Mikroskopy cyfrowe USB TOOLCRAFT do zastosowań serwisowych w elektronice

Postępująca miniaturyzacja podzespołów sprawiła, że elektronicy coraz częściej przy naprawach muszą korzystać ze szkieł powiększających przy różnego rodzaju naprawach. Zdecydowanie wygodniejszym rozwiązaniem jest wybór mikroskopu cyfrowego, który pozwala udokumentować wykryte wady i zwarcia. Mikroskopy TOOLCRAFT DigiMicro idealnie sprawdzą się do badań różnego rodzaju powierzchni np. w szkole lub do wykrywania wad podzespołów elektronicznych. Dzięki tym urządzeniom nauczyciele w ciekawy sposób mogą  zaprezentować uczniom mikroświat, korzystając z pomocy komputera, rzutnika lub tablicy multimedialnej. Oferowane powiększenie rzędu 20x-200x i  20x-500x pozwala na obserwacje obiektów, takich jak znaczki, fragmenty skał czy rośli. W serwisach elektroniki pomogą zapewnić poprawność montażu podzespołów elektronicznych i szybsze wyszukiwanie powstałych zwarć.

  • DigiMicro 2.0 Scale i DigiMicro Profi –  to mikroskopy ze statywem z możliwością regulacji wysokości, urządzenia te można również trzymać w ręku, jak długopis, co jest szczególnie przydatne przy oglądaniu obiektów o znacznych rozmiarach.
  • Mikroskop DigiMicro Mobile - ręczny mikroskop z z wbudowanym wyświetlaczem TFT o wielkości 7,62 cm i baterią litowo-jonową.

Zdjęcia i filmy

Mikroskopy DigiMicro działają jak cyfrowy aparat fotograficzny.  Dzięki zintegrowanej kamerze z obiektywem o zmiennym powiększeniu i maksymalnym przybliżeniu 200x lub 500x, obiekt jest najpierw powiększany potem fotografowany. Filmy oraz zdjęcia można przechowywać na umieszczonej w slocie karcie microSD do 32 GB. Maksymalna prędkość rejestracji przy zapisie filmu wynosi 30 obrazów na sekundę. Mikroskop DigiMicro Mobile o rozdzielczość 5 megapikseli uchwyci nawet najmniejsze szczegóły na zdjęciu.

Odpowiednie oświetlenie 

Do poprawnego obserwowania obiektu potrzebne jest dobre oświetlenie zapewniające idealne warunki do pracy na małych elementach. Mikroskopy DigiMicro mają 8 diod LED rozmieszczonych dookoła obiektu, dodatkowo  poziom oświetlenia można regulować za pomocą pokrętła.  

Inaczej niż w przypadku typowych mikroskopów używając TOOLCRAFT DigiMicro nie ma konieczności wpatrywania się w okular, co znacznie ułatwia prace montażowe i nie męczy wzroku. Mikroskopy DigiMicro 2.0 Scale i DigiMicro Profi pozwalają na wyświetlanie oglądanego obrazu w czasie rzeczywistym na ekranie komputera. Nie wymagają baterii i akumulatorów, wystarczy  po prostu podłączyć je za pomocą kabla USB do urządzenia i od razu są gotowe do pracy. Mikroskop DigiMicro Mobile wyświetla obraz powiększonego obiektu bezpośrednio na kolorowym ekranie. Dzięki baterii litowo-jonowej może być używany całkowicie niezależnie od komputera i urządzeń przenośnych. Na ekranie LCD oprócz obrazu badanego przedmiotu wyświetlane są komunikaty oraz ikony informujące o wyborze funkcji filmowania, robienia zdjęć, stanie baterii, wartości zoomu cyfrowego oraz wybranej rozdzielczości obrazu. Co więcej, obrazy z tego urządzenia również można oglądać na ekranie telewizora lub komputera.

Powiększenie, porównanie i dokumentacja

Dołączone do mikroskopów DigiMicro oprogramowanie Portable Capture Plus umożliwia wykonywanie zdjęć, filmowanie obserwowanych obiektów również w określonych przez użytkownika interwałach z ustawioną liczbą obrazów. Fotografie i filmy mają znacznik czasu, dzięki czemu odnalezienie wybranego zdjęcia zajmuje tylko chwilę. Funkcja ta jest również bardzo przydatna do fachowej dokumentacji. Oprogramowanie pozwala użytkownikowi skalibrować mikroskop dla dokładnych pomiarów odległości i rozmiaru obiektu.  Za pomocą oprogramowania można mierzyć:

  • kąt między dwoma punktami
  • długość linii (poprzez zaznaczenie początku i końca)
  • promień okręgu
  • średnicę okręgu
  • obwód i powierzchnię koła 

Dodatkowo oprogramowanie pozwala również dokonywać uproszczonej edycji obrazów poprzez oznaczenie, dorysowanie czy umieszczenie opisu lub komentarza.

  Digi Micro 2. 0 Scale DigiMicro Profi   Mikroskop DigiMicro Mobile 
Ekran LCD     3 cale
Rozdzielczość zdjęć 1600x1200 px 2592x1944 px 2592x1944 px
Rozdzielczość wideo 1600x1200 px 640x480 px 640x480 px
Rozdzielczość cyfrowa 2 MPx 2 MPx 5 MPx
Prędkość zapisu  do 30 klatek na sekundę  do 30 klatek na sekundę  do 30 klatek na sekundę
Powiększenie  20x - 200x 20x-200x 20x-500x
Fokus 0 -150 mm 10-100 mm od 10 mm do nieskończoności (ręczne ogniskowanie)
Forma zapisu obrazu JPG JPG JPG
Forma zapisy wideo AVI AVI AVI
Oświetlenie 8 diod LED 8 diod LED 8 diod LED