Urządzenia do analizy wody Voltcraft

Mierniki tlenu rozpuszczonego Voltcraft

Miernik tlenu rozpuszczonego Voltcraft dostępny jest w dwóch wersjach – z sondą połączoną z miernikiem przewodem o długości 2 m (Voltcraft DO-400) i 5 m (Voltcraft DO-410). Mierniki tlenu rozpuszczonego w pyłoszczelnej i wodoodpornej obudowie to idealne urządzenia do analizy cieczy w laboratoriach, akwarystyce morskiej i hodowli ryb. Podświetlany wyświetlacz pokazuje stężenie tlenu i temperaturę. Mierniki Voltcraft mierzą:

 • rozpuszczony tlen w cieczach od 0 do 20,0 mg/l,
 • saturację tlenu w powietrzu od 0 do 200,0%
 • temperaturę od 0 do 40°C. 

Posiadają funkcję wyświetlania wartości maksymalnych i minimalnych oraz zatrzyamenie wyświetlanej wartości (funkcja HOLD). Sonda może pracować w słonej wodzie i być głęboko zanurzona. Czujnik składa się z jednej katody platynowej, ołowiowej anody i wodorotlenku potasu jako elektrolitu. Sonda posiada zintegrowany czujnik temperatury do automatycznej kompensacji temperatury rozpuszczonego tlenu. Wokół membrany należy stosować nasadki ochronne. W conrad.pl dostępne są osłony czujnika wykonane z mosiądzu odpornego na wodę morską lub z PCV przeznaczone do wody stojącej. Nasadki mają specjalne otwory umożliwiające przepływ.

Mierniki rozpuszczonego tlenu Voltcraft:

 • Nowoczesne i funkcjonalna obudowa
 • Podświetlany, 3-wierszowy wyświetlacza
 • Funkcja HOLD
 • Długa żywotność baterii
 • Galwaniczny czujnik tlenu
 • Funkcja kompensacji temperatury

Mierniki przewodności Voltcraft

Przewodność jest parametrem opisującym elektryczne właściwości badanego roztworu. Im roztwór zawiera więcej soli, kwasów lub też zasad, tym wyższa jest jego przewodność. Określenie przewodności cieczy pozwala na ustalenie jej czystości. Testery Voltcraft umożliwiają łatwe pomiary przewodności wody czystej (Voltcraft LWT-100) oraz sprawdzenie przewodności, zasolenia i sumy rozpuszczonych cząsteczek (Voltcraft LWT-110).

Przenośne mierniki przewodności Voltcraft mają podświetlany wyświetlacz oraz wodoszczelną obudowę. Wyświetlacz umożliwia jednoczesną obserwację wyniku pomiaru mierzonej funkcji i temperatury oraz pokazuje stan naładowania baterii. Ergonomiczny kształt oraz konstrukcja chroniąca przed kurzem i wodą gwarantują trwałość urządzenia. Testery posiadają system ATC (Automatic Temperature Compensation) - czyli układ, który mierzy temperaturę i kompensuje wskazania testera w zakresie -20 do +50°C. Miernik Voltcraft LWT-100 zapewnia pomiar:

 • przewodności elektrycznej w zakresie od 0 do 2000 μS / cm z dokładnością ± 0,5%,
 • zasolenia od 0,0 do 50 g / kg wody
 • temperatury w zakresie -50°C do 105°C.

Drugi z mierników Voltcraft LWT-110 to urządzenie o wysokiej rozdzielczości do wody ultra czystej lub destylowanej. Zoptymalizowany 2-biegunowu celownik ze stali nierdzewnej dokonuje pomiaru przewodności elektrycznej w zakresie od 0,001μS / cm do 100,0 μS /cm. Dodatkowo oferuje kilka trybów kompensacji temperatury z możliwością jej całkowitego wyłączenia.

Mierniki przewodności:

 • Automatyczna kompensacja temperatury
 • Trwała obudowa odporna na kurz i wodę
 • Podświetlany wyświetlacz
 • Długa żywotność baterii
 • Pomiar przewodności, zasolenia, rozpuszczonych cząsteczek (Voltcraft LWT-100)
 • Pomiar przewodności i rezystancji  (Voltcraft LWT-110)

Poręczne pH-metry Voltcraft  

pH-metry KBM-110 i 410 to bardzo wygodne, niewielkie i lekkie urządzenia z wymiennymi elektrodami pomiarowymi. Przeznaczone są do zastosować w stawach, basenach, kontroli jakości, jak również w laboratoriach fotograficznych, szkołach i ogrodnictwie. 

