40 lat VOLTCRAFT - technika pomiarowa dla edukacji i szkoleń

Wielu młodych ludzi decyduje się na kształcenie elektrotechniczne. Zawody techniczne nadal cieszą się dużym zainteresowaniem. Bezpieczeństwo podczas szkolenia to najważniejsza cecha, jaką musi spełniać technika pomiarowa. Urządzenia miernicze firmy VOLTCRAFT wyposażone są w innowacyjne funkcje bezpieczeństwa, a na szczególną uwagę zasługuje seria multimetrów VC-200. Nawigator gniazda testowego i komora baterii, której nie można otworzyć, gdy podłączone są przewody pomiarowe, to tylko małe aspekty, które sprawiają, że ta seria jest jedną z najbezpieczniejszych dla szkoleń.

Indywidualnie dopasowane rozwiązania dla praktyki i innowacyjne produkty zapewniające przyjazną dla użytkownika obsługę, umożliwiają efektywne wykorzystanie podczas zajęć. Abyś mógł skoncentrować się na edukacji.

Urządzenia pomiarowe do szkoleń w handlu i przemyśle

Technologia energetyczna i budowlana w rzemiośle i technika operacyjna w przemyśle

W przypadku techniki pomiarowej dla przyszłych specjalistów należy zwrócić szczególną uwagę na bezpieczeństwo. Badania braku napięcia za pomocą multimetrów lub dwubiegunowych próbników napięcia trzeba się nauczyć.

Usuwanie usterek w systemach technicznych i instalacji domowej może być przeprowadzone profesjonalnie tylko z solidną wiedzą podstawową. VOLTCRAFT oferuje do tego celu bezpieczne multimetry z różnymi funkcjami pomiarowymi. W zależności od zakresu wiedzy można tutaj dobrać idealnie pasujący multimetr.

Bezpieczeństwo i wygodne funkcje multimetrów serii VC-200 

Nawigacja gniazda pomiarowego

Wyświetlacz serii 200 pokazuje prawidłowe przyporządkowanie gniazd pomiarowych, w zależności od pozycji przełącznika.. 

Zawsze prawidłowo przypisuj gniazda pomiarowe

Jeśli przyporządkowanie gniazd pomiarowych nie jest zgodne z ustawionym zakresem pomiarowym, pojawia się komunikat o błędzie..

Bezpieczniki samoresetujące

Bezpieczniki samoresetujące dla zakresu pomiarowego mA eliminują konieczność wymiany bezpieczników.

Bezpieczeństwo użytkownika

Szczególne bezpieczeństwo. Baterię można wymienić tylko przy odłączonych przewodach pomiarowych.

Dwubiegunowe testery napięcia z oznaczeniem TÜV GS 

Bezkontaktowy. Bezpieczny. Precyzyjny.

Miernik cęgowy do pomiaru prądów stałych i zmiennych. Adaptery pomiarowe są bardzo przydatne podczas napraw i konserwacji. Wystarczy włożyć adapter i zmierzyć prąd za pomocą cęgów. Nie ma łatwiejszego i szybszego sposobu na sprawdzenie poprawności działania systemów grzewczych (np. pralka, suszarka lub kuchenka elektryczna). 

Przy pomiarze prądu zwykle trzeba przerwać obwód - chyba, że używasz cęgów prądowych.

Dobrze przemyślana technika pomiarowa pozwala zaoszczędzić czas, a błędy są szybciej lokalizowane. Poznaj technikę pomiarową bez nerwów i z motywacją.

Wyposażenie warsztatu w firmie szkoleniowej

Zasilanie i generowanie sygnału

Wybór urządzeń do stanowisk laboratoryjnych - odpowiednich dla różnych kierunków kształcenia.

Testowanie napięcia i sygnału

Laboratoryjne urządzenia pomiarowe do typowego zastosowania na stanowiskach pracy podczas szkolenia.

Mechatronika samochodowa

Samochód jest wciąż najważniejszą formą mobilności. Skutkuje to dużą liczbą profesji w tej dziedzinie. W nowoczesnych pojazdach instaluje się coraz więcej elektroniki, a rozwiązywanie problemów staje się coraz bardziej złożone. Technika pomiarowa musi również reagować na zwiększone wymagania i dostarczać odpowiednie rozwiązania za pomocą dostosowanej techniki pomiarowej. Nierzadko praktykanci pracują z oscyloskopami, aby np. wyświetlić sygnały wtrysku lub zapłonu kilku cylindrów w czasie. Również systemy magistralne, np. magistrala CAN, są coraz częściej stosowane w pojazdach do komunikacji między komponentami elektronicznymi i to również można oglądać i oceniać za pomocą odpowiednich oscyloskopów.

Ręczny multimetr VOLTCRAFT AT-400

Z funkcjami pomiarowymi specjalnie dla inżynierii samochodowej.

