Multimetr VOLTCRAFT VC851 - bogate wyposażenie i bezpieczeństwo w użyciu

Autor: Conrad Electronic, 17.04.2023

Multimetry cyfrowe  VOLTCRAFT to innowacyjne rozwiązania, które umożliwiają dokładne i szybkie pomiary wielu różnych parametrów elektrycznych. Mogą być one wykorzystywane w wielu dziedzinach, takich jak elektronika, elektrotechnika, przemysł czy również w domowych warsztatach. Nie inaczej jest w przypadku VOLTCRAFT VC851, który nawiązuje pod względem jakości do innych modeli tego producenta, a jednocześnie wyróżnia się innowacyjnymi rozwiązaniami.

Multimetr z menu

Wszechstronny miernik VC851 wygląda zupełnie jak inne urządzenia tego producenta. Jednak pod wieloma względami znacząco się od nich różni. Jednak zmian nie należy szukać w mierzonych wartościach. Poza standardowym napięciem, prądem i rezystancją, wraz z odpowiadającymi niższymi zakresami prądu przemiennego i stałego, urządzenie mierzy również pojemność, częstotliwość oraz, dzięki dołączonej termoparze, oczywiście temperaturę. Bez tego żaden miernik nie byłby kompletny. Zadbano także o automatyczne dostosowanie zakresów oraz funkcje MAX/MIN, REL lub HOLD, czy tryb LoZ z niską impedancją. Obecnie niemal każde urządzenie podobnej klasy posiada solidną obudowę z antypoślizgowym wykończeniem, gwint, duży wyświetlacz lub ostrzeżenie o źle podłączonych przewodach. Producent postanowił więc zachować wszystko, co istotne i przenieść to na zupełnie nowy poziom.

Pierwszą zmianą jest kontrastowy wyświetlacz graficzny z "analogową podziałką" i szerokim kątem widzenia. Nie tylko umożliwia odwrócone wyświetlanie w trybach DARK/LIGHT, ale również trzy poziomy jaskrawości lub wyróżnienie czerwonym lub niebieskim kolorem. Ważnym dodatkiem jest opcjonalne podświetlenie klawiszy, w tym obrotowego przełącznika z pozycją OFF na końcu. Dzięki temu praca przebiega nie tylko efektywnie, ale może być także wykonywana przy braku oświetlenia. Pomiary w ciemnych miejscach ułatwi także dioda LED z przodu. Latarkę, podświetlenie klawiszy lub automatyczne wyłączenie urządzenia można również elastycznie dostosować. Jak to wszystko jest możliwe? Odpowiedź kryje się w ośmiu przyciskach z gumową powierzchnią, gdzie górna czwórka przycisków służy jako klawisze funkcyjne z czytelną nawigacją bezpośrednio na wyświetlaczu TFT.

Inne artykuły