Nowe narzędzia ręczne Knipex

Narzędzia ręczne Knipex to szeroki asortyment narzędzi wysokiej jakości do profesjonalnych zastosowań. Wykorzystywane są w pracy elektryków, we wszelkiego rodzaju pracach elektroinstalacyjnych, doskonale sprawdzają się również w pracy mechaników, techników i automatyków.  Dobór odpowiedniego narzędzia ręcznego Knipex skróci czas pracy i zwiększy jej efektywność.

Asortyment nowych narzędzi Knipex

Wśród nowych narzędzi ręcznych Knipex znajdują się:

Wszystkie narzędzia ręczne wykonane są z zachowaniem najwyższych standardów, z twardej, wysokiej jakości stali, która nie ulega uszkodzeniom. Narzędzia posiadają ergonomicznie zaprojektowane izolowane uchwyty, zapewniające  komfort i bezpieczeństwo pracy.

Narzędzia VDE do prac wykonywanych pod napięciem

Wśród produktów Knipex znajdują się narzędzia VDE, które posiadają atesty VDE-GS niezbędne do pracy przy źródle prądu. Gwarantuje to bezpieczeństwo produktu pod względem elektrycznym, mechanicznym i termicznym. Narzędzia VDE Knipex to szczypce, kombinerki i cęgi, które pozwolą na  bezpieczną pracę jako te, które przeszły surową kontrolę i pozwalają na pracę pod napięciem 1000 V AC i 1500 V DC. Normą regulującą wymagania dotyczące bezpiecznej eksploatacji urządzeń elektrycznych jest niemiecka norma VDE 0105.

Szczypce boczne Knipex

Uniwersalne szczypce o długości 180 mm do precyzyjnego cięcia miękkiego i twardego drutu, cienkich drutów miedzianych. 

 Szczypce posiadają ostrza dodatkowo utwardzane indukcyjnie o twardości 62 HRC oraz wąską głowicę umożliwiającą wykonywanie prac w trudno dostępnych miejscach.

 Długą żywotność zapewnia wykonanie ze stali wanadowej, kutej, hartowanej olejowo.

Szczypce boczne o długości 140 mm do precyzyjnych pracę w elektronice lub mechanice precyzyjnej. 

Szlifowane, bardzo ostre ostrza bez ścięcia zapewniają cięcie z kontrolowanym mikroprzesunięciem krawędzi.

Precyzyjnie uformowane końcówki przecinają również gęsto ułożone przewody o średnicy od 0,2 mm. 

Szczypce złączone są nitem ze stali nierdzewnej i posiadają sprężynę otwierającą oraz ogranicznik rozwarcia szczęk.

Szczypce o długości 200 mm do wszystkich rodzajów drutu, w tym  drutu fortepianowego.

Posiadają ostrza dodatkowo hartowane indukcyjnie o twardości ok. 64 HRC.

 Wykonane są ze stali chromowo-wanadowej, kutej, hartowanej olejowo.

 Posiadają złącze do długotrwałej pracy przy dużych obciążeniach.

Szczypce o długości 160 mm do precyzyjnego cięcia drutu o różnym stopniu twardości, także do drutów miedzianych.  

Ostrza o twardości ok. 62 HRC są dodatkowo utwardzane indukcyjnie.

Posiadają wąską głowicę umożliwiającą wykonywanie prac w trudno dostępnych miejscach.

Wykonanie ze stali wanadowej, kutej, hartowanej olejowo zapewnia długą żywotność.

Szczypce tnące półokrągłe Knipex

Szczypce ze szczękami płasko-okrągłymi i ząbkowanymi powierzchniami chwytania przeznaczone do drutu twardego i średnio twardego o maks. średnicy 2,2/3,2 mm. Wykonane są z wysokiej jakości stali chromowo-wanadowej, hartowanej olejowo. Posiadają chromowaną główkę, a ich ostrza są dodatkowo hartowane indukcyjnie.

Dostępne są trzy nowe modele:

Szczypce zaciskowe Knipex

 Umożliwiają wygodną pracę np. przy wężach paliwowych, wężach układów podciśnieniowych i króćcach ssących.

Dzięki szczękom z ząbkami możliwy jest bezpieczny demontaż węży.

Posiadają wąską głowicę i obrotowe szczęki wymienne do pracy w trudnodostępnych miejscach

Uniwersalne wkładki chwytające, obracające się pod obciążeniem zapewniają bezpieczne trzymanie zacisków w każdej pozycji. 

Wąska głowica i obrotowe szczęki wymienne sprawiają, że jest to idealne narzędzie do pracy w trudno dostępnych miejscach. 

