40 LAT VOLTCRAFT – niezawodność i precyzja

Historia sukcesu

Przez cztery dekady dobrze wykonane i innowacyjne produkty VOLTCRAFT, takie jak urządzenia do pomiarów elektrycznych i środowiskowych, zasilacze sieciowe i laboratoryjne, ładowarki, baterie, akumulatory i endoskopy,  udowodniły swoją wartość stając się wyborem projektantów produktów, naukowców, wykonawców, inżynierów serwisowych, studentów, uczniów, praktykantów, miłośników techniki i wykwalifikowanych majsterkowiczów.

Wiele produktów w ciągu tych 40 lat nie tylko było wielkim osiągnięciem projektantów VOLTCRAFT, ale także wyznaczało nowe standardy w branży.  Pierwszy produkt VOLTCRAFT pojawił się na rynku w 1982 roku, był to multimer 6010, który odpowiadał wówczas najnowszym standardom technicznym, ale był o 60% tańszy niż rozwiązania konkurencji.

Obecnie w całej Europie dostępnych jest ponad 1700 produktów marki VOLTCRAFT.

Odkrywaj co miesiąc interesujące tematy z zakresu techniki pomiarowej i diagnostycznej

Rys historyczny

 40 lat temu multimetry z wyświetlaczem cyfrowym zaczęły być coraz chętnie wybierane i powoli zastępowały urządzenia analogowe. Pozwalały na łatwy i szybki odczyt zmierzonych wartości, w przeciwieństwie do urządzeń analogowych ze wskazówkami i często pojawiającym się błędem paralaksy. Multimetr VOLTCRAFT 6010 z 1982 roku był wówczas najnowocześniejszy i bezkonkurencyjny cenowo.

Przez te 40 lat VOLTCRAFT opracował odpowiednie serie multimetrów dla każdego zastosowania. Dostępnych jest ponad 100 różnych mierników ręcznych, multimetrów specjalnych i oczywiście urządzeń laboratoryjnych. Multimetr serii VC-7200 posiada czytelny wyświetlacz graficzny dla wartości i wykresów, pozwala wyświetlać dynamiczne krzywe, akumulacje, gradienty i wiele więcej.

Od solidnego standardowego zasilacza po specjalistów laboratoryjnych

Pierwszy regulowany zasilacz laboratoryjny o nazwie TNG 30 był dostępny w roku 1982. Kilka lat później wyjątkową popularnością cieszył się pierwszy programowalny zasilacz Digi 35 z klawiaturą złożoną z 10 przycisków do bezpośredniego wprowadzania prądu i napięcia. Druga generacja Digi 35 z interfejsem komputerowym pojawiła się w 1998 roku.

Obecnie oferta VOLTCRAFT liczy ponad 60 zasilaczy laboratoryjnych we wszystkich klasach wydajności i do każdego zastosowania. Zasilacze są również dostępne w wersji skalibrowanej ISO lub DAkkS.

Od termometru na podczerwień do pełnej gamy technologii do pomiaru warunków środowiskowych

Marka VOLTCRAFT w 2003 roku po raz pierwszy wprowadziła do swojej oferty pirometru umożliwiając klientom bezkontaktowy pomiar temperatury. Przy użyciu tradycyjnych czujników, nie można bezpiecznie mierzyć np. wałów obrotowych silników i przekładni.

Obecnie w kategorii urządzeń do pomiarów temperatury znajduje się ponad 260 produktów - od sond pomiarowych po kompaktowe kamery termowizyjne, które mieszczą się w każdej kieszeni czy walizce.

Oferta VOLTCRAFT to także całe spektrum przyrządów do pomiaru gazów, jakości wody, natężenia wiatru, oświetlenie, radioaktywności i wielu innych kategorii środowiskowych. Rozwój produktów podkreśla kompetencje VOLTCRAFT wykraczające poza klasyczną technologię pomiarów elektrycznych.

Prosty i przede wszystkim dokładny pomiar energii elektrycznej

Koszty energii elektrycznej rosną od lat – również w tym i nadchodzącym roku nie unikniemy podwyżek. W 1995 roku VOLTCRAFT po raz pierwszy wprowadził do sprzedaży proste w obsłudze rozwiązanie. Miernik kosztów energii EKM 265 był w stanie wiarygodnie i dokładnie zmierzyć moc czynną i bierną. W 2008 roku opracowany został Energy Logger 3500, który umożliwia bezpośrednie zapisywanie zarejestrowanych serii pomiarowych na karcie SD.

Modele SEM 6000 i SEM 6500 to prawdziwi profesjonaliści – z wyjątkową precyzją określają dokładną moc i współczynnik mocy. Ocena zużycia energii w formie wykresów może być łatwo i wygodnie przekonwertowana na różne formaty.

Wydajne ładowanie akumulatorów

Kiedy w 1995 roku pojawiła się na rynku pierwsza ładowarka VOLTCRAFT z ładowaniem sterowanym procesorem, można w końcu było zrezygnować z baterii. Zoptymalizowane krzywe ładowania w zależności od typu ogniwa zapobiegały przeładowaniu i monitorowały prąd oraz napięcie ładowania.

Z upływem lat na rynek wchowdziły nowe technologie akumulatorowe z różnymi wymaganiami, a ładowarki wyposażono w zintegrowane programy konserwacji, a nawet reaktywacji akumulatorów, które uważano za zużyte.

Nowoczesne, wysokowydajne akumulatory znajdują się głównie w urządzeniach przenośnych i nie mają już nic wspólnego z dawnymi bateriami niklowo-kadmowymi. Oferują superszybkie ładowanie bez efektu pamięci. 

Wysokowydajne ładowarki i power banki VOLTCRAFT z technologią Power Delivery umożliwiają zasilanie z sieci lub uzupełnianie energii w podróży.