Realizuj swoje projekty dzięki modułowi sterującemu RevPi Compact.

Zajmujący niewiele miejsca, kompaktowy kontroler open-source oparty na module obliczeniowym Raspberry Pi 3+, posiada czterordzeniowy procesor 1,2 GHz, 1 GB pamięci RAM i 8 GB pamięci flash eMMC. Koncepcja otwartej platformy z pełnymi prawami administraotra umożliwia maksymalną swobodę projektowania przy realizacji wszystkich projektów. W przeciwieństwie do poprzednich konstrukcji z rodziny Revolution Pi, RevPi Compact nie jest modułowy. Z tego względu posiada dużą liczbę wejść i wyjść cyfrowych i analogowych. Na jego pokładzie znajduje się osiem wejść oraz wyjść cyfrowych i analogowych do podłączenia czujników i elementów wykonawczych.

Dwa interfejsy Ethernet, każdy z własnym adresem MAC, umożliwiają integrację urządzenia w dwóch różnych sieciach jednocześnie. Urządzenie posiada również 4-pinowy interfejs RS485 z zaciskami śrubowymi. Dane z czujników z sieci OT mogą być przesyłane z hali produkcyjnej do RevPi Compact przez Modbus TCP i dalej do chmury lub nadrzędnego systemu IT przez MQTT lub OPC UA.

Dzięki niskiej konstrukcji, urządzenie może być instalowane w podrozdzielni, jak to zwykle bywa w automatyce budynkowej. Jako systemu operacyjnego użyto zaadaptowanego Raspbiana z funkcją Real-Time Patch. Poszczególne aplikacje mogą być programowane za pomocą Node-RED, Pythona lub bezpośrednio w C. RevPi Compact posiada już możliwość pracy w trybie master i slave dla popularnych protokołów sieciowych Modbus RTU i Modbus TCP. Modbus TCP działa z istniejącymi interfejsami Ethernet w RevPi Compact lub jakimkolwiek innym dodanym połączeniem Ethernet, które zapewnia protokół TCP/IP. Konfiguracja urządzeń master i slave jest kontrolowana za pomocą opartego na przeglądarce, graficznego oprogramowania konfiguracyjnego PiCtory.