Wykonane są ze stali chromowo-wanadowej, kutej, hartowanej olejowo.

Szczypce nastawne Knipex

Wykonane z wysokiej jakości hartowanej stali chromowo-wanadowej szczypce to większa moc i komfort w porównaniu do konwencjonalnych szczypców do rur o tej samej długości.

9-stopniowa regulacja zapadki zapewnia 30% większą przyczepność. Przelotowy przegub zapewnia wysoką stabilność dzięki podwójnemu prowadzeniu, a smukła konstrukcja głowicy i przegubu zapewnia dobry dostęp do obrabianego przedmiotu.

Szczypce zaciskają się samoczynnie na przedmiocie i dzięki temu zapewniają energooszczędną pracę. Wytrzymała konstrukcja jest odporna na zanieczyszczenia, dlatego szczególnie nadają się do prac na zewnątrz. Zabezpieczenie zaciskowe chroni przed uszkodzeniami.

Zestawy szczypców Knipex

Zestaw składający się ze szczypców-klucza i szczypców do rur Cobra®. Szczypce-klucz nadają się doskonale do chwytania, trzymania, rozpierania oraz zginania obrabianych przedmiotów. 

Zastępują wieloczęściowy zestaw kluczy metrycznych i calowych. Płaskie szczęki sprawdzą się  podczas wkręcania w miejscach wymagających smukłych narzędzi. 

Szczypce do rur można regulować i optymalnie dostosować do różnych rozmiarów obrabianego przedmiotu za pomocą precyzyjnej regulacji. 

Dzięki samozaciskowi nie zsuwają się z chwytanego przedmiotu.

Zestaw precyzyjnych szczypców do pierścieni osadczych, do wewnętrznych pierścieni w otworach, do pierścieni osadczych zewnętrznych na wałkach. 

Szczypce posiadają wciskane końcówki zapewniające większe bezpieczeństwo i precyzyjne wgłębienia do trzymania.

Zestaw czterech szczypców w piankowym wkładzie doskonale nadający się do stołu i wózka warsztatowego. 

Narzędzia posiadają precyzyjne wgłębienia do pewnego trzymania. 

W skład zestawu wchodzą:  kombinerki, szczypce tnące półokrągłe (wydłużone typu „bociani dziób”), szczypce do rur Cobra® KNIPEX  oraz szczypce tnące boczne.

Zestaw czterech szczypców w piankowym wkładzie, zapewniające przejrzyste przechowywanie. 

W skład zestawu wchodzą: kombinerki, szczypce płaskie z ostrzem (dla radiotechników), szczypce tnące boczne o zwiększonym przełożeniu, nowoczesne szczypce do pomp wodnych Cobra®.

Zestaw 5 szczypców-kluczy o różnej wielkości w pokrowcu z wytrzymałej tkaniny poliestrowej z zapięciem na rzep. 

Szczęki płaskie zostały zaprojektowane do pracy w miejscach wymagających zastosowania kompaktowych narzędzi. 

Wykonane są ze stali chromowo-wanadowej, kutej, hartowanej olejowo. Do regulacji bezpośrednio na obrabianym przedmiocie za pomocą przycisku.  

Kombinerki Knipex

Niezawodne kombinerki szpiczaste  o dł. 145 mm do stosowania przez elektroników i mechaników. 

Przeznaczone są do miękkich, średnio twardych i twardych drutów. 

Dzięki smukłej głowicy z ostrymi końcami szczęk, są wyjątkowo poręcznie i idealnie nadają się do prac w trudnodostępnych.  

Frezowane wyżłobienia umożliwiają bezpieczne chwytanie i dokręcanie małych elementów takich jak gwoździe, kołki i śruby. 

Uniwersalne kombinerki, chromowane z wielokomponentowymi izolowanymi uchwytami spełniające wymogi VDE. 

Posiadają powierzchnie chwytające  przystosowane do materiału o przekroju płaskim i okrągłym oraz precyzyjne ostrza  do miękkich i twardych drutów.  

Długie ostrza nadają się do grubych kabli.  

Długą żywotność zapewnia wykonanie ze specjalnej stal narzędziowej, kutej, hartowanej olejowo oraz dodatkowo utwardzane indukcyjnie ostrza o twardości ok. 60 HRC.

