Narzędzia ręczne Wera

Marka Wera

Wera jest niemiecką firmą specjalizującą się w projektowaniu oraz produkcji wysokiej klasy narzędzi ręcznych. Wysoka jakość stosowanych materiałów oraz unikalne pomysły zostały docenione przez profesjonalistów na całym świecie. Wiele popularnych dziś rozwiązań usprawniających pracę to patenty firmy Wera np. system kluczy imbusowych.

Narzędzia ręczne Wera — charakterystyka

Narzędzia ręczne Wera gwarantują niezawodność pracy, innowacyjność oraz precyzję. W szerokiej ofercie dostępny jest zarówno sprzęt profesjonalny, jak i przeznaczony do typowo warsztatowych i domowych prac. Nowatorskie rozwiązania i wysoka jakość wykonania sprawiają, że narzędzia marki Wera używane są w takich branżach jak budownictwo, elektronika motoryzacja czy lotnictwo. Firma jest licencjonowanym producentem narzędzi z systemem Torx, czyli kluczy i wkrętaków o kształcie sześcioramiennej gwiazdy. Narzędzia ręczne Wera wykonane są ze stali nierdzewnej, dzięki czemu zapewniają gwarancję długiej żywotności oraz cechują się odpornością na korozję. Hartowanie próżniowe pozwala na uzyskanie odpowiednio wysokiej twardości. Wszystkie rozwiązania mają na celu poprawę wyników w pracy związanej z montażem.

Narzędzia ze stali nierdzewnej

Zapobiegają powstawaniu rdzy nalotowej na montowanych elementach wykonanych ze stali nierdzewnej, a specjalna metoda hartowania próżniowego nadaje narzędziom wymaganą twardość. Aby uniknąć pojawienia się nieestetycznej korozji nalotowej, należy pamiętać, by do montażu elementów ze stali nierdzewnej zawsze używać narzędzi wykonanych ze stali nierdzewnej.

Narzędzia ręczne Wera - rodzaje

Wkrętaki

Wykorzystywane do różnych prac serwisowych, montażowych, ale także do zastosowań domowych. Wkrętaki zaprojektowane są do komfortowej pracy, dzięki wykorzystaniu odpowiednich zasad ergonomii.

 • Szybkie i wygodne obracanie wkrętaków umożliwiają gładkie i twarde części rękojeści. Dzięki wykonaniu z twardego materiału zapobiegają przyklejaniu się dłoni do rękojeści.
 • Dzięki miękkim elementom (oznaczonymi kolorami) kształt rękojeści jest odpowiednio dopasowany do dłoni i zapewniając zwiększone tarcie, umożliwia przeniesienie dużego momentu obrotowego.
 • Wkrętaki izolowane gwarantują bezpieczeństwo pracy pod napięciem 1000 V.
 • Czytelne oznakowanie uchwytu symbolem i rozmiarem ułatwia ich wyszukiwanie w torbie narzędziowej.
 • Wkrętaki posiadają specjalny kołnierz pozwalający na zabezpieczenie przed staczaniem.

Ergonomiczna budowa

Wygodne oznaczenie

Zabezpiczenie przed staczaniem

Klucze imbusowe

Przeznaczone do śrub i wkrętów z gniazdem sześciokątnym spotykanym w urządzeniach, maszynach, meblach, rowerach.

 • Zastosowanie systemu Hex-Plus zwiększa powierzchnię styku narzędzia z gniazdem i ogranicza ryzyko odkształcenia gniazda śruby.
 • Zapobiegają pojawieniu się korozji nalotowej.
 • Kulka umieszczona na długim ramieniu klucza umożliwia łatwą pracę w trudnodostępnych miejscach.
 • Napis informujący o rozmiarze jest wycięty laserowo i odporny na ścieranie.
 • Niektóre modele posiadają nakładki z kolorowego tworzywa sztucznego, zapewniające pewny chwyt oraz szybką identyfikację wizualną.

