Modułowe systemy komunikacji sieciowej - Kunbus RevPi

Maksymalną swobodę podczas realizacji projektów IoT dzięki RevPi od Kunbus

Revolution Pi to modułowy komputer przemysłowy oparty ma module obliczeniowym Raspberry Pi. W zależności od potrzeb można go łatwo rozbudowywać  o cyfrowe i analogowe moduły I / O  oraz bramy fieldbus, które pozwalają połączyć je z siecią przemysłową. Trzy moduły podstawowe RevPi Core i RevPi Connect w obudowie na szynę DIN wyposażone są w złącza USB, Ethernet i HDMI. Moduły zasilanie są napięciem 24 V popularnym w sieciach przemysłowych.

Zaprojektowany do zastosowań przemysłowych

Urządzenia działają na mikrokontrolerze BCM2835 Broadcom lub Broadcom BCM2837 i są wyposażone w 500 MB lub 1 GB pamięci RAM i  4  GB pamięci flash eMMC. Zegar czasu rzeczywistego (RTC) z 24 godzinnym buforowaniem sprawia, że urządzenie zawsze wskazuje dobrą godzinę, nawet w przypadku awarii zasilania. Moduły rozszerzeń podłączane są bezpośrednio przez górne złącze. W zależności od modelu do jednego modułu podstawowego można podłączyć do 10 modułów rozszerzeń.

Kunbus produkuje również pasujące moduły I / O na szynę DIN dla swojego RevPi oraz bezprzewodową bramę IoT na szynę DIN (o szerokości 45 mm) opartą na module obliczeniowym Raspberry Pi 3.

Oprogramowanie

RevPi współpracuje z fabrycznie zainstalowanym systemem Raspbian, co oznacza, że można używać dowolnego oprogramowania lub aplikacji działającej w oparciu o rozwiązania Raspberry Pi®. Użytkownicy mogą łatwo tworzyć i korzystać z własnych programów lub korzystać z oprogramowania sterującego i oprogramowania SCADA. Obsługiwane są popularne protokoły IoT, takie jak MQTT i OPC UA do przesyłania danych bezpośrednio do chmury. Indywidualne aplikacje można programować między innymi za pomocą Node-RED, Python lub bezpośrednio w C.