Stacja pogodowa WiFi Eurochron EFWS2900

Asortyment ponad 300 urządzeń do kontroli warunków klimatycznych poszerzył się o nowość marki Eurochron. Stacja pogodowa Eurochron EFWS2900 składa się z czujnika zewnętrznego typu Y oraz jednostki wewnętrznej z czytelnym, kolorowym wyświetlaczem wskazującym za pomocą symboli aktualną i prognozowaną pogodę.

Cechy stacji pogodowej WiFi marki Eurochron

Duży, kolorowy wyświetlacz

Wyświetlacz stacji pogodowej wskazuje dane pomiarowe, które są wysyłane co 16 sekund z czujnika zewnętrznego. Kolorowe symbole oraz cyfry ułatwiają szybki i dokładny odczyt danych pogodowych.

Czujnik zewnętrzny

Czujnik zewnętrzny typu Y wyposażony jest w elementy pomiarowe pozwalające na pomiar temperatury, wilgotności, prędkości i kierunku wiatru, światła i promieni UV, ilości opadu. Dodatkowo zapisuje wartości minimalne i maksymalne z każdego dnia. Czujnik zewnętrzny może być zasilany za pomocą ogniwa solarnego lub 2 baterii AA, natomiast stacja bazowa za pomocą 3 baterii AAA lub zasilacza 5V/DC. Dołączony do zestawu uchwyt pozwala na bezpieczny montażu bezprzewodowego czujnika, bez potrzeby układania kabli.

Duży zasięg

Dane telemetryczne z czujnika zewnętrznego mogą być wysyłane z odległości do 100 metrów do jednostki centralnej. Dzięki temu czujnik może zostać zamontowany w optymalnym miejscu - bez zagrożenia, że dane pomiarowe zostaną zafałszowane przez nieodpowiednie nasłonecznienie lub przeszkody utrudniające pomiar opadu.

Dokładna prognoza pogody z alarmem

Stacja pogodowa posiada funkcję prognozowania pogody na okres 12 -24 godzin. Gdy prognoza przewiduje bardzo niekorzystne warunki atmosferyczne informuje o tym za pomocą dźwięku i symboli na wyświetlaczu. 

Komunikacja przez WLAN

Data oraz dokładny czas są pobierane przez Internet za pomocą Network Time Protocol (NTP). Możliwa jest także nastawa ręczna, np. w razie problemów z połączeniem.

Dostęp do danych pomiarowych za pomocą smartfona

Bezpłatna aplikacja WS TOOL na smartfony z systemem iOS i Android pozwala na odczyt aktualnych wskazań danych pomiarowych ze stacji pogodowej.

Zalety stacji pogodowej EFWS2900

 • Wyświetlanie maksymalnych i minimalnych wartości temperatury i wilgotności wewnątrz i na zewnątrz

 • Prognoza pogody dla następnych 12-24 godzin

 • Wskazanie ciśnienia atmosferycznego
 • Synchronizacja daty i czasu z NTP (Internetowy protokół czasu)
 • Czujnik kierunku i prędkości wiatru oraz deszczomierz
 • Zasilanie czujnika zewnętrznego bateriami lub przez panel solarny
 • Dostęp przez aplikację WS TOOL na urządzenia z systemem Android lub iOS
 • Budzik z funkcją drzemki
 • Jednostka wewnętrzna z kolorowym wyświetlaczem
 • Możliwość kalibracji wartości pomiarowych
 • Alarm w przypadku przekroczenia wartości granicznych

Powiązane kategorie:

Podobne produkty:

Polecane akcesoria do stacji pogodowych: