Kamera termowizyjna Flir C5 do zastosowań w branży budowlanej i HVAC

Profesjonalna kamera termowizyjna Flir C5 o kompaktowych wymiarach idealnie sprawdzi się w takich obszarach, jak inspekcja budynków, konserwacja i kontrola systemów HVAC, naprawy elektryczne, produkcja mechaniczna i inne zastosowania związane z rozwiązywaniem problemów. 

Urządzenie posiada 3,5-calowy ekran dotykowy o rozdzielczości 160x120 pikseli oraz szerokokątny obiektyw dla wygodnego i dokładnego badania struktury cieplnej obiektów budowlanych, m.in. wad izolacji, strat ciepła, problemów z instalacją wodną. Dotykowy ekran pozwala na szybkie dobranie skali temperatury do badanego obiektu poprzez naciśnięcie ekranu i funkcji 1-Touch Level/Span. Obudowa o stopniu ochrony IP54 zapewniaj ochronę przed kurzem i zabrudzeniami oraz wyposażona jest również w jasne oświetlenie LED, które można wykorzystać do oświetlenie ciemnych i trudno dostępnych miejsc. 

Kamera termowizyjna C5 zawiera wszystkie niezbędne funkcje WLAN, a także interfejs Flir Ignite™ do bezpiecznego połączenia z chmurą. Funkcja Wi-Fi może być używana do przesyłania i zapisywania obrazów i filmów bezpośrednio w Flir Ignite (darmowej chmurze o pojemności 1 GB). Ponadto umożliwia zarządzanie danymi i bezpieczne wysyłanie ich mailem z urządzenia mobilnego lub komputera. Wszystkie obrazy i filmy są przechowywane w jednej centralnej lokalizacji, co znacząco ułatwia przesyłanie w dowolnej chwili danych członkom zespołu i tworzenie raportów dla klientów Do kamery C5 dołączone jest darmowe aplikacje FLIR Tools (Android i iOS) oraz Flir Thermal Studio (PC) służące do zarządzania plikami pomiarowymi, edycji graficznej pod kątem kolorystki i dodawania komentarzy, a także tworzenia spersonalizowanych raportów pomiarowych. 

Kolejną ważną zaletą kamery termowizyjnej Flir C5 jest wewnętrzny czujnik termowizyjny Flir Lepton® z opatentowaną optymalizacją obrazu FLIR MSX®, która nakłada ważne szczegóły strukturalne z obrazu widzialnego na obraz termowizyjny. Dzięki temu powstaje wyjątkowo ostry obraz termiczny, na którym ukryte problemy można natychmiast zidentyfikować i precyzyjnie zlokalizować. 

Flir C5 pomaga ekspertom szybko, bezpiecznie i niezawodnie identyfikować problemy, identyfikując ich źródło. Należą do nich usterki elektryczne, przegrzane bezpieczniki, wycieki, problemy z rurami  i wilgoć”- mówi Rickard Lindvall General Manager, Solutions Line of Business w FLIR. „Kompaktowy C5 idealnie mieści się w kieszeni lub walizce narzędziowej".

Wybierając kamerę termowizyjną Flir C5 można skrócić czas inspekcji podczas sprawdzania instalacji elektrycznych i HVAC w budynkach komercyjnych, produkcji mechanicznej, podczas kontroli mieszkań i budynków, a także podczas audytów energetycznych.

Kompaktowa kamera termowizyjna Flir C5 z Wi-Fi:

  • Rozdzielczość termiczna 160 x 120
  • 5-megapikselowa kamera wizualna
  • Dotykowy wyświetlacz 3,5 cala
  • Technologia MSX łącząca obraz wizualny i termiczny
  • Wbudowana łączność FLIR Ignite w chmurze umożliwia bezpośredni transfer danych, przechowywanie i tworzenie kopii zapasowych
  • Zapis wyników pomiarów w postaci radiometrycznych plików JPEG w wewnętrznej pamięci kamery
  • Darmowy program Flir Tools do zarządzania i edytowania zdjęć oraz generowania raportów z pomiaru
  • Obudowa IP54 zapewnia wysoki poziom ochrony przed kurzem i wodą
  • Zaprojektowany, aby wytrzymać upadek z wysokości 2 m
  • Jasna latarka LED do ciemnych, trudno dostępnych miejsc