Hammond Electronics i Spelsberg - połączenie tradycji, jakości i innowacji

Autor: Conrad Electronic, 30.04.2023

Skrzynki połączeniowe, puszki rozdzielcze czy transformatory dla urządzeń elektronicznych. To niektóre z produktów, które można znaleźć w asortymencie marek Hammond Electronics i Spelsberg. Obie firmy są liderami na rynku techniki elektroinstalacyjnej. Ich produkty można znaleźć również w ofercie Conrad Electronic.

Do wyboru jest ponad 3 600 produktów od Hammond Electronics i prawie 2 000 produktów marki Spelsberg. To rozwiązania najwyższej jakości.

Hammond Electronics: tradycja od 1917 roku

Firma Hammond Electronics działa na rynku elektroniki i elektrotechniki instalacyjnej od ponad 100 lat. Powstała w 1917 roku w kanadyjskim Guelph.

Początkowo skupiała się na produkcji radioodbiorników lampowych, ładowarek akumulatorowych i podobnych produktów. Stopniowo jednak przestawiła swoją działalność  na technikę elektroinstalacyjną i stała się znaczącym dostawcą transformatorów, obudów i osłon dla przemysłu elektrotechnicznego.

Dzięki temu firma szybko poszerzała swoją działalność, zdołała wkroczyć na rynek amerykański, europejski, a następnie na cały świat.

Obecnie  Hammond Electronics ma oddziały w Kanadzie, USA, Wielkiej Brytanii i na Tajwanie, zatrudniając około 700 osób. Należy do światowych liderów w swojej branży.

To wszystko dzięki położeniu nacisku na maksymalną jakość produktów i oferowanych usług, a także nieustanną modernizację, która umożliwia Hammond Electronics dostarczanie najlepszych produktów.

 

Taca wciskowa Hammond Electronics RDRW1900322BK1

Produkty firmy Hammond Electronics:

Spelsberg: jakość oparta o innowacje

Firma Spelsberg może pochwalić się jeszcze dłuższą tradycją niż Hammond Electronics. Powstała w 1904 roku, kiedy to Ernst Spelsberg i Walther Kaiser połączyli siły w niemieckim Schalksmühle i rozpoczęli produkcję rur izolacyjnych.

W kolejnych latach firma zaczęła skupiać się przede wszystkim na technice elektroinstalacyjnej. Stała się nawet pionierem w produkcji puszek rozdzielczych do wilgotnego środowiska oraz plastikowych puszek rozgałęźnych. Wszystko to miało miejsce w czasach, gdy wykorzystanie materiałów plastikowych w tej branży było stosunkowo rzadkie.

Szafka rozdzielcza Spelsberg GST 5035-630 Plus

Od początku starała się tworzyć nowości. W ten sposób stopniowo uzyskała ponad 80 patentów.

Już w latach 80. ubiegłego wieku firma zaczęła się zajmować również produktami związanymi z fotowoltaiką.

W kolejnych latach Spelsberg zwróciła na siebie uwagę na całym świecie, między innymi dzięki puszkom rozgałęźnym WKE, które zachowują funkcjonalność instalacji elektrycznej nawet w przypadku pożaru. Innym przykładem są rozdzielnice, które zapobiegają skraplaniu wody.

To właśnie duży nacisk na innowacyjne i nowoczesne rozwiązania, czyni z firmy Spelsberg jednego z globalnych liderów na rynku techniki elektroinstalacyjnej.

Przekonaj się o tym i wybierz z naszej oferty produktów Spelsberg.

Produkty firmy Spelsberg:

Pozostałe artykuły: