Narzędzia ręczne Wiha

Niemiecka firma Wiha to jeden z największych na świecie producentów narzędzi ręcznych. Specjalizuje się w projektowaniu narzędzi, których celem jest zwiększenie wydajności pracy przy jednoczesnej ochronie zdrowia użytkowników. Narzędzia oferowane przez firmę Wiha charakteryzują się innowacyjną technologią, ergonomią i bezpieczeństwem zastosowania.

Narzędzia ręczne Wiha

 

Szeroki asortyment narzędzi obejmuje m.in.:

  • wkrętaki,
  • systemy wymiennych,
  • klucze sześciokątne,
  • bity,

Podejście firmy Wiha do problemu zdrowia i bezpieczeństwa pracy każdego specjalisty zostało docenione i nagrodzone. Wiha jest pierwszą firmą, która otrzymała certyfikat jakości AGR za koncepcję rękojeści szczypiec Inomic® oraz ergonomiczną technologię rozmiarów rękojeści wkrętaków SoftFinish. Obie koncepcje pomagają zredukować bóle stawów i mięśni. Załamany kształt rękojeści szczypiec Wiha Inomic® zapewnia odciążenie nadgarstka podczas pracy, natomiast w przypadku wkrętaków, cztery rozmiary i długości rękojeści pozwalają na wybór optymalnego rozwiązania do rodzaju wkręcania i wykonywanego zadania.

Śrubokręty Wiha

Wiha produkuje profesjonalne wkrętaki do prac w różnych środowiskach. Są odporne na środki chemiczne i uderzenia, a specjalnie zaprojektowana, ergonomiczna rękojeść posiada zabezpieczenie przed staczaniem. Wzmocniona strefa obrotu ze szczególnie dużym ośmiokątnym przekrojem zapewnia przyleganie wszystkich palców do rękojeści i komfortowe przenoszenie maksymalnej siły oraz szybkie obracanie między kciukiem a palcem wskazującym. W asortymencie firmy Wiha znajdziemy wszystkie rodzaje śrubokrętów: wkrętaki Torx, płaskie, czworokątne, wkrętaki krzyżakowe i nasadowe.

Fot. Narzędzia ręczne Wiha / Źródło: wiha.com

Wkrętaki Wiha Classic — klasyczne wkrętaki z rękojeścią wykonaną z wysokiej jakości tworzywa odpornego na zabrudzenia i uderzenia młotkiem.

Wkrętaki Wiha SoftFinish — to najliczniejsza grupa śrubokrętów ze specjalnie zaprojektowaną rękojeścią wykonaną z miękkiego tworzywa. Sposób ukształtowania rękojeści gwarantuje komfortowe wkręcanie i odkręcanie śrub. Wkrętaki z serii SoftFinish posiadają groty ChromTop, główki kulowe MagicRing i pierścienie rozprężne MagicSpring.

Wkrętaki Wiha MicroFinish — to narzędzia przeznaczone do stosowania w wilgotnym środowisku. Antypoślizgowa mikroporowata rękojeść wykonana z piaskowego octanu celulozy gwarantuje pewny chwyt i dokładne dokręcanie nawet przy całkowicie zaolejonych rękach. Przednia część rękojeści posiada zabezpieczenie przed kołysaniem, aby śrubokręt nie zsuwał się z powierzchni. Idealnie sprawdzi się na budowie lub do naprawy samochodów oraz innych maszyn.

Wkrętaki Wiha PicoFinish — to małe wkrętaki do precyzyjnych zastosowań. Specjalna rękojeść z obrotowym kołpakiem, na którym nadrukowane są na biało symbole śrub, co ułatwia rozpoznanie poszczególnych wkrętów.

Wkrętaki z wymiennymi trzonami — wkrętaki ze specjalnymi, ergonomicznymi uchwytami o różnych rozmiarach i kształtach oraz pasującymi do nich trzonami i końcówkami tworzą nieskończenie wiele kombinacji i możliwości zastosowań. Pozwalają stworzyć wkrętaki Torx, precyzyjne, zegarmistrzowskie, antystatyczne, wkrętaki płaskie i krzyżowe.

