zapobiega pękaniu podczas uderzeń młotkiem. Dłuta i żłobiki mają trapezowy przekrój na całej długości, co oznacza, że części boczne są zukosowane do połowy szerokości ostrza.

Klucze Bahco

Klucze firmy Bahco projektowane są w wymiarach najlepiej pasujących do zastosowań. Operowanie w ciasnych przestrzeniach jest możliwe dzięki opatentowanemu kształtowi oraz rękojeści o specjalnie poszerzonej konstrukcji. Opatentowany profil Dynamic Drive kluczy płasko-oczkowch zwiększa kontakt z nakrętką na powierzchniach płaskich zamiast na narożnikach, co umożliwia pracę z wyższym momentem obrotowym. Siła działająca na śrubę jest odpowiednio rozłożona, klucz nie niszczy śruby, a co więcej pozwala na pracę z już zniszczonymi śrubami. Klucze Bahco wykonane są ze stali wysokostopowej z odpowiednią obróbką termiczną, dzięki czemu klucze przenoszą większy moment obrotowy bez odkształcania, gwarantują większą moc oraz trwałość.

Klucze Bahco w ofercie conrad.pl:

Śrubokręty Bahco

W ofercie firmy Bahco dostępa jest szeroka gama śrubokrętów, od wkrętaków ERGO™, precyzyjne, z rękojeścią w kształcie litery T poprzez imbusowe, typu torx czy wkrętaków nasadowych z grzechotką. Do kupienia są pojedynczo lub w praktycznych zestawach. Wkrętak ERGO™ z końcówką płaską, krzyżową, sześciokątną, torx to profesjonalne narzędzie do różnych zastosowań. Sześciokątny pierścień oraz ząbkowana powierzchnia rękojeści z miękkiego i antypoślizgowego tworzywa zapewnia pewny chwyt, nawet gdy jest zabrudzona olejem. Koniec rękojeści jest duży i zaokrąglony, dzięki czemu obciążenie rozkłada się na dużej powierzchni i umożliwia użycie dużej siły. Wybór odpowiedniego wkrętaka z walizki narzędziowej ułatwia kodowanie kolorami i symbolami śrub na końcu rękojeści.

Szczypce Bahco

W ofercie marki Bahco można znaleźć szczypce półokrągłe, boczne, do złączy i rur, a także do zwijania drutu. Szczypce Bahco są wytrzymałe i odporne na zużycie krawędzi tnących, dzięki wykonaniu z odpowiedniego gatunku stali poddanej precyzyjnej obróbce cieplnej. Ostrza są hartowane indukcyjnie, zaś powierzchnie szczypiec przeznaczonych do mocnego i stabilnego chwytania są płaskie lub ząbkowane. Firma Bahco zaprojektowała szczypce ze stopniowanymi krawędziami. Miękkie przewody lepiej ciąć blisko ostrego końca szczypiec, a twarde, takie jak drut, bliżej śruby łączącej szczęki. W szczypcach, w których precyzja ma mniejsze znaczenie, stosowane są osi nitowane a w narzędziach precyzyjnych osie skręcane zapewniające idealne ustawienie krawędzi tnących.

Młotki Bahco

Młotki Bahco ze stalową głowicą są chronione przed korozją dzięki specjalnemu lakierowi. Miejsce mocowania trzonka z głowicą jest niehartowane, co zapobiega jego pękaniu. Trzonek wykonany jest z ze stali manganowej z antypoślizgową gumową rękojeścią, która zapewnia wygodną pracę. Część młotków ma drewnianą rękojeść zabezpieczoną lakierem przed wodą z grubszą środkową częścią, co znacząco poprawia chwyt.

Piły ręczne Bahco

Piły ręczne, kabłąkowe i specjalne z szerokim zakresem wymiennych brzeszczotów i wygodną rękojeścią ERGO™ tworzą profesjonalne narzędzia do cięcia różnych materiałów. Wszechstronna oferta piły ręcznych obejmuje modele:

  • Superior™ – Unikalne uzębienie XT, pokrycie zmniejszające tarcie, rękojeść ERGO™, pogrubiony zapewniający większą stabilność brzeszczot.
  • ProfCut™ - bardzo ostre zęby GT, pokrycie zmniejszające tarcie, komfortowa i dwukoponentowa rękojeść, szeroki asortyment pił do różnych zastosowań, np. do cięcia płyt gipsowych, betonu, laminatów.
  • PrizeCut™ – uniwersalne piła z uzębieniem Hart-point UT i solidną jednokomponentową rękojeścią.

Rozwiązanie Sandflex®
Firma Bahco udoskonaliła technologię łączenia dwóch materiałów o przeciwstawnych właściwościach. Z połączenia wytrzymałej i elastycznej stali sprężynowej z twardą, odporną na ścieranie stalą szybkotnącą powstała seria produktów bimetalicznych Sandflex®. Seria Sandflex® to narzędzia tnące takie jak brzeszczoty maszynowe i ręczne, piły taśmowe i otworowe o doskonałej elastyczności, trwałości oraz precyzji.

Otwornice Bahco

Wiertła otworowe Bahco to precyzyjne i wszechstronne narzędzia, przeznaczone do pracy z materiałami takimi jak drewno, metale żelazne i nieżelazne oraz stale. Posiadają zmienną odległość między zębami, co pozwala na gładsze cięcie przy mniejszych drganiach. Specjalnie zaprojektowany kształt zębów wykonanych ze stali HSS zwiększa szybkość wiercenia, zaś duże wręby umożliwiają łatwe usuwanie wiór. Specjalne otwory na powierzchniach bocznych ułatwiają usuwanie wyciętych krążków. W sklepie conrad.pl dostępne są również zestawy wierteł otworowych w rozmiarach najczęściej używanych w pracach instalacyjnych czy hydraulicznych.