Klucz dynamometryczny

Klucz dynamometryczny marki Wera zapewnia łatwe i szybkie ustawie momentu obrotowego. Ustawienie odpowiedniej wartości sygnalizowane jest przez słyszalne i wyczuwalne zwolnienie. Klucz dynamometryczny 7000 A o zakresie 1-25 Nm przeznaczony jest do ogólnych zastosowań montażowych i serwisowych, np. naprawy maszyn i urządzeń, sprzętu AGD, rowerów. Kontrola momentu obrotowego zapewnia dokładność dokręcenia śrub. Głowica klucza wyposażona jest w bardzo mocny dwukierunkowy mechanizm grzechotkowy. (prawo/lewo) Obsługa narzędzia jedną ręką możliwa jest dzięki szybkiej zmianie kierunku pracy poprzez proste przestawienie nakładki. Klucz dynamometryczny Wera 7000 A cechuje się dokładnością ± 4%.

Klucze nasadowe z grzechotką

Klucze grzechotkowe Wera to narzędzia ręczne charakteryzujące się ergonomią, szybkością i możliwością pracy w trudnodostępnych miejscach. Grzechotki z rodziny Zyklop usprawniają pracę, a dzięki swojej przemyślanej konstrukcji mogą zastępować: grzechotkę z zębami o małej podziałce, grzechotkę z wychylną główką, grzechotkę kątową, grzechotkę z blokowaniem nasadki oraz grzechotkę o dużej wytrzymałości. Przy ustawieniu w pozycji 0° grzechotka może służyć jako wkrętak. Konstrukcja grzechotek wykorzystuje wagę samego narzędzia, by przyspieszyć proces montażu.

Zyklop Metal - wykonane w całości ze stali chromowo-molibdenowej, do wyboru w wersji z wygodną zmianą kierunku pracy za pomocą przełącznika oraz przekładanym zabierakiem.

Zyklop Mini - sprawdzą się wszędzie tam, gdzie montaż z użyciem tradycyjnych narzędzi nie jest możliwy z powodu ograniczonego miejsca.

Koloss - to dwukierunkowa grzechotka o dużej wytrzymałości, która pozwala na przenoszenie momentu obrotowego do 600 Nm oraz z funkcją młotka.

Klucz płasko-oczkowy z grzechotką Joker

Przeznaczony jest do pracy w trudno dostępnych miejscach. Nowa konstrukcja klucza pozwala na dokręcanie, kontrowanie i odkręcenie śrub oraz nakrętek w sytuacjach, w których inne narzędzia nie dają rady. Cechy charakterystyczne klucza Joker:

 • możliwość przytrzymania mocowanego elementu
 • klucz zapewnia pracę bez ześlizgiwania na łbie śruby lub nakrętce, dzięki ogranicznikowi
 • mocniejszy i pewniejszy kontakt klucza ze śrubą dzięki szczękom oraz dodatkowo naciętym zębom na płytce ograniczającej
 • eliminuje konieczność obracania klucza poprzez zastosowanie kąta pracy 30° i podwójnego profilu sześciokątnego
 • łatwe manewrowanie narzędziem dzięki prostej główce.

Możliwość przytrzymania mocowanego elementu

Mocny i pewny kontakt

Ochrona przed ześlizgiwaniem

Młotek Wera z tworzywa

Końcówka robocza z tworzywa sztucznego zapewnia bezpieczeństwo i brak zniszczeń na pobijanej powierzchni, jednocześnie gwarantując mocne uderzenie. Wszechstronne zastosowanie dzięki wymiennym obuchom dostępnym w wersji miękkiej, średnio twardej i twardej. Dwustronny stożkowy klin zapewnia pewne i niezawodne połączenie trzonka i główki młotka.

System identyfikacji kolorystycznej umożliwia szybkie dopasowanie końcówki do wykonywanej pracy oraz materiału roboczego.

Żółty trzonek – prace naprawcze, remontowe.

Czerwony trzonek – zastosowanie w mechanice pojazdowej, naprawie maszyn, a  także pracach z ostrymi krawędziami.

Biały trzonek – prace blacharskie, prace przy wznoszeniu stoisk i hal targowych.

Zestawy narzędzi Wera

Asortyment conrad.pl pozwala na wybór gotowych zestawów bitów czy kluczy, precyzyjnie dopasowanych do zróżnicowanych zastosowań. Narzędzia w wygodnym pokrowcu oraz bity w zwartym opakowaniu z tworzywa o niewielkich wymiarach ułatwiają przechowywanie i transport. Narzędzia w trwałym etui na pasek możemy mieć zawsze pod ręką. Gwarantują pewną pracę i długą żywotność.

