Wzmocnij ochronę z rozwiązaniami do bezkontaktowego pomiaru temperatury

W czasie trwania pandemii koronawirusa większy nacisk kładziony jest na sprawy związane z bezpieczeństwem osób przebywających w miejscach, gdzie narażone są na zakażenie, takich jak lotniska, firmy, urzędy czy szkoły. Zagrożenie ze strony COVID-19 nie słabnie - każdego dnia otrzymujemy informacje na temat zwiększającej się liczby zachorowań. Aby zapewnić ochronę w czasach epidemii, warto pomyśleć o odpowiednich środkach kontroli, które pozwolą szybko i skutecznie wykryć osoby z podejrzeniem zarażenia koronawirusem.

Postaw na zdrowie pracowników 

Postaw zdrowie pracowników na pierwszym miejscu, tym bardziej, że ma to kluczowe znaczenie dla Twojego biznesu. Dokonując bezkontaktowego pomiaru temperatury za pomocą odpowiedniego sprzętu tj. kamery termowizyjne, pirometry czy terminale kontroli dostępu wykryjesz osoby z podwyższoną temperaturą zanim wejdą na teren firmy, szkoły czy urzędu oraz znacznie ograniczysz ryzyko rozprzestrzeniania się zachorowań. Te nowoczesne rozwiązania w połączeniu z innymi środkami ochronny, jak maseczki, ściannki czy rękawiczki zapobiegniesz kosztownym przestojom zakładu.

Wychodząc naprzeciw wymaganiom bezpieczeństwa, w Conrad dostępne są rozwiązania dedykowanych do pomiaru temperatury ludzkiego ciała. Rozwiązania te zostały przystosowane do pomiaru temperatury w zakresie 30-45 °C. Bazują na zasadzie pomiaru emisji promieniowania cieplnego. Każdy materiał (przedmiot) posiadający temperaturę większą od zera bezwzględnego emituje promieniowanie cieplne. Również ludzkie ciało emituje takie promieniowanie. W przypadku przekroczenia temperatury według zadanych parametrów, urządzenie automatycznie informuje użytkownika w postaci alarmu na ekranie urządzenia, dźwiękowego lub świetlnego. 

Z naszą pomocą wprowadzisz technologię pomiaru temperatury do Twojego przedsiębiorstwa! Sprawdź poniższe rozwiązania. 

Termometr Uni-T UT305H

Najprostszym i najtańszym urządzeniem jest termometr bezdotykowy Uni-T. Termometr Uni-T UT305H z czytelnym, podświetlanym wyświetlaczem LCD, wykorzystują zaawansowaną technologię podczerwieni do  precyzyjnego pomiaru temperatury. Urządzenie działają w prosty, higieniczny oraz niezawodny sposób.  Umożliwia pomiar temperatury w zakresie od 32 °C do 42,9 °C z dokładnością 0,3 °C. Posiadają funkcję alarmu, informującego o podwyższonej temperaturze (ponad 37, 2 °C).  Jednak, wadą tego typu rozwiązania w miejscach większego skupiska ludzi będzie długotrwały proces pomiaru temperatury większej liczy osób oraz angażowanie czasu pracy  osoby do dokonania pomiarów.
 

  

 Termometr RK Technology K3  

Termometr RK Technology K3 to rozwiązanie, które jest w pełni automatyczne i nie potrzebuje angażowania dodatkowej osoby do obsługi urządzenia. Ten bezkontaktowy termometr pozwala na wykrywanie osób z podwyższoną temperaturą ciała. Urządzenie charakteryzuje się wysoką dokładnością ± 0,2 (34 - 45 ℃) oraz szybkim czasem pomiaru (0,5 sekundy). Termometr K3  jest całkowicie bezobsługowy, można go zamontować na ścianie lub statywie, aby mierzył temperaturę przy wejściach do sklepu, urzędu czy firmy. Pomiar temperatury czoła dokonywany jest z odległości ok. 10 cm, a wyniki wyświetlane są na czytelnym wyświetlaczu LCD z dźwiękową i świetlną sygnalizacją przekroczenia ustawionej temperatury. Co ważne, termometr może być zasilany za pomocą akumulatora lub poprzez złącze USB np. z powerbanka. Posiada też praktyczną funkcję zapisu do 30 pomiarów i możliwość eksportu danych do komputera. 

