Oscyloskopy edukacyjne Tektronix serii TBS1000C

Podczas testowania elementów elektrycznych i elektronicznych zwykłe multimetry często są niewystarczające. Zwłaszcza, gdy wymagane są różne zakresy częstotliwości i kształty sygnałów. W tym miejscu konieczne jest zastosowanie nowoczesnych, cyfrowych oscyloskopów. Ponadto graficzne przedstawienie krzywych napięcia otwiera więcej możliwości testowania funkcjonalnego i rozwiązywania problemów. Do tej pory nowoczesne urządzenia pomiarowe były często uważane za skomplikowane w użyciu. Seria Tektronix TBS1000C zmienia to podejście. Nowe oscyloskopy cyfrowe zostały specjalnie dostosowane do potrzeb instytucji edukacyjnych. Nowe oscyloskopy cyfrowe zostały specjalnie dostosowane do potrzeb instytucji edukacyjnych.

Świadczy o tym solidna obudowa, przejrzyste rozmieszczenie elementów obsługowych oraz wyjątkowa funkcja HelpEverywhere®. Funkcja inteligentnej pomocy dostarcza kontekstowych wskazówek dotyczących wybranej funkcji. Narzędzie jest wyposażone w innowacyjny system oprogramowania, który integruje ćwiczenia laboratoryjne z instrukcją obsługi, krok po kroku, przez studentów. Dzięki temu seria TBS1000C jest idealna do szkoleń zawodowych i akademickich, a także do użytku w laboratoriach.

Trzy modele dla wszystkich szerokości pasma

Tektronix oferuje nowe oscyloskopy w trzech wariantach do pomiarów w zakresie częstotliwości 50100 lub 200 MHz. Wszystkie posiadają dwa kanały wejściowe z częstotliwością próbkowania 1 GS. Sygnał jest wyświetlany na kolorowym wyświetlaczu o przekątnej 17,78 cm (7") z 15 poziomymi podziałami. 32 automatyczne funkcje pomiarowe (amplituda, częstotliwość, czas, itp.) ułatwiają sprawdzanie warunków sygnału. Dane pomiarowe mogą być zapisywane przez port USB - możliwe jest również bezpośrednie podłączenie do komputera PC lub laptopa. Seria TBS1000C to doskonałe wyposażenie dla szkół, uczelni i zastosowań komercyjnych.