Zestaw bitów Wera

- technologia Impaktor zapewnia ponadprzeciętną żywotność bitów. Najlepiej sprawdzają się w zastosowaniu ze standardowymi wkrętarkami udarowymi. Uchwyt z pierścieniem magnetycznym gwarantuje pewne przytrzymanie nawet długich i ciężkich wkrętów, a zastosowana powłoka diamentowa zapewnia zwiększone tarcie, ograniczając ryzyko wyślizgiwania się narzędzia z gniazda wkrętów. Zmniejszają ryzyko zranienia się poprzez zastosowanie odpowiedniej geometrii oraz wytrzymałych materiałów. Zestawy bitów dostępne są w materiałowym etui lub w niewielkim opakowaniu z tworzywa z uchwytem do mocowania na pasku.

Zestaw narzędzi Wera Tool-Check

W zestawie: 28 grotów, 7 nasadek, 1 adapter do nasadek, 1 grzechotka, 1 adapter Rapidaptor

Zestaw narzędzi Wera jest zawsze pod ręką, również w zastosowaniach mobilnych. Wszystkie elementy znajdują się w niewielkim pudełku ułatwiającym transport. Grzechotka współpracuje z grotami i nasadkami, a znajdujący się w zestawie uchwyt Rapidaptor służy jako przedłużacz dla krótkich grotów C 6,3 oraz długich końcówek E 6,3.

- Groty ciągliwo-twarde (stalowoszare) nadają się szczególnie do materiałów twardych, takich jak blacha czy metal.

- Groty twarde (złocone) nadają się szczególnie do materiałów miękkich, takich jak drewno.

- Nasadki można obsługiwać zarówno ręcznie, jak i maszynowo (non-impact). Dzięki temu, posiadając tylko jeden rodzaj nasadek, użytkownik może je wykorzystywać do prawie wszystkich zastosowań.

- Uchwyt do grotów z tuleją do szybkiego wkręcania: do zastosowania jako przedłużenie, do szybkiej wymiany grotów jedną ręką bez konieczności korzystania z narzędzia pomocniczego, obsługuje nawet najmniejsze groty.

- Grzechotka umożliwia szybką pracę w sytuacjach, gdy wkręcanie i wykręcanie maszynowe lub zwykłym narzędziem jest niemożliwe ze względu na brak miejsca. Pozwala na szybką zmianę kierunku pracy „prawo-lewo” za pomocą przełącznika. Radełkowana główka grzechotki pozwala na szybką zmianę położenia (za pomocą kciuka). Przenosi moment obrotowy aż do 65 Nm.

Zestaw wkrętaków - sprzedawane w zróżnicowanych konfiguracjach oraz wygodnych opakowaniach (również z możliwością zamocowania na ścianie) ułatwiających przechowywanie i transport. Narzędzia są zawsze poukładane oraz łatwo dostępne.

Zestawy wkrętaków VDE – wkrętaki izolowane do prac pod napięciem znajdują specjalne miejsce w asortymencie narzędzi ręcznych Wera. Zapewniają komfort i bezpieczeństwo podczas prac z elementami znajdującymi się pod napięciem.

Zestaw kluczy imbusowych - specjalny uchwyt wykonany z odpornego na zużycie materiału zapewnia pewny chwyt kluczy. Praktyczne opakowanie gwarantuje łatwe otwieranie rozkładanego uchwytu, pozwalając na szybkie i pewne wyjęcie narzędzia.

Zestaw wkrętaków dynamometrycznych - w skrzynce z uchwytem wyposażonej w praktyczne wkładki z wytrzymałej pianki zapewniające porządek wśród narzędzi. Specjalna technologia pomaga w błyskawicznej wymianie bitów.

Zestaw wkrętaków dla elektroników i mechaników - ta generacja wkrętaków elektronicznych dzięki koncepcji trójstrefowej (strefy pokręcania, strefy przenoszenia siły i strefy precyzji) czyni z nich idealne narzędzia do wszystkich prac w mechanice precyzyjnej. Odporność na korozję zapewnia końcówka Wera Black Point oraz specjalny proces hartowania.

Zestaw wkrętaków ESD – specjalne zestawy wkrętaków przeznaczone do pracy z komponentami elektronicznymi, zabezpieczone przed wyładowaniami elektrostatycznymi, spełniają normę PN-EN 61340-5-1. Rękojeści wkrętaków wykonane są ze specjalnego tworzywa zapewniającego bezpieczeństwo podczas pracy z telefonami, komputerami i innymi elementami elektronicznymi.