Seria przełączników SCI R13

W asortymencie przełączników i przycisków znaleźć można wiele łączników pojedynczych, podwójnych o zróżnicowanym zastosowaniu – m.in. przełączniki schodowe, klatkowe. Wśród nich pojawiła się nowa seria przełączników kołyskowych marki SCI.

Przełącznik, wyłącznik czy łącznik?

Powszechnie wiadomo, że każdy element przełączający służy jednocześnie do włączania i wyłączania. Określeniem najbardziej zbliżonym do prawidłowego spośród wszystkich (przełącznik/wyłącznik/łącznik) jest po prostu łącznik. Jednak obecnie nazwa "łącznik" wyszła z użytku powszechnego, a zastąpiona została przez „przełącznik” lub „wyłącznik”.

Rodzaje łączników

Element instalacji elektrycznych, jakim jest łącznik elektryczny, jest przeznaczony do włączania i wyłączania przepływu prądu w instalacjach niskonapięciowych. Najczęściej stosowane są wyłączniki dźwigniowe, kołyskowe, obrotowe, klawiszowe (wciskane), joystickowe, ale także specjalne wyłączniki awaryjne.

Charakterystyka przełączników SCI z serii R13

Przełączniki kołyskowe i dżwigienkowe SCI serii R13, to wyłączniki przeznaczone do pracy z napięciem stałym (do 28 VDC) i dla napięć rzędu 10 A. Wykonane z solidnego tworzywa sztucznego (poliwęglanu), z różnymi kolorami podświetlenia.