Brzeszczoty Bahco

Brzeszczoty bagnetowe Bahco mają zęby wykonane metodą szlifowania, która zapewnia większą dokładność ostrza i żywotność w porównaniu z metodą frezowania, którą wykonane są zęby w brzeszczotach większości producentów. Gwarantują szybkie, precyzyjne oraz bezpieczne cięcie w szerokim zakresie materiałów. W ofercie dostępne są brzeszczoty o długościach 100-300 mm, różnych podziałkach uzębienia oraz o kształtach: standardowych, zbieżnych, uniwersalnych, pocienionych do cięcia w miejscach trudno dostępnych. Specjalna seria brzeszczotów DSL przeznaczona jest do ciężkich prac rozbiórkowych. W szerokiej gamie brzeszczotów Bahco znajdują się również brzeszczoty wykonane ze stali węglowej, przeznaczone do cięcia drewna oraz brzeszczoty węglikowe do cięcia twardych, trudno obrabialnych materiałów.

źródło: https://www.bahco.com/pl-pl/

 

Narzędzia do ogrodu

W asortymencie firmy Bahco znajdziemy również bogatą ofertę narzędzi ogrodowych, które   sprawdzą się doskonale w ogrodnictwie, sadownictwie czy ogrodnictwie ozdobnym.  Gwarantują najwyższą jakość, wytrzymałość oraz komfort i wydajność pracy.

 Sekatory Nożyce do żywopłotu  Nożyce do trawy i nożyce do zbiorów

Ergonomiczne sekatory ze stałą rękojeścią PX oraz rękojeścią obrotową PXR zapewniają mniejsze zmęczenie dłoni na koniec dnia poprzez utrzymanie nadgarstka w neutralnym położeniu i równoległe rozkładanie nacisku. Pochylenie dołu ostrza kompensuje ugięcie nadgarstka, umożliwiając trzymanie ręki w wygodnym położeniu. Odchylenie linii ostrza w prawo poprawia ułożenie nadgarstka oraz zwiększa siłę bez przeciążenia ręki.

 

 

 

 

 

 

Wysokiej jakości nożyce do żywopłotu mają w pełni utwardzane ostrza i rękojeść wykonaną z lekkiego i bardzo wytrzymałego aluminium, co ogranicza zmęczenie podczas pracy. Nożyce dostępne są z trzema typami ostrzy:
• duże częściowo ząbkowane krawędzie ostrzy
• wąskie ostrza o krawędziach gładkich
• faliste ostrza z gładkimi krawędziami
Wersja klasyczna nożyc posiada wygodne uchwyty wykonane z drewna z ostrzem częściowo ząbkowanym do cięcia miękkich gałązek i łodyg lub falistym zapobiegającym przesuwaniu się grup gałązek po ostrzu.
 

 

Nożyce do trawy posiadają  hartowane ostrze, a starannie ustawiony kąt zapewnienia samoczynne ostrzenie się nożyc podczas użytkowania. Obrotowa głowica daje się łatwo ustawić w trzech położeniach, umożliwiająca użytkownikom cięcie w trudnodostępnych narożnikach.
Lekkie nożyce do zbiorów z wygodną rękojeścią wykonaną z tworzywa wzmacnianego włóknem szklanym. Dostępne z czterema różnymi typami głowic tnących do wyboru: 
•    długie i wąskie ostrza, 
•    krótkie ostrza zaokrąglone na końcach,
•     wąskie i proste ostrza o szerokim rozwarciu, 
•    ostrza długie i wąskie zagięte pod kątem 11°
Piły Noże Siekiery

Mocne piły z dwukomponentową plastikową rączkę lub wykonaną z drewna bukowego. Zęby są hartowane o dużej trwałości HardPoint, dostępne w trzech wersjach:
•    JT - do przycinania roślin i drzew, kąt cięcia 45°, potrójny szlif, długie, zwężane zęby z wąskimi wgłębieniami, ustawione naprzemienne. 
•    JS – do cięcia zielonego drewna i grubych gałęzi, kąt cięcia 45°, szerokie wgłębienia między zębami do usuwania wiór. 
•     XT – do przycinania dojrzałego i suchego drewna,  trójkątny kształt, co trzeci ząb jest bardziej wycięty i odgięty. 
Piły kabłąkowe do wyboru z zębami do cięcia suchego drewna lub do drewna zielonego. Lekka rama i ergonomiczny uchwyt zmniejszają wysiłek podczas piłowania.

Bardzo ostre noże składane lub w praktycznym etui, o różnych kształtach. Nadają się dla sadowników, ogrodników, ale też myśliwych, wędkarzy oraz osób aktywnie wypoczywających na łonie natury. Wykonane są ze stali nierdzewnej. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wykonane są z wysokogatunkowej, utwardzanej stali. Siekiery HGPS uniwersalnego przeznaczenia mają cienkie ostrze oraz trzon wykonany z drewna jesionowego. Siekiery FFSS do ścinania drzew mają  specjalnie rozszerzającą się głowicę i długi prosty stylisk, który umożliwia głębokie cięcie.