SIMATIC IOT2040 - inteligentna brama do przemysłowych rozwiązań IoT

Inteligentne zarządzanie produkcją

W toku zmian dotyczących rewolucji nazwanej Industry 4.0, współpraca pomiędzy produkcją a IT postępuje szybko i nieubłaganie. Dane są coraz częściej gromadzone i analizowane w chmurze w celu optymalizacji procesu produkcji. Obsługa oraz łączenie istniejących systemów stanowi więc ogromne wyzwanie, biorąc pod uwagę, że maszyny wykorzystywane w procesie produkcji pochodzą od różnych producentów i znajdują się na różnych poziomach technologicznych, często posługują się także zróżnicowanymi językami w zakresie technologii danych. Połączenie wszystkich elementów środowiska przemysłowego w jeden system wymaga więc złożonego i kompleksowego wyposażenia, które pozwoli na pracę z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.

Niezawodna platforma otwarta

SIMATIC IOT2000 to platforma do gromadzenia, przetwarzania i przesyłania danych bezpośrednio w środowisku produkcyjnym. Jest idealna do użycia jako brama między chmurą lub infrastrukturą IT a produkcją.
Rolę interfejsu może odtwarzać w obu kierunkach. Przekazuje również dane z chmury do kontroli produkcji.

Ta ciągła wymiana danych zamyka pętlę kontrolną w celu ciągłej optymalizacji procesu. Otwartość systemu w zakresie obsługi różnorodnych protokołów komunikacyjnych i programowania w językach wysokiego poziomu umożliwia zastosowanie indywidualnych rozwiązań.

Zróżnicowane aplikacje

Wykorzystanie danych maszynowych i produkcyjnych otwiera wiele możliwości zastosowania.
MindSphere - Siemens Cloud for Industry oferuje przedsiębiorstwom otwartą infrastrukturę opartą na SAP HANA i umożliwia nowe usługi cyfrowe. SIMATIC IOT2000 może być łącznikiem pomiędzy produkcją a chmurą.

Konkretnym przykładem jest prewencyjna konserwacja maszyn. Bazuje na wczesnym rozpoznaniu nadchodzących oznak zużycia w oparciu o ocenę odpowiednich wskaźników. Kosztowne przestoje urządzeń produkcyjnych można skutecznie zminimalizować. SIMATIC IOT2000 podejmuje się gromadzenia, przechowywania i przekazywania odpowiednich danych do narzędzi analitycznych w chmurze, i tym samym umożliwia prewencyjne prace konserwacyjne - zwłaszcza w przypadku istniejących instalacji.

Jako interfejs do systemu ERP z odpowiednią komunikacją komponentów automatyki przyspiesza proces produkcyjny, minimalizuje błędy i zwiększa przejrzystość przetwarzania zamówień.

SIMATIC IOT2040 z serii produktów SIMATIC IOT2000:

• Oszczędzający energię procesor Intel Quark i liczne interfejsy: Intel Quark x1020 (+ Secure Boot), 1 GB pamięci RAM, 2 interfejsy Ethernet, 2 x interfejsy RS232 / 485, RTC z akumulatorem
• Wsparcie dla Yocto Linux
• Łatwo można go rozbudować za pomocą Arduino i kart miniPCIe
• Różne możliwości programowania w językach wysokiego poziomu
• Zwarta konstrukcja i montaż na szynie DIN
• Sprawdzona jakość SIMATIC - wysoka wytrzymałość, niezawodność i żywotność

Siemens SIMATIC IoT2040

Brama SIMATIC IOT2040 jest łatwa w modernizacji i może zostać łatwo zintegrowana z istniejącym systemem. Jest to zatem ekonomiczna i bezpieczna alternatywa dla całkowitego uzupełnienia wyposażenia starszych modeli maszyn. Zapewnia łatwe doposażenie, które można wykonać krok po kroku dla poszczególnych maszyn.

Sprawdzona jakość SIMATIC zapewnia niezawodne i długotrwałe użytkowanie w trudnych warunkach przemysłowych. Chmura Siemens Cloud oferuje otwartą infrastrukturę opartą na SAP HANA.

Fot. conrad.de

Zoptymalizowane zarządzanie halą produkcyjną

Zapewnia transfer danych, gdy minimalny zapas materiałów eksploatacyjnych zostanie przekroczony oraz automatyczne powiadamianie w systemie zarządzania hali produkcyjnej w celu ograniczenia przestojów systemu.

Konserwacja prewencyjna

Umożliwia gromadzenie i ocenę danych, takich jak prędkość i czas pracy, aby określić odpowiednie okno do konserwacji maszyn na podstawie danych eksploatacyjnych.

Fot. Działanie bramy IOT2040 w krokach

Polecane kategorie:

Polecane produkty:

Polecane akcesoria:

Jeśli uważasz, że możemy poprawić ten artykuł dzięki Tobie, prosimy o kontakt pod adresem: [email protected]. Dziękujemy - Zespół Conrad.