Sposoby na oszczędzanie energii elektrycznej

Jak łatwo oszczędzać energię?

Rachunki za prąd to jedna z ważnych pozycji na liście kosztów związanych z utrzymaniem domu, biura, zakładu produkcyjnego czy innego przedsiębiorstwa. Na szczęście istnieje kilka sprawdzonych sposobów, dzięki którym można znacznie obniżyć zużycie prądu.

 

Żarówki LED – pierwszy krok na drodze oszc zędzania

Wymiana tradycyjnych żarówek i lamp halogenowych na oświetlenie LED to najszybszy i najprostszy sposób obniżenia rachunków za energię elektryczną. Dzięki tej niewielkiej zmianie nie tylko przyczynisz się do zmniejszenia niepotrzebnego zużycia energii, ale także oszczędzisz do 80% kosztów. Od 45% do 55% energii elektrycznej pobieranej przez tego rodzaju żarówki jest przekształcane w światło widzialne, podczas gdy w żarówkach wolframowych jest to zaledwie 5-10%. Oświetlenie LED jest bardzo wydajne i cechują się żywotnością do 50 000 godzin. Ponadto prawie nie wytwarza ciepła, a ta technologia umożliwia prawie dowolny kolor światła. Dzięki tym cechom oświetlenie LED nadaje się do różnych zastosowań, takich jak oświetlenie sufitowe, inteligentne oświetlenie czy oświetlenie zewnętrzne.

Technika solarna 

Panele fotowoltaiczne (moduły solarne) zaliczane są do odnawialnych źródeł energii. Rozwiązanie takie pozwala znacząco obniżyć rachunki za energie elektryczną. Obecna technika solarna doskonale sprawdza się zarówno w dużych przemysłowych rozwiązaniach, jak i indywidualnych gospodarstwach domowych. Moduły te wykazują się wysoką odpornością na trudne warunki atmosferyczne oraz wydajnością, utrzymującą się przez lata. Oszczędności uzyskane dzięki technologii solarnej amortyzują koszty inwestycji w ciągu kilku lat.
Powerbanki i ładowarki solarne wyposażone w panele słoneczne umożliwiają naładowanie sprzętu z dala od sieci elektrycznej. Sprawdź lekkie i wytrzymałe ładowarki słoneczne  o pojemności 2600 – 2000 mAh.

Liczniki kosztów energii 

Dzięki miernikom kosztów energii odkryjesz urządzenia, które powodują zwiększone zużycie energii elektrycznej w biurze lub w domu. To kompaktowe i łatwe w instalacji urządzenia, które skutecznie mierzą w czasie rzeczywistym dokładną moc oraz zużycie energii podłączonego sprzętu. Nowoczesne modele mierzą między innymi: napięcie, współczynnik mocy, częstotliwość, ilość zużytej energii, koszt.  Mierniki poboru energii zarejestrują i zgromadzą dane w formie skatalogowanej historii poboru energii, także w formie graficznej. Mogą przesyłać je również są za pośrednictwem interfejsu Bluetooth do smartfona lub tabletu.
Conrad wspiera Cię w Twoich projektach oszczędzania energii: razem działajmy na rzecz ochrony naszej planety!

Oszczędzane na kosztach ogrzewania dzięki inteligentnym termostatom

System ogrzewania to nie tylko ciepło, ale także największe rachunki za energię. Zainstaluj energooszczędne regulatory grzejnikowe i zaprogramuj optymalną temperaturę. Możesz skorzystać również z pomocy inteligentnych systemów  sterowania ogrzewaniem oraz termostatów. Dzięki odpowiednim systemom sterowania ogrzewaniem oraz automatycznym, programowalnym głowicom grzejnikowym ustawisz optymalny czas oraz temperaturę ogrzewania oddzielnie dla każdego grzejnika i dzięki temu zredukujesz koszty za C.O. nawet o 30%.