Wielofunkcyjne urządzenie pomiarowe - kamera termowizyjna z multimetrem Voltcraft WBM-460

Charakterystyka kamery termowizyjnej  z multimetrem WBM-460 - wydajne testowanie i analiza

Wielofunkcyjne urządzenia pomiarowe oszczędzają czas i przestrzeń. Nowatorskie połączenie multimetru i kamery termowizyjnej 2 w 1 oferuje teraz możliwość analizowania zakłóceń w środowisku sieciowym i anomalii temperatury w bardziej komfortowy, szybszy i bardziej efektywny sposób.

Specjaliści  od konserwacji i serwisowania, inżynierowie automatyki, pracownicy działów R & D, elektronicy, technicy ogrzewania i systemów klimatyzacji lub pracownicy sektora edukacji poznają zalety narzędzia 2 w 1, VOLTCRAFT® WBM-460 i dzięki niemu ułatwią sobie pracę.

Bezpieczne ustawienie na powierzchni biurka: uchwyt montażowy multimetru z kamerą termowizyjną VOLTCRAFT® WBM-460 można łatwo złożyć i wyjąć.

W ciemnych obszarach roboczych zintegrowane światło LED z tyłu urządzenia zapewnia dobrą widoczność.

Kolorowy wyświetlacz pokazuje problematyczne wartości temperatury na bezpiecznikach i przełącznikach. Wszystko dzięki bezkontaktowemu pomiarowi i obrazowaniu termicznemu.

Kompleksowy zestaw składający się z multimetru z kamerą 2 w 1, przewodów pomiarowych, baterii litowo-jonowej, zasilacza AC / DC, czujnika temperatury, adaptera, karty SD, paska z magnesem i wytrzymałej walizki.

Urządzenie Voltcraft WBM-460 sprytnie łączy ręczny multimetr cyfrowy i kamerę termowizyjną w jednym instrumencie. Dwa niezbędne funkcjonalne systemy pozwolą na pomiar i wizualizację danych dotyczących prądu, napięcia, rezystancji  i wizualizację obrazów termicznych - oszczędzając miejsce, czas i pieniądze.

Korzyści:

  • Bezdotykowy pomiar temperatury z obrazowaniem termicznym o rozdzielczości 80 x 80 px
  • Ochrona przed wodą (IP65) i upadkiem  z wysokości 3 m
  • Dokładne wartości pomiarowe TrueRMS i wyświetlaczowi z 6000 zliczeń
  • Duży, nowoczesny wyświetlacz graficzny i latarka LED
  • Zawiera czujnik temperatury typu K

Kamera termowizyjna 2 w 1 – różne przydatne funkcje, doskonała wizualizacja termiczna

Poręczny multimetr z kamerą termowizyjną WBM-460 przeznaczony jest do pomiaru i wyświetlania wielkości elektrycznych w kategorii pomiarowej CAT IV do maks. 600 V lub CAT III do maks. 1000 V. Umożliwia szybką i dokładną diagnostykę usterek na miejscu. Wyposażony w dwanaście funkcji pomiarowych, pozwala na zbieranie mierzonych danych, takich jak prąd zmienny  i prąd stały do ​​maks. 10 A, napięcie AC i DC do maks. 1000 V, rezystancja do 60 MΩ,  a także na kontaktowy pomiar temperatury od -40 do 1000°C za pomocą czujnika typu K, test ciągłości (<10 Ω akustyczny), pojemność do 6000 μF, test diody, częstotliwość do 10 MHz, cykl pracy (duty cycle). Ponadto służy do bezstykowego wykrywania napięcia  230 V AC (NCV) oraz bezdotykowego pomiaru temperatury w podczerwieni w zakresie od -20 do +260°C, z wykorzystaniem technologii  obrazowania termicznego.

Funkcje pomiarowe są ustawiane za pomocą praktycznego przełącznika obrotowego, dzięki Auto Range wybór zakresów pomiarowych jest w dużej mierze automatyczny. Kamera termowizyjna w podczerwieni o rozdzielczości 80 x 80 pikseli o wysokim kontraście pozwala na dokładną reprezentację rozkładu temperatury w badanych obiektach i powierzchniach. Ma możliwość wyrównania wartości  maks, min i center. Filtr dolnoprzepustowy zapewnia  precyzyjny pomiar sygnałów o zmiennej częstotliwości. Dzięki ekranowi LCD o przekątnej 6,1 cm (2,4”) urządzenie zapewnia  doskonałą prezentacją obrazu termowizyjnego. Bardzo duże liczby są łatwe do odczytania. Wyświetlacz pokazuje czterocyfrowe wartości do 5999 (6000 zliczeń) - niezależnie od tego, gdzie znajduje się przecinek. Funkcje takie jak mozłiwość automatycznego wyłączania zasilania, min. / maks. i funkcja wartości średniej, zatrzymania danych (hold) oraz wskazanie niskiego poziomu naładowania baterii sprawiają, że Voltcraft WBM 460 to praktyczny, wygodny i niezbędny instrument do zastosowania w wielu profesjonalnych aplikacjach.