Wkrętaki Knipex

Różne typy wkrętaków do szerokich zastosowań – wkrętaki płaskie, krzyżowe i wkrętaki typu plus /minus do zastosowania z komponentami instalacji elektrycznej  takimi jak np. wyłączniki instalacyjne. Wykonane z wysokiej jakości  stali  chromowo-wanadowo-molibdenowej  odpornej na uszkodzenia posiadają antypoślizgowy, dwukomponentowy uchwyt do łatwego przeniesienia siły.   Zredukowana średnica trzpienia sprawdza się w montażu wkrętów i elementów sprężynowych w głębokich otworach.

Nożyce do kabli Knipex

Nożyce  do jedno-, wielo- i drobnożyłowych przewodów z izolacją z tworzywa sztucznego lub gumy o maksymalnej średnicy 5 mm lub przekroju przewodu 10 mm².  Stopień w szczęce pełni rolę pomocy wizualnej podczas usuwania izolacji na stałych odcinkach (11 mm i 16 mm). Zapewniają łatwą regulację odległości pomiędzy szczękami za pomocą wkrętu regulującego i nakrętki kontrującej.

Zwarta konstrukcja ułatwia pracę w trudnodostępnych miejscach,  a śrubowane złączenie - precyzyjny ruch cążek bez zakłóceń. Wykonane są ze specjalnej stali narzędziowej wysokiej jakości, kutej, hartowanej olejowo.

Ściągacze izolacji Knipex

Zaprojektowane do pracy z jedno-, wielo- i drobnożyłowymi przewodami z izolacją z tworzywa sztucznego lub gumy o maks. średnicy 5 mm lub przekroju przewodu 10 mm². Posiadają łatwą regulację odległości pomiędzy szczękami za pomocą wkrętu regulującego i nakrętki kontrującej. Dodatkowo mają zintegrowany izolowany uchwyt do mocowania zabezpieczenia przed upadkiem.

Walizki narzędziowe z wyposażeniem Knipex

Uniwersalne zestawy narzędzi, w tym narzędzi VDE dla elektryków, w wytrzymałych walizkach ułatwiających transport.

W zestawach znajdują się m. in: kombinerki spiczaste, automatyczne szczypce do ściągania izolacji, szczypce do prac elektroinstalacyjnych, uniwersalny ściągacz izolacji, szczypce płaskie z ostrzem dla radiotechników, cążki boczne, szczypce boczne tnące o zwiększonym przełożeniu, klucz nastawny, szczypce do pomp wodnych Cobra®, samonastawna zaciskarka do tulejek kablowych, nóż do kabli, wkrętaki, zestawy wymiennych kling i zestawy kluczy, a także poziomice.

  • Walizka narzędziowa z wyposażeniem, VDE Knipex L-Boxx 00 21 19 LB E
    Praktyczna walizka składa się z kilku skrzynek, które można dowolnie połączyć. Umożliwia elastyczny podział z dwuczęściową wkładką wykonaną z wytrzymałej tkaniny poliestrowej. Wkładki są połączone za pomocą rzepów. Uchwyt można schować we wgłębieniu w pokrywie, aby zaoszczędzić miejsce.
  • Walizka narzędziowa z wyposażeniem Knipex BigTwin 00 21 41
    Walizka o stabilnej konstrukcji obudowy ABS z aluminiową ramą otoczoną listwą ochronną.  Dzięki wygodnemu uchwytowi wpuszczonemu w dno, możliwe jest mocowanie walizki na kółkach. Walizka jest otwierana z jednej lub dwóch stron, część górna i dolna otwierane niezależnie od siebie.  Wyposażona jest w mechanizm umożliwiający utrzymanie pokrywy w pozycjach 45° i 90°, 3-cyfrowy zamek szyfrowy i dwa uchylne zamki do mocowania pokrywy. Dolna część o wys. 58 mm może zostać dowolnie podzielna przez elastyczne wkładki, posiada ściankę wewnętrzną z 6 dużymi kieszeniami na narzędzia, mocowaną za pomocą przycisku. Dodatkowym elementem zwiększającym funkcjonalność jest wyjmowana kieszeń na dokumenty i jednostronny panel na narzędzia z 13 kieszeniami.

Akcesoria zabezpieczające narzędzia Knipex

Linki, paski i karabińczyki mocujące Knipex niezawodnie chronią narzędzie przed upadkiem. Ich przeznaczeniem jest użytkowanie w budownictwie, inżynierii lądowej, w konserwacji budynków, budowie stoisk targowych, przez dekarzy i pracowników na wysokościach, również jako wyposażenie dla profesjonalnych wspinaczy i alpinistów.

Polecane kategorie:

Polecane akcesoria:

Jeśli uważasz, że możemy poprawić ten artykuł dzięki Tobie, prosimy o kontakt pod adresem: [email protected]. Dziękujemy - Zespół Conrad.