Jumo - najwyższej jakości technika pomiarowa i kontrolna dla przemysłu maszynowego i spożywczego

Autor: Conrad Electronic, 02.06. 2023

Potrzebujesz zmierzyć poziom, wilgotność lub ciśnienie? Marka Jumo oferuje technikę pomiarową i regulacyjną dla rozwiązań przemysłowych, które wykorzystasz w wielu branżach. Czujniki poziomu i ciśnienia, termostaty lub elektrody – to wszystko znajdziesz w ofercie firmy Jumo na stronie Conrad Electronic.

Produkty Jumo wykorzystane są  w wielu branżach - od przemysłu spożywczego przez ciepłownictwo aż po przemysł okrętowy. Bez względu na zastosowanie charakteryzują się wysoką jakością, precyzją i niezawodnością.

Firma z ponad 70-letnimi tradycjami

Historia firmy sięga aż do pierwszej połowy XX wieku, konkretnie do 1948 roku. W mieście Fulda w Niemczech założył ją wtedy Moritz Kurt Juchheim pod nazwą M. K. JUCHHEIM K G.

Firma pierwotnie zatrudniała 6 pracowników i zajmowała się produkcją termometrów, w następnych latach zakres działalności został rozszerzony o platynowo-szklane czujniki termiczne.

W latach 50 rozwój firmy trwał nadal, a wraz z nim rozszerzał się asortyment. Firma zajęła się produkcją m.in.:

  • elektronicznych regulatorów temperatury,

  • termostatów,

  • przetworników pomiarowych

  • przyrządów rejestrujących.

Panel dotykowy Jumo 00647845 do sterowników PLC

Ta ekspansja pozwoliła JUMO na dotarcie do coraz szerszej gamy sektorów przemysłu.

 

Najlepiej sprzedające się produkty Jumo

W dalszym rozwoju pomogły innowacje

W ciągu kolejnych dekad, JUMO kontynuowało inwestycje w rozwój technologiczny i innowacje, stale poszerzając swoje portfolio produktów. Uruchomiła własny zakład do produkcji płytek drukowanych, a w 1987 roku wprowadziła technologię SMD. Umożliwiała ona lutowanie diod bezpośrednio na płytki drukowane. 

Dzięki własnym zakładom produkcyjnym dziś Jumo sama produkuje prawie wszystkie części do swoich wyrobów. Dlatego też zatrudnia już ponad 2000 pracowników.

W 2014 roku należała do najlepszych pracodawców w Niemczech a za swój model biznesowy uzyskała tytuł Wachstums-Champion 2014.

900 produktów Jumo dostępnych w Conrad Electronic 

W naszym sklepie internetowych znajdziesz ponad 900 produktów Jumo. Wybierz na przykład:

Inne artykuły