Conrad autoryzowanym dystrybutorem marki Molex

W Conrad Electronic konsekwentnie kontynuujemy swoją drogę do stania się wiodącą europejską platformą zaopatrzeniową, dlatego teraz uzupełniliśmy naszą ofertę o elementy złączne  i akcesoria firmy Molex i zostaliśmy ich dystrybutorem. Molex to amerykańska firma, która od ponad 80 lat jest dostawcą rozwiązań z zakresu łączności i elektroniki. Od samego początku działalności jej celem było tworzenie i produkcja kompleksowych rozwiązań z zakresu elementów elektronicznych i elektrycznych. Obecnie Molex posiada 59 fabryki w 25 krajach na całym świecie, dzięki temu znacząco ogranicza koszty transportu i gwarantuje najlepszą logistykę dostaw.

Oferta Molex obejmuje różnego rodzaju złącz i akcesoriów, w tym m.in. złącza typu przewód-przewód, złącza bezlutowane, listwy zaciskowe, gniazda, produkty oświetleniowe i narzędzia montażowe. Dzięki stałym inwestycjom w badania i rozwój, firma co roku wprowadza na rynek wiele nowe produkty i uzyskuje kilkaset patentów.

Asortyment prawie 4000 produktów Molex optymalnie uzupełnia naszą wszechstronną ofertę dla profesjonalistów w dziedzinie elektroniki, przemysłu, automatyki i IT", wyjaśnia Michael Schlagenhaufer, Senior Director Product & Supplier Strategy w Conrad Electroni „W Molex jesteśmy podekscytowani nawiązaniem nowej współpracy. Dzięki firmie Conrad Electronic, która jest wiarygodnym partnerem w zakresie zaopatrzenia, szczególnie dla klientów B2B, możemy dotrzeć z naszymi rozwiązaniami do dużej liczby profesjonalnych użytkowników oraz zaznaczyć jeszcze lepiej swoją obecność na rynku lokalnym” zaznacza Paul Keenan, Dyrektor ds. Dystrybucji na Europę w firmie Molex.

Obecnie na Conrad Sourcing Platform dostępnych jest prawie 4000 artykułów firmy Molex, w tym złącza USB-C i Molex Easy-On FFC/FPC. Złącza i gniazda USB-C są przystosowane do pracy z prądem znamionowym 5 A i umożliwiają przesyłanie danych z prędkością do 40 Gb/s. Złącza te są dostępne w wersjach do montażu pionowego, powierzchniowego i wpuszczengo, oferując różnorodne opcje lutowania i rozmieszczenia, a także wersje zamknięte, które wykorzystują wkładki z tworzywa sztucznego i nylonu odpornego na wysokie temperatury, aby zapewnić wymaganą wytrzymałość. Oferjumey również żłącza FFC/FPC firmy Molex z bardzo dokładnym rozstawieniem pinów oraz złącza mini FFC/FPC w wersjach ZIF, bez ZIF, Front-Flip i Back-Flip. Obejmują one również szereg konstrukcji FPC-to-board i obsługują wysokie prędkości transferu danych, zapewniając w ten sposób zarówno wszechstronność, jak i wysoką niezawodność.

Oprócz różnego rodzaju złączy w Conrad można znaleźć również narzędzi do zaciskania Molex, które stanowią gwarancję prawidłowego zakończenia. Różnorodne zaciskarki Molex PremiumGrade przeznaczone są specjalnie do produktów Molex i eliminują możliwe problemy z jakością zaciskania. Tworzą szybkie i wytrzymałe mechanicznie połączenie, które jest odporne na wibracje i cykle termiczne. Dostępne są także obudowy uniwersalne GWconnect przeznaczone do instalacji, łączenia obwodów, podłączania i sterowania sprzętem elektronicznych. Idealnie spełniają wymogi zastosowań przemysłowych, dzięki klasie ochrony IP66 i odporności na wibracje. Wewnątrz puszek, na szynie DIN lub na płycie metalowej można zamontować cztery zaciski montażowe, wyłączniki, wkładki bezpiecznikowe, urządzenia sterujące, transformatory, układy elektroniczne lub złącza itp.

Dodatkowo ofertę Conrad uzupełniają czujniki indukcyjne Molex Contrinex ze zintegrowanym łączem IO i dużym zasięgiem wykrywania, które doskonale nadają się do zastosowania w miejscach o ograniczonej przestrzeni i wymagających środowisku. Jednoczęściowa, metalowa obudowa oraz stopień ochrony IP67, 68 sprawiają, że są praktycznie niezniszczalne, odporne na wibracje i wstrząsy. Czujniki o wielkości od M8 do M30 umożliwiają wykrywanie na odległość do 40 mm. Technologia ASIC zapewnia szybką instalację, ze względu na minimalne różnice pomiędzy czujnikami oraz gwarantuje doskonałą kompensację temperatury i dłuższą żywotność czujnika.