Złączki Wago 2060 do zastosowań oświetleniowych

Złączki typu SMD o małych wymiarach, dużej uniwersalności i prostym montażu przewodów są uzupełnieniem złączek Wago serii 2060.

WAGO 2059, WAGO 2060 i WAGO 2061 to kompletna seria elementów dedykowanych do aplikacji oświetleniowych bazujących na diodach LED.

WAGO 2060

Nowa seria złączek z serii 2060 od firmy WAGO obejmuje produkty 2060-451, 2060-453 oraz 2060-453 ze znanym i sprawdzonym zaciskiem sprężynowym (bez-śrubowym) CageClamp. Zacisk sprężynowy zapewnia  optymalny docisk i instalację przewodów drut i przewodów z tulejkami bez użycia narzędzi.  Kolejną zaletą jest innowacyjna biała obudowa wysunięta do tyłu o dodatkowy milimetr dla większej tolerancji przy automatycznym i ręcznym łączeniu pełnych przewodów jednożyłowych w złączach typu push-in. Biała głowica izolacyjna minimalizuje cienie w aplikacjach LED oraz zwiększa odporność mechaniczną i stabilność płytki.

Fot. Łatwe usuwanie przewodu, np. za pomocą narzędzia 206-859.

Zastosowanie złączek WAGO 2060

Kompatybilności złączek z istniejącymi płytkami PCB pozwala w prosty sposób unowocześnić projekty. Złączki WAGO z rodziny SMD dzięki szerokiemu zakresowi akceptowalnych przekrojów przewodów znajdują zastosowanie w najróżniejszych aplikacjach oświetleniowych i wszędzie, gdzie wymagane jest zastosowanie nisko profilowanych złącz o estetycznym wyglądzie i pewnym połączeniu nawet przy występujących drganiach. Złączki sprawdzą się zarówno w  konwencjonalnych oprawa, do których przewody podłączane są ręcznie, jak i w automatycznie oprzewodowanych oprawach montowanych w podwieszanych sufitach. Zaciski dostępne w konfiguracjach 1-, 2- lub 3-biegunowych mogą być łączone szeregowo bez zmniejszania liczby biegunów, co poprawia elastyczność przy jednoczesnym ograniczaniu kosztów. Dodatkowo dostępność obustronnych pinów łączących umożliwia proste i elastyczne wykonanie rzędu kilku modułów.

Złączki SMD WAGO - typy

Trzy serie złączek SMD do płytek drukowanych gwarantują idealne połączenie pomiędzy urządzeniami zasilającym a modułami LED. Najmniejsze są złączki z serii 2059 o wysokości zaledwie 2,7 mm, idealne do niewielkich modułów LED i przewodów o przekroju 0,14-0,34 mm². Seria 2060 o wysokości 4,5 mm jest uniwersalnym rozwiązaniem do ręcznego i automatycznego oprzewodowania. Dodatkowo złączki z tej serii umożliwiają łączenie poszczególnych płytek LED w ciągi za pomocą odpowiednich łączników. Największe (ale nadal miniaturowe) są złączki serii 2061 o wysokości 5,6 mm i płaskiej obudowie oraz o prądzie maksymalnym aż 12 A. Przeznaczone są głównie do zastosowań przemysłowych i do bezpośredniego zasilania modułów LED z sieci. Seria 2061 i 2060 posiadają zintegrowany przycisk, który pozwala na łączenie i rozłączanie przewodów skręcanych z cienkich drucików.

Korzyści zastosowania złączek WAGO SMD:

  • Uniwersalne zaciski SMD pozwalające na zastosowanie zwłaszcza w aplikacjach LED
  • Eliminowanie cieni dzięki niewielkiej wysokości złączek i białej obudowie
  • Sprawdzony system zacisku bezśrubowego CageClamp
  • Zzłączki dostępne w wersji 1-, 2- lub 3-biegunowej
  • Trzy modele WAGO 2059, 2060 i 2061 o wysokości
  • Doskonała długoterminowa pewność połączenia nawet przy obecności drgań
  • Rozstaw pinów: 4 lub 8
  • Bardzo prosta instalacja przewodów i łatwy demontaż