 • Niezwykle wytrzymały i wodoodporny (IP67)
 • Pomiar temperatury
 • Prędkość obrotowa silnika i kąt zamykania
 • Rozbudowane funkcje pomiaru impulsów
 • Funkcja pomiaru częstotliwości i pojemności

4-kanałowy oscyloskop cyfrowy VOLTCRAFT DSO-2154 SE

 Z pamięcią o szerokości pasma 150 MHz.

 • 4-kanały do jednoczesnego wyświetlania czterech sygnałów wtrysku lub zapłonu
 • Rozbudowane funkcje matematyczne (np. szerokość impulsu lub opóźnienie między kanałami)
 • Oprogramowanie PC do analizy danych

Nowoczesna technika pomiarowa dla atrakcyjnego środowiska szkoleniowego

Serwis klimatyzacji jest bardzo pożądany w warsztatach, gdy temperatury na zewnątrz są wysokie. W celu rozwiązania problemów często najpierw mierzy się temperaturę przy otworach wentylacyjnych, gdy włączona jest klimatyzacja. Można to zrobić łatwo i precyzyjnie za pomocą termoanemometru VOLTCRAFT PL-135HAN. Temperatura, i przepływ powietrzą mogą być niezawodnie mierzone za pomocą tylko jednego urządzenia jednocześnie. Sonda teleskopowa pozwala na pomiar nawet trudno dostępnych otworów.

Endoskop VOLTCRAFT BS-702SE+IP z dwoma kamerami

Jedna kamera przednia i jedna boczna sprawiają, że boreskop jest pierwszym wyborem do kontroli cylindrów. Druga kamera boczna umożliwia kontrolę i ocenę nie tylko tłoka, ale również ściany cylindra. Dołączone przystawki, takie jak lusterko, magnes lub hak, rozszerzają zakres zastosowań w codziennej pracy warsztatowej. Obraz na żywo może być nie tylko oglądany, ale również nagrywany jako film i wykorzystywany do celów szkoleniowych lub późniejszych analiz.

Technika pomiarowa do uniwersalnego zastosowania w branży motoryzacyjnej. Szczególnie interesująca dla szkoleń jest kamera termowizyjna WB-80, za pomocą której można wizualnie zademonstrować działanie układu chłodzenia.

Niezawodne akcesoria pomiarowe do profesjonalnego rozwiązywania problemów w elektronice pojazdowej

Nauczanie podstaw elektroniki w zrozumiały sposób

Oscyloskop VOLTCRAFT DSO-111 SE

DSO-111 SE został opracowany z myślą o edukacji szkolnej. Prosta obsługa sprawia, że użytkownik, nawet przy nieregularnym użytkowaniu, może łatwo uruchomić instrument. Brak bałaganu przycisków i ukrytych ustawień menu zapewnia płynną pracę w szkole i placówce zawodowej.

 • Szerokość pasma 10 MHz, 1 kanał
 • Duża szybkość aktualizacji 130,000 wfms/s

Multimetr analogowy VOLTCRAFT VC-5080

Zmiany rezystancji lub powoli pulsujące napięcie stałe mogą być doskonale wyświetlane za pomocą przyrządu wskazówkowego. Liniowej lub logarytmicznej charakterystyki potencjometru nie da się wyjaśnić prościej niż za pomocą zwykłej skali ze wskazówką. Optymalne do treningu i szkoły.

 • Niezwykle wytrzymały mechanizm pomiaru taśmy naciągowej
 • Wysoka impedancja wejściowa dla wszystkich zakresów pomiarowych napięcia

Nowe modele serii VC100 z czytelnym wyświetlaczem. W zależności od modelu wbudowane są różne funkcje pomiarowe. Ale wszystkie multimetry z tej serii mają wyświetlacz EBTN o imponującym kontraście i bezdotykowy tester napięcia (NCV). Szczególnie w większych klasach, w szkołach lub ośrodkach szkoleniowych, wyświetlacz może być doskonale odczytany bez błędów aż do ostatniego rzędu.

Przewody pomiarowe i zaciski dla maksymalnego bezpieczeństwa użytkownika

Wskaźnik zużycia dla przewodów pomiarowych bezpieczeństwa

Przewody pomiarowe VOLTCRAFT są podwójnie izolowane. Obie warstwy izolacyjne są wykonane w różnych kolorach. Jeżeli górna warstwa zostanie uszkodzona przez ciepło, np. przez lutownicę, lub przez ostrą krawędź, druga warstwa izolacyjna staje się widoczna w innym kolorze. Dzięki temu uszkodzone przewody pomiarowe mogą być natychmiast zidentyfikowane i zutylizowane. Prosty, ale skuteczny sposób na utrzymanie zagrożeń z dala od użytkownika.


Odkryj ciekawe tematy