Transmitery sieciowe Powerline - jak zwiększyć zasięg sieci?

Wykorzystanie sieci Powerline może okazać się wyjątkowo praktycznym rozwiązaniem, w przypadku gdy zasięg sieci bezprzewodowej jest ograniczony, a instalacja i rozbudowa sieci przewodowej zbyt kłopotliwa.

Zalety technologii Powerline

Technologia Powerline, bez konieczności wykonywania remontu oraz dodatkowej ingerencji w konstrukcję budynku, umożliwia stworzenie połączenia internetowego między różnymi kondygnacjami, a także urządzeniami multimedialnymi takimi jak konsole do gier, odtwarzacze Blu-ray, telewizory i inne. W skład dostępnych zestawów Powerline wchodzą urządzenia wysyłające dane za pośrednictwem sieci elektrycznej, które bez problemu zastąpią fragment kabla LAN.

Wystarczą dwa transmitery Powerline, które umożliwią podłączenie innych komputerów, a tym samym likwidację miejsc bez dostępu do sieci. Sieć Powerline jest odporna na przeszkody w postaci murów i dodatkowych kondygnacji, które mają wpływ na jakość sygnału.

Nie wymaga skomplikowanej instalacji oraz zapewnia stabilne działanie. Kompaktowa obudowa umożliwia elastyczne i zdecentralizowane umieszczenie przy dowolnym gniazdku wtykowym w domu. Zaletą systemu Powerline jest również to, że sieć domową można w każdej chwili rozbudować o dodatkowe adaptery. W ten sposób innowacyjna technologia doprowadza Internet do każdego pomieszczenia.

Zestawy Powerline składają się z urządzeń sieciowych tworzących połączenie pomiędzy gniazdkami elektrycznymi. Wpinane do gniazdek elektrycznych adaptery posiadają wbudowane porty Ethernet, do których można połączyć każde urządzenie wymagające konfiguracji z siecią. Proste w obsłudze urządzenia wykorzystują do stworzenia sieci komputerowej istniejącą już domową sieć elektryczną. Instalacja nie jest skomplikowana i przebiega bez użycia dodatkowych narzędzi. Wszystkie elementy są natychmiast gotowe do zastosowania.

Jak stworzyć sieć domową w trzech krokach?

  1. Połącz jeden z adapterów z routerem, z którego korzystasz na co dzień

  2. Elementy zestawu zainstaluj w gniazdkach elektrycznych. Komputer lub inne urządzenie, które umożliwi korzystanie z Internetu podepnij do adapterów w gniazdkach za pośrednictwem kabla ethernetowego

  3. Skonfiguruj za pomocą oprogramowania

Bardzo istotną cechą systemu transmiterów Powerline, jest to, że sieć będzie funkcjonowała w obrębie działania jednej skrzynki zasilającej, nie zostanie w związku z tym udostępniona osobom korzystającym z innej sieci elektrycznej. Oprócz tego większość transmiterów posiada automatyczne szyfrowanie, które zapewnia aktywną ochronę przed dostępem osób nieuprawnionych.

Transmitery sieciowe Powerline  pozwalają na stworzenie sieci domowej dostosowanej do własnych potrzeb. Dzięki prostemu połączeniu przez wewnątrzdomową sieć energetyczną, Internet jest dostępny w mgnieniu oka w każdym pomieszczeniu. PLC, czyli Power Line Communication sprawdza się w wielu miejscach, szczególnie w tych, które z różnych powodów ograniczone są pod względem montażu i poprowadzenia przewodów Ethernet, a także tam, gdzie grube mury oraz duże nawarstwienie sieci nie pozwalają na uruchomienie sieci Wi-Fi.

Transmitery Powerline - wskazówki

  • Transmiterów sieciowych powinno używać się pomiędzy gniazdkami na tej samej fazie i w obrębie jednego licznika energii.
  • Ta sama faza oznacza istnienie fizycznego połączenia kablami między gniazdkami. Różne fazy oznaczają brak fizycznego połączenia między gniazdkami.
  • Nie należy korzystać z transmiterów sieciowych w listwach przeciwprzepięciowych oraz w zasilaczach awaryjnych UPS.

Powiązane kategorie:

Polecane produkty:

Polecane akcesoria:

Jeśli uważasz, że możemy poprawić ten artykuł dzięki Tobie, prosimy o kontakt pod adresem: [email protected]. Dziękujemy - Zespół Conrad.