Komponenty do automatyzacji Phoenix Contact

Dla Conrad Electronic początek roku 2020 to przede wszystkim technologia automatyzacji i ciągłe poszerzanie oferty produktów. Conrad Sourcing Platform została rozszerzana o jeszcze więcej produktów firmy Phoenix Contact, aby klienci B2B mogli uzyskać jak najwięcej komponentów do swoich rozwiązań automatyzacyjnych z jednego źródła.

"Nowe produkty Phoenix Contact w naszym asortymencie obejmują: technologię PLCnext, zasilacze serii UNO, TRIO i QUINT POWER, a także dwa switche Ethernet FL SWITCH SFNB 5TX i FL SWITCH SFNB 8TX, dzięki którym jeszcze bardziej rozbudowujemy naszą ofertę w sektorze automatyki przemysłowej” mówi Michael Schlagenhaufer, Senior Director Product Management w dziale Core Electronics & Automation firmy Conrad Electronic.

Technologia PLCnext

Technologia PLCnext jest unikalnym, otwartym ekosystemem dla nowoczesnej automatyki i dlatego jest w stanie spełnić wszystkie wymagania świata IoT. Połączenie otwartej platformy sterowania, modułowego oprogramowania programistycznego oraz systemowej integracji z chmurą, umożliwia proste dostosowanie do zmieniających się wymagań i efektywne wykorzystanie istniejących i przyszłych usług.

Wybierając technologię PLCnext, użytkownicy korzystają nie tylko z typowej dla PLC wydajności w czasie rzeczywistym i spójności danych nawet w przypadku języków wysokiego poziomu i kodu opartego na modelu, ale także z wysokiego poziomu zdolności adaptacyjnych dzięki szybkiej i łatwej integracji oprogramowania open source, aplikacji i nowoczesnych technologii. Kolejne zalety to inteligentne włączenie do sieci poprzez podłączenie do chmury oraz integrację aktualnych i przyszłych standardów komunikacyjnych, jak również szybki rozwój aplikacji. Kilku programistów może pracować niezależnie od siebie w różnych językach programowania, korzystając z preferowanych przez siebie narzędzi programistycznych.

Sterowniki PLC

Kolejną innowacją opartą na technologii PLCnext jest sterownik AXC F 2152 do systemu wejść/wyjść Axioline. Sterownik jest szybki, wytrzymały i nieskomplikowany, a także konsekwentnie dostosowany do maksymalnej wydajności, prostej obsługi i użytkowania w trudnych warunkach przemysłowych. Obsługa PROFINET, połączenie z PROFICLOUD oraz obsługa wielu protokołów, takich jak http, https, FTP, SNTP, SNMP, SMTP, SQL, MySQL i DCP to jedne z zalet sterownika AXC F 2152. Bezpośrednio można podłączyć do 63 modułów I / O AXIO.

Zasilacze serii POWER

Wybór zasilaczy z serii QUINT, TRIO i UNO zapewnia aplikacjom moc niezbędną do maksymalizacji dostępności systemu. Podobnie, jak wszystkie inne produkty POWER firmy Phoenix Contact, zasilacze te są optymalnie dostosowane do wymagań różnych branż pod względem funkcjonalności i wzornictwa. W zależności od wybranego modelu, zasilacze jednofazowe i trójfazowe serii QUINT POWER są wyposażone w technologię SFB (Selective Fuse Breaking Technology - sześciokrotny prądu znamionowy dla 12 ms) i mogą niezawodnie i szybko wyzwalać standardowe wyłączniki zasilania. Uszkodzone ścieżki prądowe są odłączane selektywnie, podczas gdy podstawowe elementy instalacji nadal pracują.

Switche Ethernet 

Produkty Industrial Ethernet firmy Phoenix Contact są znane z łatwej integracji z infrastrukturą automatyki. Niezarządzane switche Industrial  Ethernet, takie jak nowe switch SFNB 5TX FL i SFNB 8TX z oferty firmy Conrad, są wyposażone w standardowe funkcje, zmienną liczbę portów i różne wykonania. Dzięki wysokiej odporności na zakłócenia, wytrzymałej metalowej obudowie i szerokiemu zakresowi temperatur, switche te nadają się do zastosowań przemysłowych i pracy ciągłej.