Wytrzymałe złącza przemysłowe Heavycon od Phoenix Contact

Seria standardowych złączy Heavycon od Phoenix Contact wykonana jest z wytrzymałego metalu i obejmuje szeroki zakres rodzajów obudów do złącz – z dowolnym wyprowadzeniem przewodu, jak i z różnymi sposobami ryglowania.

Doskonała jakość połączenia

Złącza przemysłowe serii Heavycon od Phoenix Contact zapewniają doskonałą szczelność połączenia, nawet do stopnia ochrony IP69K. Dzięki połączeniu odpowiednio wykonanej obudowy wraz z wymaganymi wkładkami stykowymi, można w łatwy sposób uzyskać połączenie wtykowe właściwe do aplikacji. 

Oszczędność miejsca i kosztów

Wygodne złącza z serii Heavycon EVO wykonane ze specjalnego tworzywa, z bagnetowym mocowaniem elementu dławiącego, pozwalają nie tylko na dowolny wybór sposobu wyprowadzenia kabla, ustalanego na ostatnim etapie montażu, ale także przyczyniają się do znacznego ograniczenia wielkości utrzymywanego magazynu części i kosztów magazynowych do 70%.

Obudowy serii Heavycon Advance z bezpośrednim ryglowaniema za pomocą śrub, są przeznaczone do różnych powierzchni urządzenia lub szafy sterującej. Ograniczają koszty (dzięki zrezygnowaniu z obudowy gniazda), a także gwarantują bardzo wysoką szczelność oraz wytrzymałość.

Elementy złączy

Poszczególne komponenty mogą być dobierane indywidualnie oraz modyfikowane, rozszerzane lub wymieniane. Obudowy standardowe Heavycon (wykonane z metalu), jak i w wersji EVO (wykonanej z tworzywa) są w pełni kompatybilne z powszechnie stosowanymi systemami przemysłowymi.

Dodatkowe zabezpieczenie EMC

Obudowa Heavycon wykonana z metalu jest określana mianem “EMC-ready”, głównie dzięki zastosowaniu uszczelek przewodzących. Wystarczy zastosować odpowiednie dławnice z przyłączem ekranowanym, aby w szybki sposób uzyskać połączenie zabezpieczone przed zakłóceniami elektromagnetycznymi. Wszystkie obudowy złącz pasują do standardowych wycięć panelowych.