Przekaźniki sterujące Easton easyE4

Firma Eaton zaprojektowała nowej generacji programowalne przekaźniki do sterowania – Easy4. Dzięki przekaźnikom easyE4 można teraz jeszcze łatwiej i szybciej wykonywać szeroki zakres zadań związanych z kontrolą i monitorowaniem. Zintegrowany interfejs Ethernet zapewniaj dostęp do Przemysłowego Internetu Rzeczy (IIoT).

Nowa seria easyE4 jest znacznie bardziej kompaktowa niż jej poprzednicy z serii easy500, easy700 i easy800. Dzięki elastycznej rozbudowie do maksymalnie 11 modułów, co w rezultacie umożliwia podłączenie aż do 188 wejść / wyjść i szerokiemu zakresowi napięć, easyE4 jest optymalnie dostosowany do zastosowań w przemyśle i budownictwie, np. do regulacji temperatury w sektorze spożywczym, prostych zadań sterowania w budowie maszyn lub do sterowania oświetleniem. Wszystkie wejścia mogą być również wykorzystywane jako wejścia do obsługi przerwań. Dzięki temu można uruchomić procedurę przerwania dla określonego zdarzenia w trybie licznika, czasu lub w trybie detekcji zbocza. Dodatkowo w połączeniu z funkcją NET, przekaźnik easy4 jest w stanie osiągnąć czas reakcji porównywalny z mikrokontrolerem. Wykorzystanie sygnału radiowego gwarantuje bardzo dokładne wskazania czasu i daty oraz automatyczne aktualizowanie np. podczas zmiany czasu z letniego na zimowy. 

Sterownik easy4 łączy w jednym urządzeniu:

  • Funkcje logiczne.
  • Funkcje przekaźnika czasowego i licznika.
  • Funkcje zegara sterującego. 
  • Funkcje arytmetyczne.
  • Regulator PID.
  • Funkcje zadawania i wyświetlania stanów.

Elastyczne możliwości programowania

Wraz z nowym sprzętem Eaton oferuje nowe narzędzie programistyczne. Intuicyjne oprogramowanie easySoft zapewnia dodatkową elastyczność dzięki czterem dostępnym językom programowania, w tym diagramowi funkcji (FBD) i tekstowi strukturalnemu (ST). Nowe przydatne funkcje, takie jak automatyczne powiadamianie e-mailem i możliwość tworzenia własnych bloków funkcyjnych, przyspieszają programowanie. Można to zrobić bezpośrednio na urządzeniu lub za pomocą oprogramowania easySoft.

Oprogramowanie easySoft
Z pomocą intuicyjnego oprogramowania easySoft, programowanie urządzeń staje się łatwe i szybkie. Aplikacje mogą z łatwością być tworzone i implementowane z pomocą komputera PC lub bezpośrednio na urządzeniu. Łatwość nawigacji po menu oraz symulacji, podgląd w trybie online i tworzenie dokumentacji sprawiają, że easySoft jest doskonałym dopełnieniem dla urządzeń z rodziny easyE4

Wygodna konserwacja 

Seria przekaźników easyE4 oferuje również wiele opcji wizualizacji w celu optymalnego dostosowania rozwiązania do indywidualnych potrzeb i wymagań. Teksty oraz dane mogą być w prosty sposób wyświetlane lub zmieniane za pomocą wyświetlacza jednostki podstawowej easyE4. Dzięki zintegrowanej funkcji Web Server dane są dostępne również za pośrednictwem wszystkich urządzeń z dostępem do internetu, takich jak smartfony czy tablety. Ponadto możliwa jest również wizualizacja za pomocą paneli operatorskich HMI. Za pośrednictwem protokołu Modbus TCP, możliwe jest użycie sterowników XC300 firmy Eaton jako nadrzędnego, centralnego systemu sterowania dla urządzeń easyE4.

Integracja ze strukturami przemysłowego Internetu Rzeczy (IIoT).

Przemysł 4.0 obecny w coraz większej liczbie przedsiębiorstw wymaga inteligentnych, sieciowych komponentów systemu. Seria przekaźników easyE4 umożliwia integrację ze środowiskiem IIoT poprzez wbudowany Interfejs Ethernet. Dane ze wszystkich urządzeń są przesyłane do chmury za pośrednictwem routera i można do nich uzyskać dostęp w dowolnym czasie i z dowolnego miejsca. Informacje dostarczane przez sterownik mogą być wyświetlane na stronach internetowych opartych na języku programowania HTML5 lub wykorzystywane do wizualizacji poprzez zintegrowany Web Server „easy”.

Zestaw starowy PLC easyE4

Automatyka budynkowa z małym sterownikiem ma następujące zalety: znacznie niższe koszty zakupu i znacznie krótszy czas programowania. Rodzina produktów easyE4 została poszerzona o urządzenia do 240 V. Oznacza to, że przekaźniki sterujące mogą być używane z aplikacjami 24 V DC w automatyce budynkowej w środowisku przemysłowym, oprócz ich różnych funkcji.