Wiertła do betonu i kamienia

Wykonanie otworu w powierzchni z kamienia za pomocą  wiertarki lub wiertarki udarowej wymaga przygotowania odpowiedniego wiertła. Dobór powinniśmy uzależnić od jakości materiału, w jakim chcemy wiercić.

Wybór odpowiedniego wiertła

Jak w takim razie dobrać odpowiednie wiertło do kamienia czy betonu? Wybór powinno się zacząć od sprawdzenia uchwytu, jaki znajduje się w elektronarzędziu. Do wiertarek potrzebne są wiertła z popularnymi uchwytami: walcowym lub sześciokątnym, a do wiertarki udarowej konieczny jest wybór wiertła ze standardowym uchwytem SDS-Max lub SDS-Plus.

Wiertła Bosch zgodne z normą ISO 5468

W sklepie conrad.pl znaleźć można wiertła wysokiej jakości od największych światowych producentów. Przykładem są wiertła do betonu Bosch zgodne z normą ISO 5468. Wiertła do betonu marki Bosch posiadają czytelne oznaczenie głębokości i służą do łatwego i szybkiego osadzania kołków.

Wiertła o długiej żywotności

Wysoka moc i długa żywotność to charakterystyczne cechy wierteł do betonu. Końcówka ze stopu twardego umożliwia wiercenie w betonie, w kamieniu naturalnym i sztucznym oraz w murze.

Wiertła uniwersalne

Mogą być stosowane we wszystkich wiertarkach udarowych oraz w lekkich młotach udarowych. Certyfikowane przez ośrodek badawczy wierteł murarskich zapewnia najwyższą jakość dokładnych otworów wiertniczych, stabilny kołek rozporowy i maksymalne bezpieczeństwo. Cechują się cylindrycznym trzonkiem.

Wiertła Bosch do murów

Inna seria wierteł przeznaczona jest do wszystkich rodzajów murów. Są wersjami standardowych wierteł udarowych z końcówką z utwardzonego metalu i są przeznaczone do wszystkich prac w kamieniu. Wiertła marki Bosch mogą być stosowane ze wszystkimi wiertarkami udarowymi. Dostępne są również w zestawach.   

Wiertła udarowe SDS-plus S2 Bosch

Wiertła udarowe SDS-plus S2 do młotowiertarek SDS nadają się do profesjonalnych prac w betonie, kamieniu naturalnym oraz w murze. Wytrzymała główka z wysokiej jakości ostrza z węglika gwarantuje długą żywotność. Dzięki temu wiercenie w betonie i granicie nie stanowi problemu. Zoptymalizowany kształt spirali umożliwia szybkie działanie wiertła i wysokie przełożenie siły. Wytrzymała główka z wysokiej jakości ostrza z węglika gwarantuje długą żywotność. Wiertła przeznaczone są do stosowania w młotach udarowo-obrotowych z chwytem SDS-plus.

Wiertła do betonu Makita - charakterystyka

Popularnością wśród profesjonalistów cieszą się również wiertła do betonu marki Makita. Ich zaletą jest wysoka jakość za przystępną cenę.

  • 4-krawędziowe wiertła udarowe Makita z dynamiczną końcówka do wiercenia i cięcia z jedyną w swoim rodzaju geometrią.
  • Specjalnie zaprojektowana, wytrzymała geometria głowicy z optymalną symetrią 4 x 90° i ostrzem twardszym nawet do 50%. Kąt rozwarcia wierzchołka wynosi 130°.
  • Optymalna grubość rdzenia spiralnego i 4 równomiernie rozmieszczone krawędzie zapewniają prawidłowe skrawanie i minimalizują zużycie.

Niezależnie od marki, podczas wyboru odpowiedniego narzędzia do wiercenia w twardych materiałach, należy zwrócić uwagę na jakość wykonania wiertła oraz rodzaj tworzywa, z którym przewidziana jest praca. Pozwoli nam to oszacować, które będzie najbardziej wytrzymałe i dokładne podczas wykonywania otworów.