Kamera termowizyjna do smartfona - kompaktowe narzędzie do profesjonalnej diagnostyki

Poznaj kamery Flir One oraz Seek Thermal Compact, które zamienią Twój telefon w profesjonalną kamerę termowizyjną. To urządzenia idealnie dopasowane do współpracy ze smartfonami z systemem Android i iOS.

Kamery Flir One i Filr One Pro

Flir One i Flir One Pro to dwie nowe kamery termowizyjne, które w połączeniu z bezpłatną aplikacją zmieniają telefon w zaawansowane urządzenie termowizyjne. Dostępne są w wersji dedykowanej iPhone’om ze złączem Lightning lub urządzeniom z systemem Android ze złączem USB typu C lub micro-USB.

Kamery Flir One trzeciej generacji wyposażone są w nowe złącze o regulowanej wysokości OneFit™, które umożliwia podłączenie kamery bez konieczności wyjmowania smartfona z etui. Dodatkowo posiadają własny akumulator, więc nie trzeba się martwić o szybkie wyładowanie baterii telefonu. Czas czuwania baterii wynosi około 1 godziny. W obu wersjach urządzenia zastosowano opatentowaną przez Flir technologię Multispectral Dynamic Imaging (MSX®) zapewniającą wysoką jakość zdjęć oraz możliwość podglądu obrazu rzeczywistego dzięki widocznym krawędziom obiektów.

Fot. Aplikacja Flir One

Flir One stanowi idealne urządzenie dla osób zaczynających przygodę z termografią. Model Flir One Pro powstał z myślą o zastosowaniach profesjonalnych i sprostaniu oczekiwaniom bardziej wymagających osób. Różnica pomiędzy tymi urządzeniami wynika z jakości zastosowanych detektorów. W tańszym modelu Flir One zastosowano rozdzielczość 80 x 60 pikseli, a w modelu One Pro 160 x 120 pikseli. Dzięki poprawie rozdzielczości cieplnej i technologii obrazowania FLIR MSX® oraz technologii FLIR VividIR™ kamera One Pro pozwala zobaczyć więcej szczegółów oraz mierzyć mniejsze elementy z większej odległości. Model One Pro ma wzmocnioną obudowę wytrzymującą upadek z wysokości 1,8 m, bada temperaturę od -20°C aż do 400°C i jest zgodny z oprogramowaniem FLIR Tools, które umożliwia łatwe raportowanie bezpośrednio z telefonu.

Korzyści:

- możliwość dokładnej obserwacji badanych obiektów dzięki technologii MSX (nakładania krawędzi rejestrowanych w świetle widzialnym na obraz termowizyjny)

- Regulowane złącze OneFit pozwalające na wykorzystanie kamery termowizyjnej wraz z etui zabezpieczającym telefon

- Aplikacja z zaawansowanymi funkcjami pozwalająca na profesjonalną diagnostykę

Kamera termowizyjna Seek Thermal Compact

Kamery Seek Thermal Compact są kompatybilne ze wszystkimi najpopularniejszymi modelami smartfonów z systemem Android, są także dostępne w wersji do systemu iOS. Kamera Seek Thermal Compact wykrywa temperatury w zakresie od -40°C do +330°C w zasięgu od kilku centymetrów do 300 metrów. Wariant XR (Extra Range) wykrywa ciepło ze znacznych odległości (nawet do 600 metrów). Najbardziej zaawansowana wersja to Seek Thermal CompactPro wyposażona w zaawansowany czujnik termiczny 320 x 240, szerokie pole widzenia wynoszące 32° i możliwość wykrywania ciepła do 550 metrów.

Korzyści:

- Wykrywanie ciepła nawet na dużych odległościach

- Wygoda podczas detekcji: kamery Seek Thermal są przenośne i łatwe w użyciu, umożliwiają dokładne kontrole sprzętu mechanicznego i instalacji elektrycznych

- Intuicyjna, bezpłatna aplikacja mobilna dostępna w Google Play i iTunes App Store

- Nagrywanie obrazów i filmów z inspekcji przemysłowych w celu uzyskania dokładnej dokumentacji

- FastFrame - zaawansowana technologia pozwalająca na szybkie przetwarzanie obrazów (odnosi się do liczby klatek tworzących każdą sekundę obrazu wideo)

Polecane kategorie:

Polecane produkty:

Polecane akcesoria:

Jeśli uważasz, że możemy poprawić ten artykuł dzięki Tobie, prosimy o kontakt pod adresem: [email protected] Dziękujemy - Zespół Conrad.