Miernik ph-410 to proste i poręczne urządzenie do wykrywania kwaśnych, zasadowych lub obojętnych cieczy z dokładnością 0,02 pH. Dokonuje pomiaru pH płynów niepalnych i nieżrących w zakresie od 0,0 do 14,0. Posiada solidną, wodoszczelną obudową, odpowiadającą wymaganiom klasy ochrony IP67 i duży, podświetlany wyświetlacz wskazujący jednocześnie pH i temperaturę. Ph-metr ma krótki czas reakcji, niskie zużycie energii i zasilany jest za pomocą dwóch baterii typu AA. 

Model KBM-110 posiada wszystkie cechy wymienionego wyżej ph-metru 410, a dodatkowo umożliwia pomiar temperatury cieczy i potencjału redox. Z podłączaną sondą temperaturową – wartości pH są automatycznie korygowane pod kątem temperatury. Automatyczna kompensacja temperatury zapewnia prawidłowy pomiar wartości nawet w przypadku zmian temperatury.  

W sklepie conrad.pl dostępne są także elektrody do ph-metrów Voltcraft:

 • Elektroda pH ma pellonową membranę umożliwiającą szybki czas reakcji i stabilne odczyty w czystej lub lekko zabrudzonej cieczy. Pozwala na pomiary pH w zakresie od 0 do 14, w temperaturze od 0 do 80℃. Zastosowany elektrolit żelowy sprawia, że elektroda jest bardzo łatwa w utrzymaniu. Idealnie nadaje się do eksperymentów biologicznych, fizycznych i chemicznych oraz innych doświadczeń.
 • Elektroda redox przeznaczona jest do pomiarów cieczy, w których występują procesy utleniająco redukujące. Składa się ona z półogniwa wskaźnikowego w postaci platynowego pierścienia o potencjale zależnym od równowagi utleniająco redukującej. Ceramiczny łącznik elektrolityczny osadzony w ściance korpusu zapewnia dobry kontakt półogniwa odniesienia z roztworem badanym, a także ułatwia czyszczenie elektrody.

Wielofunkcyjne urządzenie pomiarowe Voltcraft KBM-700

Alternatywą dla wymienionych wyżej urządzeń do analizy wody jest wielofunkcyjny miernik Voltcraft KBM-700. To urządzenie pomiarowe z powodzeniem zastąpi kilka osobnych mierników. KBM-700 może służyć do pomiaru parametrów płynów, takich jak wartość pH, przewodność, zasolenie, potencjał redoks oraz temperatura cieczy. Dzięki automatycznej kompensacji temperatury ATC gwarantuje stabilne wartości pomiarowe również przy zmiennych temperaturach. Urządzenie zasilane jest za pomocą baterii blokowej 9 V. Duży wyświetlacz LCD pokazuje równocześnie wyniki dokonywanego pomiaru, zmierzoną temperaturę oraz poziom naładowania baterii.

Co więcej, dzięki wbudowanej pamięci można zapisać do 150 zmierzonych wartości. Urządzenie wyłącza się automatycznie po 10 minutach, gdy będzie nieużywane w celu oszczędzania baterii. Obudowa wykonana jest z lekkiego i wytrzymałego tworzywa sztucznego, umożliwia podpięcie paska do wygodnego noszenia na szyi.  

Zestaw składa się z: miernika, elektrody pH, czujnika temperatury, czujnika przewodności, 3 butelki roztworu kalibracyjnego 50 ml, buteleczki 50 ml roztworu wzorcowego o przepustowości 1413 µS/cm, paska do noszenia. A wszystko to zapakowane do praktycznej walizki, która sprawia, że zestaw zawsze wygodnie można zabrać ze sobą. 

Zakresy pomiarowe:

 • Pomiar pH w zakresie od -2 do +16 pH
 • Pomiar redoks w zakresie -1999 do -200 mV
 • Pomiar temperatury  od 0 do 110°C
 • Zakres pomiaru przewodność od 0 do 100 ms
 • Pomiar TDS (poziomu twardości wody) od 0 do 66 ppt
 • Pomiar zasolenia od 0,0 do 50,0 ppt