 

Wkrętaki dynamometryczne

Narzędzia dynamometryczne Wiha z wyjątkowym systemem trzpieni wymiennych i ergonomiczną rękojeścią do narzędzia do zastosowania w przemyśle. Wkrętaki dynamometryczne Wiha to również elementy zabezpieczone przed wyładowaniami elektrostatycznymi ESD i nadające się do pracy pod napięciem – z certyfikatem VDE.

Fot. Wkrętaki dynamometryczne Wiha Źródło: wiha.com

Wkrętak dynamometryczny TorqueFix zaprojektowany został z myślą o trudno dostępnych miejscach. Uruchamiany jest automatycznie, a moment odkręcania jest wyższy o ok. 30% od momentu dokręcania. Używany w połączeniu z małymi trzonami wymiennymi Wiha Torque z serii 28369. Dla optymalnego momentu skręcającego Wiha stworzyła wkrętak TorqueFix-Tplus w kształcie litery T charakteryzujący się precyzją ±6%.

Klucze trzpieniowe

Klucze trzpieniowe firmy Wiha różnią się technologią wykonania oraz rozmiarem. Do wyboru są klucze o powierzchni chromowanej, niklowanej lub czernionej dla dłuższej żywotności narzędzia. Dostępne są pojedyncze klucze lub zestawy z poręcznym uchwytem, w wersji ze stojakiem lub materiałowym, zwijanym etui. Wprowadzony przez firmę system kodowania kolorami pozwala w łatwy sposób odnaleźć potrzebny klucz:

⦁ czerwony - klucz sześciokątny o wymiarach w systemie metrycznym

⦁ żółty - klucz sześciokątny o wymiarach w systemie calowym

⦁ zielony - klucze TORX®

⦁ jasnozielony - TORX PLUS®

Klucze z końcówką kulkową, dzięki technologii MagicRing, nie wyślizgują się ze śruby, umożliwiając wkręcanie pod kątem do 30° na stronę. Końcówka kulista MagicRing utrzymuje nawet wkręty niemagnetyczne wykonane ze stali szlachetnej i aluminium.

Klucze trzpieniowe sześciokątne Wiha TORX® wykonane są ze srebra tytanowego. Charakteryzują się wyższą ochroną antykorozyjna z wyjątkowo długim okresem użytkowania w porównaniu do zwykłych kluczy trzpieniowych TORX®.

Fot. Klucze trzpieniowe Wiha Źródło: wiha.com

Szczypce Wiha

Precyzyjne końcówki z wysokiej jakości, wielokrotnie hartowanej stali chromowanej oraz komfortowa rękojeść z tworzywa sztucznego gwarantują stabilność i bezpieczeństwo pracy. Szeroki grzbiet rękojeści oraz rozmieszczenie stref twardych i miękkich chronią dłonie, a także zapewniają pewny chwyt. Specjalnie uformowane końce rękojeści z blokadą zapobiegają wyślizgnięciu się szczypiec.

Wiha Professional

Szczypce wyposażone są w ulepszoną konstrukcję przegubu DynamicJoint®, która zmniejsza siłę potrzebną do cięcia, nawet o 40% i zachowuje swoje właściwości nawet po wielu cięciach. Nowy kształt powierzchni chwytających zapewnia pewne trzymanie przedmiotu. Trzypunktowe podparcie zapobiega przekręceniu lub wysunięciu trzymanego przez szczypce elementu. Nawet przy dużym rozwarciu szczęk stabilny chwyt jest zachowany, a przy tym potrzebny jest znacznie mniejszy nakład siły.

Wiha Industrial

Szczypce z tej serii wyposażone są w niezwykle odporne na zużycie przeguby, dzięki wykonaniu ich z wielokrotnie hartowanej stali, indywidualnie ulepszanej cieplnie i dodatkowo hartowanej indukcyjnie. Dodatkowo technologie DynamicJoint i OptiGrip zapewniają pewny chwyt podczas wyginania i cięcia miękkiego lub twardego drutu.

