Profesjonalny sprzęt i niezawodne urządzenia pomiarowe? Wszystko z jednego źródła dla konserwacji i serwisu

Zewnętrzne lub wewnętrzne działania w zakresie konserwacji i obsługi budynków, zakładów przemysłowych i maszyn wymagają najlepszego sprzętu. W tym celu Conrad Sourcing Platform oferuje innowacyjne, profesjonalne technologie testowe i pomiarowe. Nasza oferta obejmuje całą tematykę związaną z instalacjami elektrycznymi, konserwacją maszyn i serwisem urządzeń. Asortyment sprzętów w różnych kategoriach CAT uzupełnia nasze portfolio pod względem bezpieczeństwa.   

Technologia pomiarowa Chauvin Arnoux - konserwacja zapobiegawcza i naprawa

Z uwagi na to, że przestoje w zakładach przemysłowych mają ogromny wpływ na wydajność, obecnie niezbędne jest regularne sprawdzanie instalacji elektrycznych, sprzętu i maszyn w ramach konserwacji zapobiegawczej.

Właśnie dlatego Chauvin Arnoux, oprócz testera kabli CA 6117, testera urządzeń CA6108 i testera urządzeń CA 6165, dostarcza szereg innych produktów, które pomagają serwisantom w rozwiązywaniu problemów.

Aby uniknąć przestojów spowodowanych bezzasadnym zadziałaniem wyłączników RCCB, miernik cęgowy F65 wskazuje wadliwą izolację poprzez pomiar prądów upływu, bez konieczności zatrzymywania pracy zakładu.

Zastosowanie kamer termowizyjnych takich jak C.A 1950 lub C.A 1954 umożliwia wczesne wykrycie przegrzania lub gorących punktów zarówno na elementach elektrycznych, jak i mechanicznych.

Podczas konserwacji elektronicznych układów sterowania i kontroli maszyn często zachodzi konieczność przeprowadzenia pomiarów z różnymi potencjałami odniesienia. Szczególnie dobrze nadają się do tego oscyloskopy ręczne z izolowanymi kanałami. Nowe ręczne mierniki C.A 922 i C.A942 posiadają dwa oddzielne kanały, co czyni je szczególnie przydatnymi do takich zadań. Wyposażone są w pełny zestaw funkcji spotykanych w multimetrach, w tym pomiar mocy i dwukanałowy analizator harmonicznych.

   

Urządzenia testowe Fluke Networks - LinkIQ - Testery kabli, którym możesz zaufać. Tester sieci, którego naprawdę potrzebujesz

LinkIQ™ sprawdza wydajność kabli (do 10 Gig) przy użyciu pomiarów opartych na częstotliwości, dostarcza informacji Distance-to-Fault (DTF) oraz mapę kabla, który jest testowany. Diagnozuje również najbliższy przełącznik sieciowy, aby dotrzeć do źródła problemów sieciowych i określić rzeczywistą konfigurację przełącznika, co oznacza, że nie trzeba zabierać ze sobą innych urządzeń, aby to zrobić. Ponadto produkt posiada funkcję Analog and Digital Toning, Port Blink, Remote Office Locators oraz obsługuje oprogramowanie LinkWare, , które umożliwia zarządzanie danymi na komputerze.

LinkIQ™ może mierzyć odległości do 1000 m i pokazuje odległości do punktów awarii, takich jak przerwy, zwarcia, jak również niezamontowane kable. Użycie Remote ID pozwala na pełne odwzorowanie par kabli, identyfikację błędnie podłączonych i rozdzielonych par. Podstawowy protokół testowania kabli LinkIQ obejmuje pasma od 10BASE-T do 10GBASE-T (odpowiednio 10Mbps i 10Gbps).

