Nowość w Conrad! Brama Simatic IOT2050 do transmisji danych w przemyśle

Siemens wprowadził na rynek nowej generacji  bramę danych IOT2050, która zapewnia nieprzerwaną komunikację między chmurą obliczeniową, siecią IT przedsiębiorstwa i linią produkcyjną.  Brama oparta jest na rodzinie procesorów TI ARM. i umożliwia budowanie Internetu przedmiotów w przedsiębiorstwach przemysłowych.

Inteligentna brama dla połączeń Industrial Edge i Cloud

Simatic IOT2050 przeznaczona jest do przemysłowych rozwiązań IT do pozyskiwania, przetwarzania i przesyłania danych bezpośrednio w środowisku produkcyjnym.  Brama  może być również montowana w już istniejących instalacjach, gdzie następnie harmonizuje komunikację pomiędzy różnymi źródłami danych, analizuje dane i przekazuje je do oceny na przykład do chmury. Taką chmurą może być MindSphere lub dowolne inne rozwiązanie preferowane przez użytkownika. Simatic IOT2050 stanowi uzupełnienie bramy chmury MindConnect Nano firmy Siemens. Brama  ta jest już dostępna na rynku i jest specjalnie zaprojektowana dla MindSphere.

Źrodło: siemens.com

Simatic IOT2050 ma kompaktową budowę i oparty jest na wytrzymałej i niezawodnej technologii przemysłowej.  Nadaje się zarówno do montażu na ścianie, jak i standardowej szynie.  Posiada już zaintalowany system operacyjny SimaticIndustrial.  Może być łatwo rozbudowany o płytki Arduinoshields i karty mini PCIe. Obsługuje system operacyjny Linux Debian, a także dostępne są inne opcje programowania w językach wysokiego poziomu. Odpowiednie wskaźniki podlegają ocenie i pozwalają na wczesnym etapie wykryć zbliżające się oznaki zużycia. 

Simatic IOT2050 przeznaczona jest do stosowania w prewencyjnej konserwacji maszyn i łączenia produkcji z poziomem ERP (Enterprise Resource Planning). Jej zadaniem jest zminimalizowanie nieplanowanych, kosztownych przestojów produkcyjnych. Dzięki temu nowe rozwiązanie firmy Siemens przyczynia się do zwiększenia wszechstronności, niezawodności i wydajności w produkcji.  Simatic IOT2050 gromadzi, przetwarza i przechowuje odpowiednie dane.  Następnie są one przekazywane do narzędzia analitycznego opartego na chmurze, a ocenione dane dostarczane do systemu utrzymania produkcji.

Najważniejsze cechy:

  • Wyposażona w energooszczędny układ ARM AM 6548 firmy Texas Instruments
  • 2 GN pamięci DDR4 RAM
  • Interfejsy, w tym dwa Gbit LAN, dwa USB oraz interfejs szeregowy i Arduino
  • Funkcje do integracji z rozwiązaniami Simens Industrial Edge
  • Otwarta platforma gromadzi, przetwarza i przenosi dane produkcyjne do systemu chumorwego
  • Łatwe połączenie z MindSphere – otwartym, opartym na chmurze systemie operacyjnym IoT firmy Siemens