Nowe stacje lutownicze Toolcraft HF o wysokiej częstotliwości

Stabilna regulacja temperatury i krótki czas nagrzewania

Dwie nowe stacje lutownicze Toolcraft ze sterowaniem mikroprocesorowym oraz czujnikiem temperatury w pobliżu grotu lutowniczego odznaczają się szybkim nagrzewaniem i precyzyjną regulacją. Stacje o mocy 100 W i 150 W zapewniają nagrzewanie od 50°C do 480°C w czasie 25 sekund (ST-100HF) i 18 sekund (ST-150HF), bez konieczności wymiany grotu lub elementu grzejnego. Temperatura grotu może być utrzymana na stałym poziomie, co sprawia, że stacje Toolcraft są idealne do profesjonalnych zastosowań w przemyśle.

Sterowanie temperaturą

Na czarno-białym wyświetlaczu LCD pokazywana jest aktualna temperatura w postaci wskaźnika, który podaje różnicę między wartością zadaną i rzeczywistą temperaturą grotu lutowniczego. Temperaturę grotu lutowniczego można ustawiać regulatorem temperatury lub przy pomocy trzech programowalnych przycisków, które fabrycznie ustawione są na następujące wartości:

- 150°C,

- 270°C,

- 360°C.

Posiadają możliwość dowolnego zaprogramowania na najczęściej wykorzystywane wartości temperatur.

Solidna obudowa

Wysokiej jakości obudowa wykonana ze stopów aluminium jest wytrzymała i dobrze odprowadza ciepło. Dodatkowo stacje wyposażone są w miejsce do suchego czyszczenia grotu lutowniczego pozwalające sprawnie wyczyścić grot bez powodowania szoku termicznego i spadku temperatury. Ułatwia to utrzymanie porządku w miejscu pracy oraz utrzymanie samej stacji w stałej gotowości do pracy.

Rys. Budowa grotu lutowniczego Toolcraft HF

 

Bezpieczeństwo użytkowania

Stacje lutownicze Toolcraft HF pozwalają na bezpieczne lutowanie wrażliwych układów scalonych na stanowisku ESD dzięki 4-milimetrowym gniazdom wyrównywania potencjału o dużej impedancji. Funkcja ochrony hasłem pozwala również zabezpieczyć ustawienia temperatury przed dostępem i modyfikacja osób nieuprawnionych.

Korzyści

  • Szybkie nagrzewanie za pomocą indukcyjnego elementu grzejnego o wysokiej częstotliwości
  • Technologia regulacji sterowana mikroprocesorem
  • Programowalne przyciski z dowolnymi ustawieniami temperatury
  • Solidna i kompaktowa obudowa
  • Gąbka do czyszczenia grotów lutowniczych utrzymująca wysoką jakość grotu przez długi czas