Ściągacze izolacji Wiha

Ściągacz izolacji Standard to szczypce przeznaczone do zdejmowania izolacji z elastycznych i litych przewodów oraz cięcia kabli jedno- i wielożyłowych. Wyposażone są w automatyczne ustawianie izolacji w zakresie 0,02 – 10 mm2 (24–8 AWG) i 0,2 - 0,6 mm2 (24–10 AWG). Wąska głowica umożliwia zastosowanie szczypiec w trudno dostępnych obszarach.

Ściągacz VDE pozwoli na usuwanie izolacji z kabli i przewodów plecionych do ø 5 mm/10 mm² przekroju. Precyzyjne ostrza umożliwiają równe cięcie izolacji, a śruba nastawcza dopasowuje narzędzie do przekroju przewodu.

Narzędzia dla elektryków Wiha

Warunki pracy elektryków wymagają specjalistycznego sprzętu. Wśród produktów marki Wiha dostępne są narzędzia przeznaczone do prac z prądem i oznaczone symbolem VDE lub ELECTRIC. Dodatkowo pomaga je rozpoznać specjalna żółto-czerwona kolorystyka. Zestaw narzędzi Wiha-36389, w którego skład wchodzą: wkrętaki izolowane, szczypce do cięcia, szczypce do przewodów, szczypce półokrągłe, narzędzie do usuwania płaszcza, wielofunkcyjne narzędzie do obrabiania kabli, przymiar składany oraz próbnik. Narzędzia dla elektryków Wiha to przede wszystkim wkrętaki, szczypce i klucze z indywidualnie kontrolowaną izolacją. Wszystkie narzędzia przeznaczone są do prac pod napięciem do 1000 V AC.

Zestaw wkrętaków Wiha SoftFinish 3201K12 z izolacją VDE z wysokiej jakości ostrzem ze stali chromowo-wanadowo-molibdenowej i z opatentowaną konstrukcją uchwytu SoftFinish® to doksonalę rozwiązanie sprawdzające się we wszelkich pracach pod napięciem. W skład zestawu wchodzą wkrętaki płaskie, krzyżakowe PH/PZ, Torx, Plus/Minus.

Akcesoria

Bity firmy Wiha dostępne są zarówno jako pojedyncze produkty, jak i zestawy w wygodnych opakowaniach w formie kasetki lub walizki. Oprócz najpopularniejszych bitów płaskich, krzyżowych (Phillips, Pozidriv, Torq-Set®), gwiazdkowych (TORX®), trójkątnych (Tri-Wing), kwadratowych i sześciokątnych (imbusowych), firma Wiha oferuje również bity krzyżakowe Xeno SL/PH i SL/PZ, Gwiazdkowe TORX® Tamper Resistant (z otworem w środku) i TORX PLUS®, a także wieloząbkowe, SIT i Spanner.

Bity Wiha Bitbuddy

Zestaw najbardziej popularnych bitów zebrany w kompaktowej kasetce, wykonanej z trwałego i odpornego na uderzenia poliamidu wzmocnionego włóknem szklanym. Dodatkowo uchwyty na bity wyposażone są w silny magnes, co znacznie ułatwia wymianę bitu za pomocą jednej ręki. Opatentowana, wydłużona strefa skrętna sprawia, że bitów można używać do wkrętarek udarowych. Cechują się 120 razy większą trwałością w porównaniu do standardowych bitów Wiha. Dostępne są wersje z bitami o długościach 29 mm (MaxxTor 29) i 49 mm (MaxxTor 49). Czerwony kolor pozwala szybko odnaleźć bit w torbie narzędziowej, a dzięki pokryciu lakierem luminescencyjnym można przy użyciu lampy UV odnajdywać kolorowe bity nawet w ciemności.

Bit Collector

Zestaw Bit Collector Security w płaskiej kasetce z prostym mechanizmem otwierania składa się z 27 części: magnetycznego uchwytu uniwersalnego 58 mm, magnetycznego uchwytu do bitów z rączką 1/4" oraz bitów standard i skrętnych 25 mm, TORX® Tamper Resistant, Tri-Wing®, Torq-Set®, napinacza, sześciokątnych Tamper Resistant. Bity łatwo można wyjąć, są dobrze przymocowane i w przypadku przewrócenia kasetki nie powypadają.