O 50% więcej miejsca w szafach rozdzielczych dzięki nowym wyłącznikom firmy Siemens

Conrad wprowadził do swojej oferty wyłączniki Siemens 5SV1 FI / LS, poszerzając swój asortyment profesjonalny w sektorze technologii budowlanych.

Od marca 2019 roku do naszej oferty wprowadziliśmy całą ofertę produktów marki Siemens. Daje to naszym klientom biznesowym, przede wszystkim w zakresie konserwacji i napraw, dostęp do szerokiej gamy produktów i rozwiązań systemowych z zakresu automatyzacji, techniki napędowej, technologii instalacji i technologia przełączania przemysłowego ”- mówi Martin Merkl, kierownik produktu w Conrad Electronic. „Dzięki wyłącznikom automatycznym Siemens 5SV1 rozszerzyliśmy naszą szeroką gamę technologii budynkowych, szczególnie do zastosowania w obszarach mieszkalnych i na nowych budowach ”.

Nowe urządzenia to pierwsze na świecie elektromechaniczne wyłączniki  FI / LS, które są niezależne od napięcia sieciowego i łączą prąd różnicowy i ochronę przed przeciążeniem w wąskiej obudowie jednobiegunowej. W przeciwieństwie do konwencjonalnych wyłączników zajmują o połowę mniej miejsca. Oznacza to, że w skrzynce rozdzielczej można zainstalować więcej urządzeń ochronnych, a istniejące instalacje można łatwo rozszerzyć o nowe funkcje ochronne, oszczędzając miejsce.

Kompaktowe wyłączniki 5SV1 chronią ludzi przed niebezpiecznymi porażeniami prądem, a jednocześnie zapobiegają uszkodzeniom spowodowanym nadmiernymi prądami na kablach oraz awariom instalacji elektrycznych i urządzeń w budynkach, infrastrukturze i przemyśle. W przypadku awarii niezawodnie i bezpiecznie odłączają odpowiedni obwód od zasilania sieciowego.

Wyłączniki 5SV1 są dostępne w sześciu wersjach odpowiednio dla 2, 4, 6, 10, 13 i 16 A / 30 mA i 6 kA.

W połączeniu z blokiem przełączników przeciwpożarowych 5SM6, wyłączniki 5SV1 zapewniają ochronę ludzi, instalacji i zapobiegawczą ochronę przeciwpożarową w kompaktowej, dwubiegunowej konstrukcji. Wyłączniki są licencjonowane do użytku w Niemczech, Europie i we wszystkich innych krajach, w których obowiązują normy IEC.

Kolejną wyraźną zaletą przełączników 5SV1 FI / LS jest zwiększona dostępność układów elektrycznych dzięki kombinacjom FI / LS, ponieważ w przypadku błędu, w przeciwieństwie do przełączników grupy FI, przerywany jest tylko odpowiedni obwód. Zapobiega to niepożądanemu wyłączeniu dodatkowych obwodów.