Zastosowanie kamery termowizyjnej Voltcraft

Urządzenie pomaga wykryć nadmiernie grzejące się elementy takie jak łożyska, co może wskazywać zbliżającą się awarię i uszkodzenie silnika i we wczesnym etapie zweryfikować parametry elektryczne wskazujące na usterkę. W technologii klimatyzacji zapewnia kontrolę instalacji i czynnika chłodniczego i pozwala zmierzyć stan systemów. Ponadto multimetr z kamerą marki Voltcraft może sprawdzić się w kontroli zasilania i  reprezentować warunki obciążenia między fazami elektrycznie i termicznie. W laboratoriach rozwojowych urządzenie zapewnia cenne informacje  w zakresie wykonywania różnych zadań pomiarowych i wczesnej wizualizacji gromadzenia się ciepła w obudowach.

Wydajny cyfrowy multimetr jest idealnym narzędziem do precyzyjnej analizy i szybkiego usuwania złożonych usterek w aplikacjach wysokiego i niskiego napięcia.

Ponadto cyfrowy miernik z funkcją pomiaru termowizyjnego oferuje opcję szybkiego i łatwego identyfikowania anomalii temperatury i obszarów problemowych. Pomiar temperatury jest bezstykowy. Jest to duża zaleta podczas diagnostyki niebezpiecznych obszarów - użytkownik może mierzyć bezdotykowo urządzenia bez narażania się na niebezpieczeństwo: sprawdzać temperaturę pracujących maszyn i transformatorów lub takich części, jak bezpieczniki, kable, złącza i przełączniki.

Fot. Możliwość diagnostyki systemów klimatyzacji

Uzyskiwanie  średnich wartości, jeśli chodzi o pomiary niezrównoważonych/niesymetrycznych prądów, należy do przeszłości. Multimetr VOLTCRAFT® WBM-460 zapewnia  pomiar prawdziwej wartości skutecznej True RMS. Dzięki temu można zmierzyć niestandardowe napięcia i prądy odbiegające od podstawowej postaci fali sinusoidalnej - aż do częstotliwości 1 kHz. Napięcia niesymetryczne są najczęściej spotykane w regulatorach mocy, takich jak ściemniacze, regulatory prędkości, taktowane regulatory zegarowe, ładowarki impulsowe lub elektroniczne kontrolery prędkości w modelarstwie.

Szczególnie praktyczna jest zintegrowana lampa LED znajdująca się z tyłu urządzenia, zapewniająca optymalne oświetlenie ciemnych obszarów (np. szaf sterowniczych). Tylny wspornik montażowy umożliwia bezpieczne ustawienie urządzenia. Końcówki pomiarowe można zamocować w tylnych uchwytach i bezpiecznie przechowywać. Ponadto dla pomiaru w szafie sterowniczej jedna z końcówek pomiarowych jest przymocowana, aby zapewnić większą swobodę ruchów. WBM-460 cechuje się stopniem ochrony IP 65/DIN. Dzięki temu deszcz, śnieg, a nawet strumienie wody nie zniszczą systemu pomiarowego. Oznacza to, że urządzenie może być bezpiecznie używane i przechowywane  nawet w miejscach o wysokiej wilgotności.

Fot. Funkcjonalna latarka umożłiwiająca badanie w szafach rozdzielczych

Kompleksowy zestaw pomiarowy

Zestaw zawiera multimetr z kamerą termowizyjną WBM-460, dwa zabezpieczone przewody testujące z osłonami CAT III / IV, czujnik temperatury (-40 do +230° C, typ K), adapter pomiarowy temperatury (gniazdo typu K), akumulator litowo-jonowy (18500-2S, 7.4V 1500mAh), ładowarkę biurkową, jeden ścienny zasilacz / wtyk US, trzy zasilacze prądu zmiennego (UE, GB, AU), jeden magnetyczny uchwyt, jedną karta pamięci microSD 8 GB z adapterem SD, naklejkę ostrzegawczą i kompaktową walizkę transportową.

Polecane produkty:

Polecane kategorie:

Polecane akcesoria:

Jeśli uważasz, że możemy poprawić ten artykuł dzięki Tobie, prosimy o kontakt pod adresem: [email protected]. Dziękujemy - Zespół Conrad.