Oprócz kompleksowego zestawu funkcji testowania kabli, LinkIQ dostarcza szczegółowych informacji o najbliższym przełączniku sieciowym i przeprowadza testy łączności IP Ping. W ten sposób LinkIQ współdziała z przełącznikiem i weryfikuje rzeczywistą prędkość transferu (do 10GBASE-T), status full vs half-duplex, nazwę i adres IP przełącznika, identyfikatory portów i dane Wi-Fi.

Aby ułatwić instalację PoE i rozwiązywanie problemów, LinkIQ pokazuje pary, które służą jako zasilanie, co obejmuje różne poziomy mocy i pary umożliwiające aplikacje PD z podwójnym sygnałem.

Tester kabli i sieci Fluke Networks LinkIQ™.
Łatwe rozwiązywanie problemów z okablowaniem. 

  • Wypróbowane i przetestowane rozwiązanie do testowania wydajności kabli oraz identyfikacji problemów z połączeniem sieciowym

  • Wykonuje również testy ping w celu sprawdzenia łączności

  • Zapewnia diagnostykę najbliższego przełącznika.

Inne funkcje obejmują: Cable Toning, Port Blink, Remote Office Locators oraz możliwość zarządzania wynikami poprzez LinkWare PC.

   

Skuteczne zapobieganie przestojom w produkcji — dzięki technologii pomiarowej testo defekty są wykrywane szybko i niezawodnie podczas pracy.

W firmach produkcyjnych zazwyczaj istnieją setki punktów obejmujących obciążenia elektryczne i mechaniczne, które wymagają sprawdzenia. Wyzwania w tym zakresie sprowadzają się do wczesnej identyfikacji potencjalnych problemów przy użyciu kamer termowizyjnych, monitorowania parametrów elektrycznych przy wykorzystaniu potrzebnego do tego celu sprzętu oraz pilnowania klimatu pomieszczenia testerami wielofunkcyjnymi. Jeśli maszyny ulegają awarii lub produkcja musi zostać przerwana z powodu wadliwych komponentów, ma to daleko idące konsekwencje finansowe dla firmy. Kontrole przeprowadzane regularnie za pomocą testerów Testo w ramach scenariusza konserwacji zapobiegawczej, pomagają w trwałej optymalizacji procesów.

Kamery termowizyjne Testo do zadań związanych z konserwacją zapobiegawczą 

Kamery termowizyjne Testo zostały zaprojektowane specjalnie do zadań związanych z konserwacją, zarządzaniem obiektami i doradztwem energetycznym w budynkach. Kamera termowizyjna Testo 883 jest wysoce niezawodnym narzędziem, które poradzi sobie z każdym zadaniem związanym z termografią. Urządzenie rejestruje obrazy termiczne w jakości 320 x 240 (które mogą być dodatkowo zwiększone do 640 x 480 px przy użyciu trybu SuperResolution), jest wyposażona w ręczny zoom i doskonałą 40 mK NETD. Wszystko to pomaga zaoszczędzić czas i zapewnia dokładność podczas pracy.

   

VOLTCRAFT - 40 lat technologii pomiarowej do konserwacji

Awarie maszyn kosztują czas i pieniądze oraz są stratą z ekonomicznego punktu widzenia. Ponadto istnieje ryzyko, że nie będzie można zrealizować zamówień o dużej wadze, co może skutkować koniecznością zapłaty kar umownych. Konserwacja zapobiegawcza to sposób na wczesną identyfikację i naprawę problemów w sposób zaplanowany. W przypadku awarii sprzętu na pierwszym miejscu należy postawić na jak najszybsze zakończenie czynności naprawczych. VOLTCRAFT jest partnerem, któremu można zaufać, jeśli chodzi o zapewnienie odpowiedniego sprzętu.

Rozwiązania skoncentrowane na praktyczności i innowacyjne projekty, które stawiają na pierwszym miejscu łatwość obsługi, sprawiają, że produkty są wysoce wydajne, dzięki czemu można kontynuować pracę.

 

Odkryj więcej ciekawych tematów

Najlepsi dostawcy

Dodatkowe usługi na Conrad Sourcing Platform