Sprawdź jak mierzyć temperaturę ciała za pomocą pirometrów przemysłowych  

 
  

Kamery monitorujące Hikvision z precyzyjnym pomiarem temperatury ciała

Najnowsza technologia pozwala na pomiar wielu osób nawet w tłumie, bez konieczności indywidualnego pomiaru, który w większych firmach zajmował by dużo czasu. 
W obliczu rozprzestrzeniającej się pandemi Covid-19 i rosnącego zapotrzebowania na skuteczne wykrywanie gorączki, firma Conrad Electronic wprowadziła do oferty nowy typ kamer termowizyjnych do monitoringu marki Hikvision. Wyspecjalizowane kamery o zakresie pomiarowym 30-45℃ i dokładności do ± 0,5℃ mają wbudowany inteligentny algorytm rozpoznawania twarzy. Mogą analizować temperaturę nawet 30 osób jednocześnie, z odległości 1-9 m od obiektywu, co umożliwia ich instalację w punktach kontroli, przejściach i korytarzach. Wyniki wyświetlane są na ekranie komputera lub urządzenia mobilnego. Wykrycie stanu gorączkowego powoduje natychmiastowy alarm świetlny i dźwiękowy. System zapewnia minimalną ingerencję w codzienną pracę, przy jednoczesnym zapewnieniu wysokiej skuteczności. Co więcej kamery HIkvioson mogą być zintegrowane z systemami kontroli dostępu, takimi jak bramki przy wejściu na lotniskach czy w firmie. 

Sprawdź więcej informacji na temat kamer termowizyjnych Hikvison  

 

System kontroli dostępu z pomiarem temperatury ZKTeco 

Pirometry i termometry na podczerwień oraz kamery termowizyjne to nie wszystkie możliwe rozwiązania. Do kontroli  temperatury osób w firmie możemy wykorzystać terminale firmy ZKTeco służące do bezdotykowej, biometrycznej kontroli dostępu z rozpoznawaniem twarzy i dłoni. Wykorzystują inteligentne algorytmy rozpoznawania twarzy i najnowszą komputerową technologię wizyjną. Terminale pozwalają z odległości ok. 30-50 cm od urzucenia zmierzyć temperaturę w zakresie -30 - 60°C i dokładnością  ± 0,3°C. Co więcej urządzenia posiadają funkcję alarmowania w przypadku braku założonej maseczki.

Systemy kontroli dostępu ZKTecco zapewniają możliwość identyfikacji osób wchodzących do wyznaczonych pomieszczeń. Terminal  Proface X również może być podłączony do systemu kontroli dostępu dzięki obsłudze protokołu Wiegand. Zalecana kontrola dostępu to ACT Enterprise pro. Po dokonaniu pomiaru temperatury i weryfikacji uprawnień w postaci odczytu biometrycznego twarzy, osoba może przejść dalej. Seria ProFace X obsługuje zarówno badanie geometrii twarzy, jak i rozpoznawanie dłoni (3 funkcje: kształt dłoni, wygląd dłoni, układ żył w dłoni). 
Terminal posiada pamięć na 50000 szablonów twarzy, prędkość rozpoznawania poniżej 0,3 oraz 3,000 szablonów dłoni. Dodatkowo wyposażony jest w algorytm zapobiegający oszustwom poprzez  wydruki (laserowe, kolorowe i czarno-białe zdjęcia), ataki wideo i ataki na maskę 3D. Kamera CMOS z przetwornikiem światła 2MP i funkcją WDR  umożliwia rozpoznawanie twarzy w ekstremalnych warunkach oświetleniowych (0,5 luksa - 50 000 luksów).    

  

Bramka bezpieczeństwa z pomiarem temperatury i wykrywaniem metali Hikvision ISD-SMG318LT-F

Jednym ze skutecznych narzędzi do ochrony placówek publicznych i lotnisk, szpitali czy instytucji rządowych jest bramkowy wykrywacz metali z kamerą termowizyjną Hikvision ISD-SMG318LT-F. Bramka postawiona za wejściem do budynku pozwalają na dokonywanie szybkich kontroli wchodzących i wychodzących osób. Hikvision ISD-SMG318LT-F to bezkontaktowe, nieinwazyjne rozwiązanie, przez które osoby po prostu przechodzą. Jeśli brama wykryje metal lub wysoką temperaturę, zaalarmuje personel. Dzięki 18 strefom wykrywania oraz dużej regulowanej czułości (w zakresie 0-255) sprzęt wykryje wszelkie potencjalnie niebezpieczne narzędzia  oraz wyeliminuje jednocześnie obiekty niegroźne, takie jak monety czy klucze. Ważną funkcją jest również licznik wszystkich przebytych kontroli oraz wykrytych alarmów.
Zaawansowany sensor podczerwieni IR gwarantuje bezpieczeństwo oraz wysoką skuteczność kontroli temperatury. Czuły detektor natychmiast zareaguje w sytuacji wykrycia temperatury powyżej 37°C i poinformuje o tym przy pomocy wbudowanego wyświetlacza LED lub alarmu akustycznego. Margines błędu wynosi ± 0,5 ° C (bez ciała czarnego), ± 0,3 ° C (z ciałem czarnym). 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aby w odpowiedni sposób zarządzać ilością osób np. w sklepach, na poczcie czy u lekarza oraz umożliwić przestrzeganie przepisów dotyczących „dystansu społecznego”,  sprawdź również radiowe kolumny Werma SignalSET do kontroli dostępu!

 

 

 

"