Kolumny sygnalizacyjne Patlite serii LR

Wszędzie tam, gdzie wykonywana jest praca, czekają niebezpieczeństwo i ryzyko. Głównym celem każdego systemu produkcyjnego jest płynne działanie i likwidacja kosztownych przestojów. Połączenie sygnałów wizualnych oraz akustycznych zapewnia szybką i wyraźną sygnalizację ryzyka, a tym samym bezpośredniego zagrożenia we wszystkich środkowiskach przemysłowych. 

Firma Patlite jest wiodącym dostawcą innowacyjnych sygnalizatorów LED ze światłem ciągłym i migającymsygnalizatorów akustycznych oraz sygnalizatorów optyczno-akustycznych. Rozwiązania sygnalizacyjne Patlite dostępne są w wersji modułowej lub kompaktowej. Generują różne rodzaje światła oraz dźwięki, pozwalając szybko ocenić stan kontrolowanego procesu maszyny, a w sytuacji awaryjnej służą za wizualne i akustyczne urządzenia ostrzegawcze. 

Kolumny sygnalizacyjne serii LR 

Seria LR przystosowana jest do najbardziej wymagających zastosowań, odznacza się nowoczesną konstrukcją oraz innowacyjnymi funkcjami. Składa się z wież sygnalizacyjnych o czterech rozmiarach 40, 50, 70 mm średnicy oraz szerokiego wyboru akcesoriów montażowych.

Kolumny sygnalizacyjne Patlite serii LR / Źródło: patlite.com

Trwałość

Kolumny zbudowane są z żywicy poliwęglanowej, dzięki temu są wyjątkowe lekkie, a zarazem odporne na wstrząsy. Dodatkowo nowe, silikonowe uszczelki sprawiają, że kolumny sygnalizacyjne serii LR są wodoodporne i pyłoszczelne. Elegancki, gładki kształt i wytrzymała konstrukcja korpusu o stopniu ochrony IP65 zapewniają wydajność w trudnych warunkach przemysłowych.

Dźwięk

Inspiracją do opracowania na nowo alarmu dźwiękowego były instrumenty perkusyjne. Całkowicie zamknięty moduł dźwiękowy skutecznie generuje fale dźwiękowe i zapewnia wielokierunkowe (360°) rozchodzenie się dźwięku, o maksymalnym natężeniu 90 dB (mierzone w odległości 1m). Dostępne są 4 różne rodzaje dźwięku w tym dwa nowe o podwyższonej i zmiennej częstotliwości, które są dobrze słyszalne w otoczeniu pracujących maszyn. 

Widoczność 

Nowy wzór soczewek wewnętrznych zapewnia większe i bardziej jednolite rozprzestrzenianie się światła. Światłość na poziomie 2300 mcd sprawia, że wieża sygnalizacyjna jest bardziej widoczna z większej odległości. Wymienny, kolorowy terminal podłączeniowy zapewnia wyjątkowo proste odłączenie i ponowne zainstalowanie kolumny. Elementy LED można łatwo wymienić lub dodać nowe bez konieczności ponownego instalowania. 

Zalety wież sygnalizacyjnych LR: 

  • Konstrukcja z aluminium i ABS – doskonała odporność na uderzenia i ciepło 
  • Konstrukcja soczewki o kształcie pryzmatu zapewnia lepszą widoczność z dowolnego kierunku
  • Soczewka z żywicy poliwęglanowej odpornej na uderzenia i wysoką temperaturę 
  • Oświetlenie LED o wysokiej intensywności 
  • Łatwo wymienne moduły nie wymagają ponownego okablowania 
  • Dostępne różne opcje montażu